Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZYLI ZAGROŻENIA DUCHOWE UKYRTE W POGAŃSKICH ZNAKACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZYLI ZAGROŻENIA DUCHOWE UKYRTE W POGAŃSKICH ZNAKACH"— Zapis prezentacji:

1 CZYLI ZAGROŻENIA DUCHOWE UKYRTE W POGAŃSKICH ZNAKACH
CZY WIESZ CO NOSISZ? Współczesne zagrożenia wiary Amulety i talizmany CZYLI ZAGROŻENIA DUCHOWE UKYRTE W POGAŃSKICH ZNAKACH

2 Pierścień Atlantów Historia popularności tego pierścienia zaczęła się około roku Tajemniczy pierścień zwany Atlantem, wykonany z asuańskiej kamionki znalazł w końcu XIX stulecia w grobowcu w Dolinie Królów egiptolog markiz d'Agrain. Ponieważ znak odwzorowany na pierścieniu nie pasował do tradycji egipskiej, zaczęto przypisywać pierścień cywilizacji Atlantów, której spadkobiercami mieli być rzekomo starożytni Egipcjanie. Odziedziczył go Andre de Belizal, wybitny radiesteta i genialny pionier badań nad falami form i on „odkrył” jego zadziwiające właściwości.

3 Co oznacza według ezoteryków i radiestetów?
Pierścień ma zapewniać jego posiadaczowi trudną do wytłumaczenia nietykalność i chronić przed każdą niewidzialną agresją pochodzącą z zewnątrz. Inną właściwością pierścienia ma być jego zdolność uzdrawiania i uodporniania na stres i zmęczenie. Trzecią funkcją pierścienia Atlantów jest funkcja rozwijająca - pierścień ma rzekomo wzmacniać intuicję, rozwijać zdolności paranormalne, pobudzać telepatię i jasnowidzenie.

4 PACYFKA – KRZYŻ NERONA (krzyż złamany, znak pokoju, kurza stopka)
Pacyfka od czasów hippisów jest uznawana powszechnie za „znak pokoju”, symbol pacyfizmu. Odwrócony krzyż w kole noszony jest w formie wisiorków, bransoletek czy kolczyków. Pojawia się, jako nadruk na koszulkach. Towarzyszy mu zazwyczaj angielskie słowo „peace” oznaczające „pokój”.

5 Symbol utożsamiany z odwróconym krzyżem, który wyraża upadek chrześcijaństwa.
Do niego nawiązywało hitlerowskie SS. W latach 60 na stałe związał się z ruchem hippisowskim, rewolucyjnie proklamującym bunt młodych przeciwko światu dorosłych i jego instytucjom, w tym Kościołowi Katolickiemu. Krzyż Nerona jest także pogańskim znakiem czarnej magii W satanizmie funkcjonuje jako jeden ze znaków używanych podczas odprawiania czarnych mszy. Szandor LaVey widział w nim odwrócony do góry nogami i złamany krzyż, co miało być symbolem ostatecznej klęski chrześcijaństwa. Pokój, ale bez Boga!

6 Pacyfka a satanizm Twórca współczesnego Kościoła Szatana (Church of Satan) Anton Szandor LaVey wykorzystał ten sam symbol jako wystrój tylnej części ołtarza, tłumacząc, że rzekomy symbol "pokoju" od wieków był ulubionym znakiem satanistów. Szandor LaVey widział w nim odwrócony do góry nogami i złamany krzyż, co miało być symbolem ostatecznej klęski chrześcijaństwa. Pokój, ale bez Boga!

7 Yin Yang Koncepcja Yin i Yang wywodzi się z chińskiej filozofii.
Symbol oznacza równowagę między przeciwnymi siłami, rządzącymi ludzkim życiem. Należy do nich zatem jedność: żywiołów (ogień i woda), płci (męskiej i żeńskiej), pór roku (wiosna i jesień), pór dnia (dzień i noc), ale także podstawowych wartości – dobra i zła.

8 W chrześcijaństwie nie ma równości pomiędzy Bogiem i diabłem
W chrześcijaństwie nie ma równości pomiędzy Bogiem i diabłem. Jezus mówi wyraźnie: „Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica „(Łk 10,18) oraz „Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony „(J 12,31). Zrównywanie władzy diabła do władzy Boga jest łamaniem podstawowej prawdy Bożej: Jest jeden Bóg, a także bałwochwalczym występkiem przeciw pierwszemu przykazaniu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

9 Pentagram Słowo pentagram pochodzi z jęz. greckiego, gdzie „pente” znaczy 5, a „gamma” literę. Tak wiec pentagram odnosi się do pięcioramiennej gwiazdy lub dowolnej innej figury składającej się z pięciu linii. Znak ten w historii swoich dziejów pojawia się m.in. w religiach pogańskich, starożytności, u Izraelitów, chrześcijan i wielu innych. Obecnie jest jednym z najczęściej używanych symboli w magii ochronnej, ceremonialnej i przez satanistów.

