Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)
Nazwa szkoły: Gimnazjum w Gołuchowie ID grupy: 98/81_p_g1 Opiekun: Monika Osuch Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Moje miasto Semestr/rok szkolny: 2010/11

3 Naszym zadaniem w II semestrze było założenie i prowadzenie strony www
Naszym zadaniem w II semestrze było założenie i prowadzenie strony www. Możecie nas znaleźć pod adresem:

4 Nasza grupa podczas spaceru

5 Logo naszej strony

6 Ogólne informacje o naszej miejscowości
Gołuchów – wieś w województwie, powiecie Pleszewskim w gminie Gołuchów licząca ok mieszkańców. Na południu wsi znajduje się zbiornik Gołuchów, nad którym jest kąpielisko, kemping i ośrodek sportów wodnych. W Gołuchowie jest zamek w stylu renesansu francuskiego położony w 160 hektarowym parku. Za wsią w kierunku Kalisza w lesie znajduje się największy w Wielkopolsce głaz narzutowy i zbiorowe groby i pomnik ku czci zamordowanych przez Niemców w latach ‘40 Żydów i Polaków(kilka tysięcy).

7 Strona obejmuje następujące treści:
Aktualności: WOŚP r. i r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. zagramy dla urologii i nefrologii dziecięcej.

8 NOWI NAUCZYCIELE ! od r. Niedawno do naszego grona pedagogicznego dołączyli dwaj nauczyciele – anglista (Dorian Pływacz) i historyk (Michał Adamkiewicz) . Anglista zastąpił Panią Góźdź- Kieliszkowską, a historyk Pana Szalę. NEO DANCE! Każda środa 15:30 Zajęcia prowadzi Krzysztof Szymański na Sali gimnastycznej w naszym gimnazjum. Jest to nauka tańca towarzyskiego. Koszt 30zł/mies. 

9 JASEŁKA SZKOLNE r. Klasa 2a przedstawiła sceny z Bożego Narodzenia, w nowoczesnej wersji. Przedstawienie było zabawne, ale nie przesadne. Po jasełkach rozdawany był opłatek dla wszystkich.   V GOŁUCHOWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY  r. Samorząd Gminy Gołuchów zaprasza na V Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 12 grudnia 2010 r. w Hali Sportowej w Gołuchowie w godz. 14:00 – 18:00.

10 WARSZTATY – „CYBERPRZEMOC” 08. 12. 2010 r
WARSZTATY – „CYBERPRZEMOC” r. Uczniowie pracowali w grupach metodą projektu. Wykonywali plakaty na temat rodzajów przemocy i jak sobie z nią radzić. Dziękujemy prowadzącym!  WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do dalszego etapu zakwalifikowała się Magda Kozłowska i Mateusz Szymoniak z klasy III.

11 WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY 23. 11. 2010 r
WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do dalszego etapu zakwalifikowało się czterech uczniów z klas III: Michał Michalczak, Bartosz Boniec, Mateusz Szymoniak i Dawid Melka. POWIATOWE MISTRZOSTWA W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ r. W dniu dzisiejszym na hali sportowej odbyły się mistrzostwa w halową piłkę nożną. Nasza drużyna zajęła II miejsce. 

12 INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY 19. 11. 2010 r
INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY r. Konkurs rozgrywa się na stronie Uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie konkursu, udzielają odpowiedzi w domu na ukazujące się w określonym terminie zestawy zadań testowych.  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI r. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości . Złożono kwiaty i znicze przy Pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację.

13 WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY 09. 11. 2010 r
WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do dalszego etapu zakwalifikował się Maciej Lewicki i Bartosz Boniec z klasy III.  WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  r.  Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do etapu rejonowego zakwalifikowała się Izabela Wolska Bartosz Boniec z klasy III. 

14 DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH 02. 11. 2010 r
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH r. Ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2010/ WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do dalszego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Wojciech Wróblewski, Michał Michalczak, Michał Mikołajczyk, Magdalena Kozłowska. 

15 WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY 26. 10. 2010 r
WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do dalszego etapu zakwalifikowało się trzech uczniów z klas trzecich: Bartosz Boniec, Igor Kraszkiewicz, Michał Michalczak.  WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO r. Znane są wyniki konkursu na etapie szkolnym - do etapu rejonowego zakwalifikowała się Magdalena Agnieszka Kozłowska z klasy III. 

