Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II-papież Polak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II-papież Polak"— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II-papież Polak
Autor: Joanna Rodzik

2 Papież patriota Po wyborze na piotrową stolice Ojciec Święty musiał opuścić Polskę i udać się do Watykanu. Nigdy jednak nie pozostał obojętny na los swojej Ojczyzny;w czasie trwania swojego pontyfikatu odwiedził ją ośmiokrotnie.Każda Jego pielgrzymka była okazją do odnowy życia duchowego.

3 Przyjaciel młodzieży Jan Paweł II już jako kardynał przywiązywał ogromną wagę do nauczania młodych.W niekonwencjonalne sposoby uświadamiał młodzieży bliskość Boga w otaczającym ich świecie.

4 Miłośnik sportu Jan Paweł II miał opinię najlepszego sportowca wśród papieży.Od najmłodszych lat śmigał na nartach,wędrował po górach i brał udział w spływach kajakowych.Odnajdywał w sporcie wytchnienie po długich chwilach pracy,a najbliżsi nazywali Go żartobliwie:Jean Paul Ski

5 Boży podróżnik Ojciec Święty był najczęściej podróżującym papieżem w historii Kościoła. W swoich 104 pielgrzymkach odwiedził ponad 120 krajów,które owocowały odnową nadziei i wiary w ludzkich duszach.

6 Oddany Maryi Od pierwszych chwil swojego pontyfikatu Jan Paweł II nakreślił rolę Matki Bożej w katolickim Kościele.Wspomożycielka wiernych od dziecięcych lat była opoką Karola Wojtyły,toteż po objęciu tronu piotrowego przywiązywał ogromną wagę do kontemplacji kultu maryjnego.

7 Ostatnia Encyklika... Ostatnie chwile życia Jana Pawła II były Jego ostatnią encykliką poświęconą ludzkości.Niewymowne cierpienie jednego człowieka zjednoczyło rzesze ludzi na całej Ziemi.

8 Koniec Joanna Rodzik IIb


Pobierz ppt "Jan Paweł II-papież Polak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google