10 Pentagram biały Od wieków Pentagram Biały (tak brzmi pełna nazwa pentagramu zwróconego jednym wierzchołkiem ku górze) posiadał znaczenie ochronne. Był odzwierciedleniem sacrum - siły boskiej. Pięcioramienna gwiazda symbolizuje także człowieka (cztery dolne ramiona to ręce i nogi, a górny to głowa), a koło zakreślone wokół niego to bariera ochronna. Znak ten bez bariery (koła) oznacza konflikt i rozpad wewnętrzny,  ale i aktywność, która prowadzi do zażegnania tego konfliktu. Uznawany jest także za odwieczny symbol magii. Piec wierzchołków ma bardzo bogatą symbolikę: pięć zmysłów, pięć światów (fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy), pięć żywiołów chińskich, cztery żywioły i duch górujący nad nimi. Dziś popularnie uważany jako amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami.

11 Pentagram zwany Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Baphometa
W satanizmie funkcjonuje pentagram odwrócony, w który często wpisuje się głowę kozła, co ma oznaczać szatana lub demona Bafometa i zarazem być obraźliwą aluzją do Jezusa Chrystusa jako kozła ofiarnego. Pentagram jest często używany w praktykach czarnej i białej magii oraz przy sprawowaniu „czarnej mszy”. Znaleźć go ponadto można na kartach Tarota i w Biblii Szatana. Odzwierciedla on wyższość instynktów człowieka nad jego rozumem i intelektem.

12 Krzyż z kokardką - Ankh (onk) Krzyż Ankh (klucz Nilu, klucz życia, krzyż egipski)
Amulet z powodu swojego kształtu bywa mylony z krzyżem, znakiem zbawczej Męki Jezusa Chrystusa. Tymczasem znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie jako hieroglif oznaczał życie, płodność i reinkarnacje. Symbolizuje on egipskiego boga Ra, który to bóg wymagał adoracji w postaci orgii seksualnych. Linia pozioma z pętlą oznacza wschodzące Słońce, pionowa zaś jest jego promieniem. Inna interpretacja wskazuje na dwa pierwiastki: męski (linia pionowa - symbol falliczny) i żeński (część ankh - symbol kobiecych narządów rodnych). Połączenie tych dwóch pierwiastków w ankh jest źródłem życia. Dzisiaj także tłumaczy się ten symbol regeneracją życia poprzez narodziny i reinkarnację.

13 Znak wywodzi się z wierzeń pogańskich jako atrybut boga Odyna (Wodana)
Znak wywodzi się z wierzeń pogańskich jako atrybut boga Odyna (Wodana). Poziome ramiona znaku symbolizują świat niematerialny, ramię pionowe świat fizyczny. Symbol oznacza zgodność z wszechświatem, drogę ku innemu światu, most do innego świata. Koło oparte na ramionach jest symbolem jedności, harmonii i kompletności. Wykorzystywany jest przez środowiska neopogańskie i nacjonalistyczne (jako symbol oporu). Skinheadzi używają go w zastępstwie zakazanej swastyki. Kształt tego symbolu przejęli chrześcijanie zamieszkujący Brytanię i Irlandię. „Schrystianizowana” wersja krzyża celtyckiego została trochę zmodyfikowana - ma wystające poza okrąg wszystkie ramiona i bardziej wydłużone dolne ramię stanowiące podstawę, dzięki czemu przypomina w większym stopniu klasyczny krzyż łaciński.

14 Krzyż zamętu (krzyż szatański)
Symbol powstały już w starożytności, którego celem było wyrażanie pogardy dla chrześcijaństwa oraz podważanie boskości Boga. Interpretowany jest w dwojaki sposób. W pierwszym znaczeniu niedokończone koło u podstawy oznacza, iż chrześcijaństwo ma kończyć się pomieszaniem, poplątaniem. W drugim dostrzegany jest krzyż połączony ze znakiem zapytania (”?”). Symbol wyraża wątpliwość w Prawdę, w istnienie wszechmocy Boga. Całość należy więc utożsamiać z następującą treścią: „Czy Jezus rzeczywiście umarł za nasze grzechy?" Korzeni tego stwierdzenia trzeba szukać w podaniu w wątpliwość Prawdy, ze znanej sceny biblijnej opisującej szatana w postaci węża wypowiadającego wątpliwość w stosunku do Boga. (A wąż był najbardziej przebiegły ze wszystkich zwierząt polnych, które Jahwe Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: „Czy to prawda, że Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?„) (Rdz 3,1).