16 SZKOLENIE PRZEDMEDYCZNE 16. 10. 2010 r
SZKOLENIE PRZEDMEDYCZNE r. Z inicjatywy nauczycielki biologii pani Urszuli Płaczek, za sprawą Ratowników i Instruktorów Pierwszej Pomocy Firmy Bobomed z Kalisza i Ochotniczej Straży Pożarnej, z Gołuchowa, uczniowie Gimnazjum odbyli wedle obowiązujących Standardów Europejskiej Rady Resuscytacji, podstawowe szkolenie przedmedyczne. 

17 DYŻUR KLASOWY r. – r. Konkurs jest skierowany do uczniów klas I i II naszej szkoły , polega on na tym ,że przydział miesiąca dla każdej klasy odbywa się w sposób losowy. Wylosowana klasa na dany miesiąc ma OBOWIĄZEK : wymyślenia hasła przewodniego dyżuru, obsłużenia głównej uroczystości miesiąca oraz czuwania nad wystrojem szkoły.

18 KLASA Z KLASĄ r r.  Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III gimnazjum i udział w nim jest obowiązkowy . Koordynatorem i sponsorem konkursu jest Samorząd Uczniowski . Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie są bilety na dowolnie wybrany film . OBOWIĄZKI : Aktualizowanie gazetki klasowej raz w miesiącu, Ustawianie się pod klasą po dzwonku na lekcje, Utrzymanie porządku w szkole, Dyżur klasowy.

19 Pomoc przedmedyczna

20 Rocznica wybuchu II wojny światowej

21 jasełka

22 Hala sportowo-widowiskowa w gołuchowie:
Obecnie największy obiekt tego typu w powiecie pleszewskim. Hala ma powierzchnię 1824 metrów kwadratowych i kosztowała 6,5 miliona złotych. Budowę rozpoczęto w sierpniu 2006 roku, a zakończono w 2008 roku.

23

24 Zajęcia pozalekcyjne w gimnazjum w gołuchowie
1. Kółka istniejące w naszej szkole • Kółko matematyczne - klasa IIb, wtorek 7h - Z. Frąszczak • Kółko motorowerowe - klasy II, środa 8h - I. Gódź-Kieliszkowska • Kółko z j. angielskiego - klasy III, wtorek 8h - I. Góźdż-Kieliszkowska • Kółko informatyczne - klasy I-III, środa 7h, 8h - A. Gramala • Kółko dziennikarskie - klasy I-III, czwartek 7h - M. Kurkowiak • Kółko teatralne - klasy II, środa 7h - J. Nowak • Kółko chemiczne - środa 7h - M. Pływaczyk • Kółko geograficzne - klasy I-III, czwartek 7h - P. Pływaczyk • Kółko historyczne - klasy I-III, czwartek 7h, piątek 8h - M. Szala • Koło Przyjaciół Biblioteki - klasa Id, środa 1h - M. Uciechowska • Warsztaty ekologiczne - klasy I-III, sobota (2 raz w miesiącu 4 godziny) - U. Płaczek • SKE”Żubrzyk” - klasy I-III, środa 7h lub piątek 7h - M. Osuch • Spotkania pt. „Rozmowy o filmach religijnych” - klasy I, wtorek 8h - ks. L. Szcześniak • Spotkania gimnazjalnej grupy oazowej - klasy I-III, piątek M. Kasprzak

25 Zajęcia sportowe • Siatkówka - klasy I-III, poniedziałek 9h, czwartek 8h - P. Henke • Gry zespołowe - klasy I-III, piątek 8,9h - J. Ślusarz • Siatkówka (dziewczęta) - klasy I-III, czwartek 8,9h - I. Torbiarczyk

26 Gazetka „omnibus” Opiekun: mgr Marlena Kurkowiak Zespół redakcyjny: Sara Szczepańska, Kinga Stasiecka, Magda Stelmaszczyk, Fatima Foligowska, Michał Mikołajczyk, Daria Skąpska, Mateusz Wróblewski, Natalia Lupka, Dawid Zmyslony,Agata Taborowska, Iga Pisarska, Kinga Pawlak, Patrycja Szewczyk, Łukasz Staszek, Miłosz Nowaczyk, Sylwia Szyszka, Aneta Matuszczak, Adam Magnuszewski, Marek Łuczak

27 żubrzyk Opiekunowie: mgr Monika Osuch , mgr Sabina Kmiecik Klub został założony od roku 2005 w Gimnazjum w Gołuchowie. Celem działalności "Żubrzyka" jest upowszechnianie wiedzy o Europie oraz popularyzacje treści dotyczących UE. Nasze działanie integrują społeczność szkolną wokół zagadnień europejskich. Członkami Klubu są uczniowie w przedziale wieku od lat. Klub organizuje m.in.: • Spotkania o charakterze edukacyjnym; • Opracowywanie materiałów dotyczących UE, regionu oraz Polski; • Konkursy dotyczące UE; • Obchody Dnia Europy; • Coroczna organizacja Dni Europejskich, np. Dni Greckie, Francuskie, Hiszpańskie; • Podejmowanie akcji związanych z działalnością charytatywną - współpraca z UNICEF; • Współpraca z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej i innymi organizacjami; • Współpraca z Klubami Europejskimi w regionie.

