Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno Pomoc Ludziom z Torunia zepchniętym na margines społeczeństwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno Pomoc Ludziom z Torunia zepchniętym na margines społeczeństwa."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno Pomoc Ludziom z Torunia zepchniętym na margines społeczeństwa. OPRACOWALI: Jacek Świt, Agnieszka Kotkiewicz, Andrzej Gajecki, Natalia Kosińska gr. 5, Natalia Adamska gr. 6.

2 Logo projektu

3 Idea Projektu Nasz projekt jest nadzieją na lepsze jutro, dla ludzi którzy stracili już wszystko. Jest podniesieniem z bruku ludzi którym zabrakło odwagi podnieść się i iść dalej. Projekt ten jest dla ludzi którzy upadli na same dno, którzy szukają się z własną śmiercią i brakiem życia. Nasz pomysł jest po to aby otworzyć im zaklejone oczy monotonią biedy, brudu, odoru alkoholowego, ciągłym zimnem, brakiem miłości, ciągłą walką o chleb i przetrwanie, pomóc im wstać o własnych siłach, pokazać im co stracili i co mogą jeszcze odzyskać i naprawić. Chcemy spróbować podać tym ludziom pomocną dłoń, znaleźć im nowe życie. Chcemy oddzielić ich stary świat, i od nowa na pustej karcie życia zbudować im nowy dom. Nasz projekt jest w jakimś sposób eksperymentem, chcemy udowodnić nie tylko sobie ale i wszytym ludziom że jest jeszcze choćby najmniejsza szansa na lepsze jutro.

4 Realizacja Projektu. Cele: - założenie stowarzyszenia pomocy ludziom Jeszcze nie jest za późno - resocjalizacja. - przygotowanie do samodzielnego życia. - kuracja odwykowa. - walka z nałogami. - zapewnienie naszym podopiecznym zakwaterowania. - pomoc wykwalifikowanej kadry ( wolontariat itp. ). - zapewnienie wyżywienia. - pomoc lekarska. - Organizacja czasu i pracy socjalnej. - przeszkolenia ( kursy szkoleniowe ). - pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

5 Realizacja Projektu. Czas potrzebny na realizację projektu. Czas oszacowaliśmy na 1 rok. Czas rozpoczęcia projektu: 30.05.2009r. Czas ukończenia projektu: 30.05.2010r.

6 Zasoby niezbędne do realizacji projektu. - Lokum. / wynajęty dom pomocy ( budynek, stary hotel) - pomoc innych instytucji.( pomoc lekarska, pomoc społeczna, psycholog) - organizacje współdziałające ( kursy zawodowe, praca społeczna) - osoby zaangażowane do organizacji projektu ( wolontariat, ZHP, OHP, osoby z poza kręgu organizacji, osoby społeczne, rodziny bezdomnych,) - umowa z podopiecznymi - prawa i obowiązki organizacji, projektu, podopiecznych, wychowawców. - Pieniądze ze zbiórek dla ludzi bezdomnych. - Pieniądze z 1% podatków. - Sponsorzy firm. - Pieniądze z datków rodzin naszych podopiecznych. - Fundusze nadesłane z innych fundacji pomocy dla ludzi bezdomnych. - Pieniądze z Unii Europejskiej

7 Opis realizacji projektu: Etap I. Założenie i zarejestrowanie stowarzyszenia pomagającym ludziom bezdomnym. Spis regulaminu projektu. Podpisanie umów z organizacjami zaangażowanymi do projektu. Wynajęcie lokalu potrzebnego do projektu. Zatrudnienie personelu.

8 Opis realizacji projektu: Etap II. Organizacja wolontariatu. Dotarcie do ludzi potrzebujących pomocy. Rozmowa i dobrowolne zgłoszenie się do projektu. Spisanie porozumienia i umów dotyczących projektu.

9 Opis realizacji projektu: Etap III Zakwaterowanie ludzi w przystosowanym lokalu. Zapewnienie codziennego wyżywania. Pomoc wykwalifikowanej kadry. Podjęcie działań, pozbycia się nałogów. Kuracja odwykowa. Praca społeczna. Kursy szkoleniowe. Odbywające się na terenie Torunia. Zdobywanie umiejętności takich jak: Operator sprzętu komputerowego, operator wózków widłowych, operator koparki, obsługa kas fiskalnych, murarz, tynkarz, stolarz, malarz, opiekunka dzieci i ludzi starszych. Profesjonalna sprzedaż z elementami telemarketingu. Fryzjer, kelner, barman, pomoc kuchenna, kucharz małej gastronomi. Pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

10 Opis realizacji projektu: Etap IV Pomoc psychologa, a także pomocy lekarskiej w wyjściu na nowo otwartą drogę w życiu ukończenie projektu.

11 Spodziewane efekty projektu: Zgoda ludzi na dobrowolne poddanie się projektowi. Zgoda ludzi na dobrowolne poddanie się projektowi. Wygrana walka z nałogiem. Wygrana walka z nałogiem. Nauka życia, w innym środowisku. Nauka życia, w innym środowisku. Resocjalizacja. Resocjalizacja. Ukończenie kursów zawodowych. Ukończenie kursów zawodowych. Ukończenie projektu. Ukończenie projektu. Początek nowego życia dla tych ludzi. Początek nowego życia dla tych ludzi.

12 Uwagi dotyczące projektu Każdy uczestnik projektu uczestniczy w programie. Każdy uczestnik projektu uczestniczy w programie. Celem projektu jest ukończenie go, więc każda próba wcześniejszego ukończenia jest równa z zerwaniem umowy. Celem projektu jest ukończenie go, więc każda próba wcześniejszego ukończenia jest równa z zerwaniem umowy. Każdy uczestnik musi zerwać z nałogami. Także musi poddać się terapii odwykowej. Każdy uczestnik musi zerwać z nałogami. Także musi poddać się terapii odwykowej. Każdy uczestnik musi poddać się leczeniu, opiece medycznej. Każdy uczestnik musi poddać się leczeniu, opiece medycznej. Uczestnik nie jest zameldowany w lokum. Uczestnik nie jest zameldowany w lokum. Projekt jest bezpłatny dla uczestników. Projekt jest bezpłatny dla uczestników.

13 Załączniki Regulamin projektu Regulamin projektu Porozumienie dla podopiecznych projektu Porozumienie dla podopiecznych projektu Plakat opisujący nasz pomysł. Plakat opisujący nasz pomysł. Ulotki dla ludzi mogących wejść w skład naszego wolontariatu. Ulotki dla ludzi mogących wejść w skład naszego wolontariatu. Nasze logo Nasze logo Prezentacja multimedialna Prezentacja multimedialna Plakat marionetki Plakat marionetki

14 Ulotki przedstawiające projekt

15

16 KONIEC


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno PROJEKT EDUKACYJNY Jeszcze nie jest za późno Pomoc Ludziom z Torunia zepchniętym na margines społeczeństwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google