Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYLWETKI ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYLWETKI ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im"— Zapis prezentacji:

1 SYLWETKI ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im
SYLWETKI ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

2 „Gdzie nas powiedzie skrajem dróg zygzakowaty życia sznur.” E.Stachura

3 Bez wątpienia stanowią przykład dla naszej społeczności uczniowskiej.
Prezentujemy sylwetki absolwentów naszej szkoły. Rozpoczęli oni edukację w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu. Osiągnęli sukces dzięki systematycznej pracy, wytrwałości i pasji. Bez wątpienia stanowią przykład dla naszej społeczności uczniowskiej.

4 Wielu z nich po zdobyciu wykształcenia powróciło do korzeni i stanowi kadrę pedagogiczną szkoły podstawowej i gimnazjum . Dyrektor szkoły podstawowej – Barbara Pokorska wicedyrektor szkoły podstawowej-Małgorzata Piwowar Dyrektor gimnazjum- Joanna Urbańska Nauczyciele: Katarzyna Delegacz, Bogumiła Pieciukiewicz, Aneta Kowal, Ewa Kociuba, Elżbieta Kosiło, Danuta Czerniak, Izabela Zwolak- Cierpiał, Ewa Kosiło, Jakub Drapiński, Adam Zarzecki, Joanna Bykowska, Grażyna Borkowska, Anna Rakowska, Mariola Kożmińska, Piotr Pawłowski, Katarzyna Szczepaniak, Aleksandra Gryczewska, Józef Romanowski, Agata Michalska, Joanna Bednarczyk, Monika Zań.

5 Niektórzy, z różnych przyczyn, opuścili rodzinne strony, ale niewątpliwie są naszymi ambasadorami.

6 Ks. Biskup Henryk Wejman
Ks. Biskup Henryk Wejman urodził się 17 grudnia w Choszcznie. W latach 1970 – uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Reczu.  W rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym dla diecezji szczecińsko-kamieńskiej w Gościkowie-Paradyżu, które od 1981 kontynuował w Szczecinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 15 kwietnia 1984 w katedrze szczecińskiej. 22 listopada 2014 Papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ze stolicą tytularną Siniti.  Święcenia biskupie otrzymał 20 grudnia w bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.

7 W lutym 2015 roku biskup Henryk Wejman odwiedził naszą miejscowość na zaproszenie władz Recza i ks. proboszcza naszej parafii.

8 Oficjalną wizytę zakończyło spotkanie z dawnymi kolegami oraz nauczycielami.

9 Leszek Dembek Urodzony w 1957 roku w Reczu woj. zachodniopomorskie). Uczęszczał do naszej szkoły w latach Poeta; były oficer Wojska Polskiego; politolog, bibliotekarz, animator życia literackiego. Autor tomików poetyckich:  Z dumą białych werbli, Za żelazną skórą jabłka,  Na krawędzi czasu. Współautor scenariuszy przedstawień poetyckich m.in. „Miasto, które znam” (przedstawienie plenerowe Recz 2008), Autor piosenek literackich i rozważań o poezji, które publikował na łamach czasopism.

10 Sylwia Pokorska W latach uczęszczała do szkoły podstawowej w Reczu. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Jak sama stwierdziła: „Już od dzieciństwa marzyłam, aby zostać stomatologiem, a w wolnych chwilach poświęcić się pasji- malarstwu. Osiągnęłam to dzięki nauce i wytężonej pracy.”

11 Andrzej Sankowski Ukończył szkołę podstawową w1991r. Najpierw pracował dla kogoś, zajmował się różnymi rzeczami. Stopniowo wyspecjalizował się w dekarstwie. Od 2007 roku prowadzi firmę SAN-BUD. Robi dachy. Aby zostać dekarzem, pracował za granicą, skończył kurs dekarza. Jego firma jest w czołówce pięciu najlepszych firm lokalnych.

12 Agnieszka Stępniak Szkołę podstawową ukończyła w 1995 roku. Właścicielka salonu fryzjerskiego. Realizację swoich marzeń związała właśnie z Reczem. Od wielu lat prowadzi swój zakład i sprawia, że każda kobieta, która odda się w ręce Pani Agnieszki czuje się piękna.

13 Anna Wyrozębska Ukończyła szkołę podstawową w roku. Absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Nauka była dla niej zawsze najważniejszym celem w życiu. Ukończyła studia dzięki swojej wytrwałości i pracy.


Pobierz ppt "SYLWETKI ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google