15 Krzyż Południa (odwrócony)
Symbol, który wyśmiewa i odrzuca krzyż Chrystusa. Krzyż Chrystusa zostaje wydrwiony w klasyczny sposób: przez odwrócenie go. Poprzez to sataniści odrzucają Chrystusa i jego zbawczą krew. Pochodzenie tego krzyża jest prawdopodobnie związane z pogaństwem. Symbol ten często noszony jest przez satanistów. Można go ujrzeć również na szyjach niektórych muzyków rockowych (np. Madonna, Mick Jagger, czy Doda) oraz np. na okładkach płyt heavymetalowych.

16 Znak Bestii W numerologii biblijnej jest liczbą oznaczającą niedoskonałość i brak pełni w przeciwieństwie do liczby 777, którą tłumaczyć możemy jako "Święty, Święty, Święty". W hebrajskiej numerologii-gematrii konkretne litery odpowiadają cyfrom np. litera וva w tłumaczeniu to litera W, jest szóstą literą alfabetu hebrajskiego i oznacza również w systemie gematrii liczbę 6. Sataniści odnieśli liczbę 666 do słów Apokalipsy (por. Ap.13,18 Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć. ). A. Crowley sam nazwał siebie „Bestią 666”. Wśród satanistów liczba ta oznacza nienawiść do chrześcijaństwa, pogardę względem tego co święte, dobre i sprawiedliwe. Często bywa ona kodowana, np. w formie FFF (F - szósta litera alfabetu), 333, 18 (6 3) lub 216 [(6 6) 6]. Symbol ten występuje także w postaci trzech połączonych okręgów. Symbole te występują w wielu grach komputerowych, filmach i książkach, na wielu okładkach płyt.

17 Tak przedstawia ten amulet reklama.
Oko Horusa Osoba nosząca ten amulet ma osiągnąć same korzyści, ponieważ odbija tzw. Złe spojrzenie. Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem. Odrzuca złą energię wysyłaną przez innych ludzi... Tak przedstawia ten amulet reklama. Jednak należy pamiętać, że jako amulet posiada inne znaczenie. Znak ten ma pochodzenie egipskie. Malowano go na mumiach i grobowcach. Miał on stanowić oczy, przez które dusza człowieka zmarłego ogląda świat. Uważano również, że poprzez nie dokonuje się reinkarnacja. Oko Horusa było także symbolem władzy i wszechwiedzy. Współcześnie odnosi się ten symbol do Lucyfera - króla piekła. Samo oko jest na pół zamknięte, co wskazuje na to, że choć czasami wydaje się, iż szatan nie obserwuje, to w rzeczywistości jest inaczej. Poniżej oka zauważymy łzę, ponieważ szatan płacze nad tymi, którzy są poza jego wpływem..

18 Symbol Czaszki Ma swój początek u okultystów, którzy przyzywali złe duchy do tego celu wykorzystując kości zmarłych - szczególnie w tym wypadku czaszki. Od wielu stuleci ten symbol towarzyszy wszelkim grupom okultystycznym i satanistycznym. Noszący go przyzywa do siebie demona śmierci... daje mu jakby pozwolenie na to, aby działał w jego życiu… Doświadczenie wielu Księży egzorcystów, którzy w swojej posłudze trafiali na osoby noszące tego typu znaki wskazuje na to, iż większość ludzi, którzy nosili ten symbol doświadczało w swoim życiu wielkiego cierpienia. Zdarzały się napaści złych duchów, rodziny takich osób doświadczały często smutku, depresji, niewytłumaczalnych chorób, myśli samobójczych czy nawet śmierci w dziwnych okolicznościach! Znak ten jest szczególnie rozpowszechniany przez grupy satanistyczne.

19 S "złamane" - błyskawica Symbol ten ma swoje korzenie w mistycyzmie Wschodu. Prawdopodobnie oznaczał on siłę i moc. Z czasem przyjęty został przez niektórych okultystów oraz grupy skinheads - oznacza „niszczyciela” i przedstawia moc szatana. W Piśmie Świętym błyskawica oznaczała szatana (por. Łk 10,18 Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica). Używany był również przez nazistowskie oddziały śmierci (SS) oraz przez niektóre zespoły rockowe (KISS, AC/DC).

20 Rogata dłoń Jest to znak rozpoznawczy wyznawców satanizmu (okultystów). Używany jest również (nie zawsze świadomie) przez osoby chodzące na koncerty heavymetalowe, jako element określający ich przynależność do przesłania negatywizmu zawartemu w tej muzyce. Istotny jest fakt, iż używają oni zasadniczo lewej dłoni. Po pierwsze - jako przeciwieństwo ręki prawej (w rozumieniu sprawiedliwej, dobrej; por. „zasiąść po prawicy”). Po drugie - po to, by mieć prawą rękę gotową do walki. Znak ten jest także uwidoczniony na okładce Biblii szatana , gdzie występuje na zdjęciu A.S.LaVey. Dłoń tę można odnaleźć na okładkach wielu płyt, również na koszulkach młodzieżowych.

