Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

naszą sprawność fizyczną?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "naszą sprawność fizyczną?"— Zapis prezentacji:

1 naszą sprawność fizyczną?
Jak możemy poprawić naszą sprawność fizyczną?

2 Spis treści: Cele projektu. Co to jest sprawność fizyczna?
Jak poprawić sprawność fizyczną. Atrakcyjne formy ruchu: nordic-walking. Atrakcyjne formy ruchu: zorbing. Atrakcyjne formy ruchu: paintball. Zakończenie

3 Cele projektu: zdobycie wiadomości o korzyściach wynikających z poprawy sprawności fizycznej, zdobycie wiedzy o efektach sprawności ruchowej, rozwijanie zainteresowań, poznanie ciekawych zestawów ćwiczeń poprawiających sprawność fizyczną

4 Co to jest sprawność fizyczna?
Sprawność fizyczna oznacza: ,,aktualną możliwość wykonywania czynności ruchowych wymagających zaangażowania siły, szybkości, wytrzymałości, koordynacji ruchowej (zwinności), gibkości. Do oceny jej poziomu, niezależnie od testów ruchowych przeprowadza się często ocenę właściwości psychofizycznych cech budowy ciała”(Mała Encyklopedia Sportu).

5 Jak poprawić sprawność fizyczną?
Aby poprawić swoją sprawność fizyczną należy: - przeprowadzać systematyczne i urozmaicone treningi, - poprawić swoją siłę (np. poprzez dźwiganie ciężarków), - poprawić swoją szybkość (np. biegi na 100m), - poprawić swoją wytrzymałość (np. biegi na 500m, później 750m…), - brać udział w grach zespołowych, - pływać.

6 Atrakcyjne formy ruchu
Do atrakcyjnych form ruchu zaliczamy między innymi: - nordic walking – sport polegający na marszu ze specjalnymi kijami. Został wymyślony w latach 20. XX wieku jako całoroczny trening dla narciarzy w Finlandii. Z biegiem czasu popularność tego sportu wzrasta stając się coraz bardziej powszechnym. Nordic walking przyczynia się m.in. do łatwiejszego wchodzenia na wzgórza, czy do zwiększenia wytrzymałości ramion, poprawy układu oddechowego, sercowo-naczyniowego. Innymi zaletami tego sportu jest to, że uprawianie tego sportu nie wiąże się ze zbyt dużymi kosztami.

7 Atrakcyjne formy ruchu
- ultimate frisbee – gra zespołowa z użyciem frisbee (dysków) łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest to bardzo dynamiczna gra, od graczy wymaga dużej wytrzymałości, szybkości i zręczności. Ciekawostką jest to, że w tej grze nie ma sędziów. Gracze powtórkami rozstrzygają kwestie sporne.

8 Atrakcyjne formy ruchu
- zorbing – zabawa, która polega na staczaniu się ze zbocza w specjalnej kuli wykonanej z tworzywa sztucznego. Zorbing został wymyślony niedawno w Nowej Zelandii. Wydawać mogłoby się, że jest to niebezpieczna zabawa – nic bardziej mylnego – jest to bezpieczna zabawa dostarczająca uczestnikowi wielu pozytywnych wrażeń.

9 Atrakcyjne formy ruchu
- paintball – jest to gra, która polega na prowadzeniu wojny pomiędzy zespołami przy użyciu specjalnych pistoletów. Osoby chcące zabawić się w tą grę muszą być wyposażone w odpowiedni sprzęt: pistolet markerowy, kask, kombinezon. Gry paintballowe mogą toczyć się wg. różnych scenariuszy, które urozmaicają grę, np.: każdy gracz rozpoczyna grę z tylko 12 kulkami do pistoletu. Na polu zabawy można znaleźć dodatkowe kulki. Celem gry jest pokonanie przez jeden zespół drużynę przeciwną. Jest to bardzo ciekawa gra.

10 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na film!
Opiekun projektu: mgr Łukasz Gurbisz Organizatorzy: Paweł Faliszek Bartłomiej Karaś Dawid Mikos Michał Ryndak


Pobierz ppt "naszą sprawność fizyczną?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google