Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WŁASNĄ FIRMĄ Katedra Zarządzania Strategicznego Wydział NE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WŁASNĄ FIRMĄ Katedra Zarządzania Strategicznego Wydział NE."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WŁASNĄ FIRMĄ Katedra Zarządzania Strategicznego Wydział NE

2 Po co? - Opis specjalności Celem specjalności jest wyposażenie studenta w niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu uruchamiania własnej działalności gospodarczej i zarządzania jej rozwojem.

3 Dla kogo? – Kandydaci Osoby, które planują utworzyć (bądź już posiadają) własne przedsiębiorstwo Osoby, które zajmują (bądź chcące objąć) stanowiska kierownicze w małych i średnich przedsiębiorstwach Osoby, które chcą w sposób świadomy i zaplanowany zarządzać własną karierą zawodową

4 W jaki sposób? – Kształcenie Studenci specjalności otrzymają ROZLEGŁĄ, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, WIEDZĘ na temat URUCHAMIANIA działalności gospodarczej oraz ZARZĄDZANIA rozwojem własnego przedsiębiorstwa. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie zdolności KREATYWNEGO MYŚLENIA. Kształcenie ma w dużym stopniu charakter INTERAKTYWNY i odbywa się w formie wykładów, ćwiczeń oraz zajęć laboratoryjnych. Studenci będą mogli spróbować swoich sił w ZARZĄDZANIU WŁASNYM PRZEDSIĘBIORSTWEM korzystając z możliwości jakie daje symulator biznesowy. W ramach realizowanych przedmiotów wykorzystywane są STUDIA PRZYPADKÓW oraz indywidualne oraz grupowe PROJEKTY. Zajęcia będą realizowane we współpracy z osobami zarządzającymi własnymi małymi i średnimi firmami (członkami Biznesowego Klubu Absolwenta UE Wrocław).

5 Jaki efekt? – Sylwetka absolwenta Specjalność PRZYGOTOWUJE DO TWORZENIA WŁASNYCH PRZEDSIĘBIORSTW i ZARZĄDZANIA ich rozwojem. Absolwent specjalności Przedsiębiorczość i zarządzanie własną firmą: jest w stanie dokonać oceny własnych PREDYSPOZYCJI do bycia PRZEDSIĘBIORCĄ zna ZALETY i WADY posiadania własnej firmy posiada wiedzę na temat specyfiki ZARZĄDZANIA własną firmą posiada wiedzę na temat ŹRÓDEŁ FINANSOWANIA małych firm zna STRATEGIE ROZWOJU małych firm jest PRZYGOTOWYWANY do URUCHOMIENIE WŁASNAEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

6 Co nowego? – Przedmioty specyficzne dla specjalności Podstawy prawne działalności gospodarczej small biznesu Zarządzanie własną firmą Źródła finansowania własnej firmy Biznesplan Techniki organizatorskie Socjotechnika w biznesie Wykorzystanie Internetu w małej firmie Narzędzia informatyczne dla małej firmy

7 Kto kształci? - Kadra Prof. UE, dr hab. Andrzej Kaleta Prof. UE, dr hab. Krystyna Moszkowicz Prof. UE, dr hab. Leon Jakubów Dr inż. Letycja Sołoducho-Pelc Dr Anna Witek-Crabb Dr Joanna Radomska Dr Jarosław Ignacy Dr Przemysław Wołczek

8 A co z praktyczną stroną zarządzania własną firmą? Katedra Zarządzania Strategicznego współpracuje z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Biznesowym Klubie Absolwenta UE Wrocław Członkowie Klubu będę aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w ramach specjalności. Ponadto dla studentów specjalności Przedsiębiorczość i zarządzanie własną firmą przewidziane są praktyki i staże w przedsiębiorstwach zarządzanych przez członków Klubu.

9 Hmmm…. i co mam zrobić??? …. jak to co??? Zapisać się na….

10 SPECJALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WŁASNĄ FIRMĄ Katedra Zarządzania Strategicznego Wydział NE


Pobierz ppt "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WŁASNĄ FIRMĄ Katedra Zarządzania Strategicznego Wydział NE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google