Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CELE NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CELE NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY:"— Zapis prezentacji:

1 CELE NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY:
1. Poznanie rytmu płodności, aby móc zrealizować poczęcie. 2. Zrealizowanie poczęcia w odpowiednim czasie. 3. Odłożenie poczęcia w czasie. 4. Wydłużenie odstępów między porodami. 5. Poznanie zależności pomiędzy samopoczuciem kobiety a kolejnymi fazami cyklu miesiączkowego.

2 Rodzaje metod naturalnego planowania rodziny:
Termiczna – wyznaczanie okresu płodności i niepłodności kobiety na podstawie pomiaru wewnętrznej temperatury ciała (PTC – podstawowa temperatura ciała). Objawowa Billingsa – wyznaczanie okresu płodności i niepłodności kobiety na podstawie obserwacji śluzu szyjkowego (obserwacja i odczucia). Objawowo-termiczna – wyznaczanie okresu płodności i niepłodności kobiety na podstawie pomiaru wewnętrznej temperatury ciała oraz obserwacji śluzu szyjkowego.

3 NaProTechnologia – metoda leczenia niepłodności lub zaburzeń płodności, zajmująca się naturalną pomocą małżeństwom, które mają trudności z poczęciem dziecka. Pomoc ta nie wykorzystuje środków i technik naruszających naturalne funkcjonowanie organizmu. Stosując NaProTechnologię, poszukuje się przyczyn niepłodności, które się jednocześnie leczy. Są to działania szanujące życie i godność człowieka, a więc zgodne z etyką.

4 NaProTechnologia polega na:
nauczeniu małżonków rozpoznawania płodności i prawidłowego zapisu obserwacji w tzw. Modelu Creighton, który jest standaryzowany, czyli jednakowy na całym świecie, dokładnej diagnozie medycznej przyczyn niepłodności, leczeniu niepłodności, planowaniu poczęcia, monitorowaniu ciąży.


Pobierz ppt "CELE NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google