Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Pami ę tnik narkomanki" to dzienniki, autorstwa Barbary Rosiek. Bohaterka opisywa ł a wszystkie momenty swojego ż ycia przez ponad 15 lat swojego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Pami ę tnik narkomanki" to dzienniki, autorstwa Barbary Rosiek. Bohaterka opisywa ł a wszystkie momenty swojego ż ycia przez ponad 15 lat swojego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 ,,Pami ę tnik narkomanki" to dzienniki, autorstwa Barbary Rosiek. Bohaterka opisywa ł a wszystkie momenty swojego ż ycia przez ponad 15 lat swojego uzale ż nienia. Pami ę tnik by ł dla niej jedyn ą spokojn ą ostoj ą, jak ą znajdowa ł a w ca ł ym swoim pustym ś wiecie, cz ę sto martwi ł a si ę, ż e go utraci.

4

5

6 Autorka opisuję swoją historię życia. Zaczyna od początku uzależnienia, o tym, co ją w nim intrygowało, co po zażyciu wydawało się łatwiejsze. Mówi też o tym, ile razy próbowała rzucić narkotyki, ale odpychała od siebie innych i coraz bardziej popadała w,,samo destrukcję’’, bo narkotyki były mocniejsze. Barbara była ćpunką, tkwiła w wielu szpitalach, kradła. Jej notatki mówią nam dużo o funkcjonowaniu narkomanów. O bólu, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym. Ukazują, że nałóg wcale nie pomaga uciec od kłopotów, a powoduje tylko kolejne, dużo poważniejsze.

7

8 Barbara jako jedyna ze wszystkich opisanych w książce znajomych skończyła z nałogiem. Ukończyła studia psychologiczne. Mówi nam o tym, że nie każdemu się udaje, a za przykład podaje historie swoich przyjaciół, którzy nie wygrali tej zaciętej walki o własne życie. Tylko ona, ma w sobie tyle siły i zawziętości by zerwać z nałogiem i wrócić do społeczeństwa.

9 Książka opisuje wiele problemów. Brak akceptacji, samotność, walka z samym sobą to główne dylematy Basi. Narkotyki odebrały jej kilkanaście najpiękniejszych lat. Mimo to nie poddała się. Basia codziennie zadaje sobie nowe pytania i szuka na nie odpowiedzi.,,Pamiętnik narkomanki’’ jest książką, która uświadamia jak nałóg może zawładnąć nad ludzkim życiem. Lektura rodzi niepokój, ale świetnie przemawia do serca czytelnika.

10


Pobierz ppt ",,Pami ę tnik narkomanki" to dzienniki, autorstwa Barbary Rosiek. Bohaterka opisywa ł a wszystkie momenty swojego ż ycia przez ponad 15 lat swojego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google