28 Współpraca międzynarodowa z innymi szkołami
Gimnazjum w Gołuchowie współpracuje z: -Oberschule "Johannes R. Becher" – Erkner -Základná škola Kláštor pod Znievom

29 O szkole Gimnazjum w Gołuchowie rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku.Od tego momentu, w swojej krótkiej jedenastoletniej historii położona na skraju miejscowości, nieopodal jeziora, przy zabytkowej alei lipowej szkoła zmieniała się, rozwijała i piękniała. Obecnie Gimnazjum w Gołuchowie zajmuje dwupiętrowy budynek dydaktyczny, jedną kondygnację budynku administracyjno- żywieniowego i kompleks sportowy. Do dyspozycji uczniów przygotowano, oprócz 10 sal lekcyjnych, pracownię chemiczną, biologiczną i fizyczną. Dużym powodzeniem cieszy się pracownia informatyczna i sala audiowizualna, w których, poza informatyką, prowadzone są lekcji z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Uczniowie mogą korzystać z zasobów dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej i czytelni.

30

31 Turystyka i rekreacja - gotis
Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu jego działalnością statutową jest sport, turystyka i rekreacja. GOTiS położony wśród lasu i nad 61hektarowym jeziorem, dysponuje : kąpieliskiem strzeżonym, piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętu pływackiego, stanowiskami dla przyczep campingowych, boiskami do piłki nożnej oraz piłki siatkowej i budynkami sanitarnymi. Na terenie ośrodka znajdują się bary szybkiej obsługi, świetlica wyposażona w sprzęt audiowizualny, badminton, stół do tenisa stołowego i bilard. W 45 domkach mieści się 190 osób.

32

33 arboretum Park w Gołuchowie jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce o powierzchni 162ha. Średnia wieku drzew wynosi 120 lat zdarzają się także 200letnie okazy. Uroku dodaje mu położenie w krętej dolinie rzeczki Ciemna. Park gołuchowski jest wspaniałym miejscem niedzielnego wypoczynku i relaksu. Założone w 1853 roku przez Jana Działyńskiego. W 1979 r. inwentaryzacja dendrologiczna wykazała obecność 607 taksonów drzew i krzewów.

34

35 Kościół najświętszej maryji panny
Kościół parafialny wzniesiony w 1612 r., rozbudowany w końcu XVIII wieku, zburzony w 1941 roku, po wojnie odbudowany w skromniejszej formie. Wyposażenie głównie rokokowe i barokowe. Obraz Madonny z Dzieciątkiem z XVII wieku. Na zewnątrz ciekawa grupa pasyjna z 1911 roku.

36

37 zamek Zamek w Gołuchowie - murowana budowla o charakterze obronnym , zastała zbudowana na planie trójkąta z wieżami w każdym narożniku. Zamek została wzniesiona w latach dla starosty radziejowskiego i wojewody brzesko-kujawskiego Rafała Leszczyńskiego. Modernizacji, polegającej na dobudowaniu budynku mieszkalnego w pobliżu oryginalnego dworu i połączeniu ich skrzydłami oraz wykonaniu arkadowej loggi w elewacji wejściowej, dokonano na zlecenie Wacława Leszczyńskiego. Wybierając sie na zwiedzanie zamku w Gołuchowie trzeba pamiętać o jednej istotnej sprawie. Jeśli nie uda nam się wejść do godz to już zamku, sal i tych wszystkich pięknych zbiorów nie obejrzymy.

38 Zamek gołuchów

39 Zagroda żubrów Żubry. Żubr jest największym ssakiem lądowym Europy. W Polsce żyje w stadach na wolności oraz w hodowlach zamkniętych. Jest objęty ochroną gatunkową. Żubry do Gołuchowa przywieziono w r. Gołuchowskie stado zapoczątkowały: byk Plantor i krowa Polira z Ośrodka Hodowli Żubra w Smardzewicach oraz krowy Ponta i Polana w Pszczynie.

40 Zagroda żubrów, danieli i dzików

41 Strona będzie aktualizowana przez cały okres trwania projektu
Strona będzie aktualizowana przez cały okres trwania projektu. Zapraszamy pod adres:

42


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google