21 Jednorożec Jest symbolem wolności seksualnej: miłości lesbijskiej, homoseksualizmu, seksu grupowego itp.

22 Wstążka przeplatana Wstążka ma oznaczać tę nierozerwalną więź, doskonałość, jedność świata. Wskazuje, że człowiek jest integralną częścią wielkiego systemu o jednolitej duchowości. Taka koncepcja zakłada, że dobro i zło są działaniem tej samej osobowości boskiej. Jest to zatem sprzeczne z duchowością chrześcijańską, która wyznaje wiarę w jednego Boga, który dał nam swojego Syna, aby odkupił nas własną Krwią z rąk strąconego na ziemię diabła.

23 Motyl- jako symbol New Age
Motyl jest symbolem własnym zwolenników „New Age”. Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji. Ta tradycja chrześcijańska przemija!

24 Tabliczka Oui-Ja Tabliczka oui-ja to jeden z najpopularniejszych - i najgroźniejszych – spirytystycznych akcesoriów, wykorzystywany przez medium do komunikowania się niby z duchami, a tak naprawdę z... diabłem. Kto widział film „Egzorcysta” ten wie, ż e przyczyną opętania małej Regan była zabawa tabliczką ouija i porozumiewanie się przez nią z niejakim Kapitanem Howdy. Takich historii jest niestety bardzo wiele. Zły duch nie śpi. Tabliczka ouija - jak i przedmioty o podobnej funkcji - prowadzi wprost do złego ducha. Wprost nawet do opętania!

25 Feng Shui chiń.: wiatr-woda) - metoda aranżacji wnętrz, według której pewne usytuowanie sprzętów domowych umożliwia przepływ energii chi. Ma to skutkować lepszym samopoczuciem i sukcesem materialnym. Stosuje się remedia - znaki magiczne, figurki bóstw, litery, górskie kryształy itd. Wywodzi się z tradycji wierzeń Chin, Japonii i Tybetu . W feng shui krzyż jest uważany za przedmiot szkodliwy energetycznie! Co innego posążek Buddy...

26 Z punktu widzenia wiary katolickiej przypisywanie amuletom mocy Bożej oraz oddawanie czci i wiary nie Bogu Stwórcy, ale przedmiotom jest grzechem bałwochwalstwa i wykroczeniem przeciw pierwszemu przykazaniu. Pismo Święte nakazuje: Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni (Pwt 18,10-12). Nie będziecie sporządzać obok Mnie bożków ze srebra ani bożków ze złota nie będziecie sobie czynić (Wj 20, 23).

27 Egzorcyści ostrzegają!!!
Nawet nieświadome noszenie talizmanów i amuletów może prowadzić do dręczeń demonicznych. Mogą one wyrażać się np. poprzez niepokój i depresje, koszmary senne, trudności w modlitwie czy niechęć do pobożnych czynności. Zaangażowanie się w różne formy okultyzmu oraz posługiwanie się amuletami może skutkować rozwinięciem tzw. zdolności paranormalnych. To z kolei niesie z sobą opresje diabelskie oraz prowadzi do zniewoleń i opętań demonicznych. Dlatego należy zniszczyć wszystkie talizmany i figurki przedstawiające pogańskie bóstwa oraz zaniechać praktyk, które mają wymiar okultystyczny.

28 Tym co nas chroni przed zniewoleniem złego ducha jest:
Częsta spowiedź święta

29 Pełny udział we Mszy świętej

30 Codzienna modlitwa lub adoracja Najświętszego Sakramentu

31 Czytanie i rozważanie Słowa Bożego

32 Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. J 3, 16

33 Podsumowanie: "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!
Bóg wielokrotnie w Starym i w Nowym Testamencie przestrzega nas przed magią, czarami i wróżbiarstwem. Chrześcijanie nie powinni nosić żadnych amuletów! Otóż sama świadomość związku pewnych przedmiotów z pogaństwem i magią, (które są sprzeczne z chrześcijaństwem) powinna raczej zniechęcać do ich noszenia. Warto tu zastosować się do rady św. Pawła : "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! UNIKAJCIE WSZYSTKIEGO, CO MA CHOĆBY POZÓR ZŁA." (1 Tes 5, ).

34 I pamiętaj, że: Autor: Agata Maliszewska


Pobierz ppt "CZYLI ZAGROŻENIA DUCHOWE UKYRTE W POGAŃSKICH ZNAKACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google