Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FrontPage Co i jak ???. FrontPage Tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem prostych edytorów tekstu (np. Notatnik) jest dość trudne i bardzo pracochłonne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FrontPage Co i jak ???. FrontPage Tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem prostych edytorów tekstu (np. Notatnik) jest dość trudne i bardzo pracochłonne."— Zapis prezentacji:

1 FrontPage Co i jak ???

2 FrontPage Tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem prostych edytorów tekstu (np. Notatnik) jest dość trudne i bardzo pracochłonne (szczególnie w przypadku dość rozbudowanych stron). Pojawiło się mnóstwo programów które mają nam ten proces ułatwić. Jednym z takich programów jest właśnie FrontPage Express.

3 FrontPage cd.. W programie tym tworzymy strony w trybie graficznym (tzw. WYSIWYG - What Yoy See Is What You Get) - czyli tworzymy stronę wpisując teksty, wstawiając obrazki tam gdzie chcielibyśmy je widzieć przeglądając stronę w przeglądarce (podobnie jak to się robi w edytorze Word) a po zapisaniu tego dokumentu na dysku otrzymujemy gotową stronę internetową (a wszystko to bez jakiejkolwiek znajomości kodów języka HTML !!)

4 Wprowadzanie tekstów Wprowadzanie tekstów w programie FrontPage wykonuje się tak samo jak w większości edytorów tekstu. Pasek narzędziowy, związany z tekstem, jest bardzo zbliżony do pasków w innych edytorach tekstu (w szczególności z pakietu Office).

5 Wstawianie grafiki Wstawienie pliku graficznego do tworzonej strony WWW w tym programie wykonuje się tak samo jak w programie Word czy Excel. Należy wybrać: Wstawienie pliku graficznego do tworzonej strony WWW w tym programie wykonuje się tak samo jak w programie Word czy Excel. Należy wybrać: Wstaw Obraz z Pliku. Wstaw Obraz z Pliku.


Pobierz ppt "FrontPage Co i jak ???. FrontPage Tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem prostych edytorów tekstu (np. Notatnik) jest dość trudne i bardzo pracochłonne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google