Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego,"— Zapis prezentacji:

1 Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. - różne krańce miasta, różni obywatele

2 Nazwa grupy nieformalnej ORZEPOWICZANIE

3 Tytuł projektu ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

4 Problem, na który odpowiada projekt W naszej dzielnicy mamy problem z wyobcowaniem i społeczną obojętnością. Ludzie pozamykali się w domach i zobojętnieli na problemy innych. Kolejny problem to dzieci i młodzież, która przesiaduje przed komputerem albo wieczorami i nocami snuje się po dzielnicy. Pomysłem na integrację naszej społeczności, oraz na zorganizowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego jest uruchomienie Świetlicy Środowiskowej.

5 Cele projektu – Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży – Umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwój zainteresowań i talentów – Zajęcia wyrównawcze – Promowanie gwary śląskiej – Promowanie postaw filantropijnych i wolontariackich

6 Działania W tej chwili działa mała biblioteka i kółko gitarowe. Można też zagrać w bilard, piłkarzyki czy tenisa stołowego. Planujemy stałe zajęcia plastyczne, gry i zabawy świetlicowe oraz pomoc w odrabianiu lekcji. Zapraszamy również młode mamy z maluchami, które nie chodzą jeszcze do przedszkola. W przyszłości marzymy o pracowni witrażu, wikliny i ceramicznej. Zajęcia w świetlicy będą dla dzieci nieodpłatne.

7 Termin realizacji Realizację projektu planujemy na okres od 1.03.2010r – 31.08.2010r

8 W jaki sposób projekt angażuje mieszkańców dzielnicy Zajęcia w świetlicy będą prowadzić wolontariusze – mieszkańcy Orzepowic. Świetlica ma być miejscem spotkań nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Ładnie wyposażone, kolorowe sale będą zachęcać do spotkań przy kawie czy herbacie, zagrania w karty, szachy, darta. Będzie też kącik dla młodych mam i maluchów, które nie chodzą jeszcze do przedszkola.

9 Wnioskowana kwota dofinansowania Na zrealizowanie projektu potrzebujemy: 15 852 zł


Pobierz ppt "Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google