Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II-papież Polak Autor: Joanna Rodzik Papież patriota –Po wyborze na piotrową stolice Ojciec Święty musiał opuścić Polskę i udać się do Watykanu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II-papież Polak Autor: Joanna Rodzik Papież patriota –Po wyborze na piotrową stolice Ojciec Święty musiał opuścić Polskę i udać się do Watykanu."— Zapis prezentacji:

1

2 Jan Paweł II-papież Polak Autor: Joanna Rodzik

3 Papież patriota –Po wyborze na piotrową stolice Ojciec Święty musiał opuścić Polskę i udać się do Watykanu. Nigdy jednak nie pozostał obojętny na los swojej Ojczyzny;w czasie trwania swojego pontyfikatu odwiedził ją ośmiokrotnie.Każda Jego pielgrzymka była okazją do odnowy życia duchowego.

4 Przyjaciel młodzieży  Jan Paweł II już jako kardynał przywiązywał ogromną wagę do nauczania młodych.W niekonwencjonalne sposoby uświadamiał młodzieży bliskość Boga w otaczającym ich świecie.

5 Miłośnik sportu  Jan Paweł II miał opinię najlepszego sportowca wśród papieży.Od najmłodszych lat śmigał na nartach,wędrował po górach i brał udział w spływach kajakowych.Odnajdywał w sporcie wytchnienie po długich chwilach pracy,a najbliżsi nazywali Go żartobliwie:Jean Paul Ski

6 Boży podróżnik  Ojciec Święty był najczęściej podróżującym papieżem w historii Kościoła. W swoich 104 pielgrzymkach odwiedził ponad 120 krajów,które owocowały odnową nadziei i wiary w ludzkich duszach.

7 Oddany Maryi  Od pierwszych chwil swojego pontyfikatu Jan Paweł II nakreślił rolę Matki Bożej w katolickim Kościele.Wspomożyci elka wiernych od dziecięcych lat była opoką Karola Wojtyły,toteż po objęciu tronu piotrowego przywiązywał ogromną wagę do kontemplacji kultu maryjnego.

8 Ostatnia Encyklika...  Ostatnie chwile życia Jana Pawła II były Jego ostatnią encykliką poświęconą ludzkości.Niewymow ne cierpienie jednego człowieka zjednoczyło rzesze ludzi na całej Ziemi.

9 Koniec Joanna Rodzik IIb


Pobierz ppt "Jan Paweł II-papież Polak Autor: Joanna Rodzik Papież patriota –Po wyborze na piotrową stolice Ojciec Święty musiał opuścić Polskę i udać się do Watykanu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google