Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego"— Zapis prezentacji:

1 Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego
Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

2 Każdego dnia... Setki osób pokonują drogę do pracy, szkoły, na zakupy w sposób kompletnie bezmyślny – brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego, dla innych użytkowników dróg, brak wyobraźni! Ktoś jest ofiarą zdarzenia drogowego – głównie ze względu na własną – nie bójmy się tego powiedzieć – głupotę!

3 STOP! Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zamierza uświadomić ludziom skutki, jakie mogą wynikać z ich nieodpowiedzialnego zachowania. Uświadomić, że jeden błąd, wykonywany przez nich codziennie od lat – ten jeden raz może kosztować wiele!

4 Zapraszamy do tego projektu Was!
Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza Państwa do udziału w kampanii społecznej „Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego”. Jej celem jest dotarcie do wyobraźni pieszych, kierowców, rowerzystów, motocyklistów. Na następnych stronach pragniemy Państwu przedstawić pokrótce ideę tego pomysłu.

5 Na czym to będzie polegać?
Całość kampanii będzie oparta na dziejących się w rzeczywistości, w terenie miejskim akcjach. Akcja będzie miała charakter autentycznego zdarzenia – wypadku komunikacyjnego. W kilku wybranych miejscach miasta - najbardziej ruchliwych, ale też tak wybranych, aby nie zakłócać normalnego ruchu – pojawią się punkty imitujące miejsce wypadku komunikacyjnego w tym tego najbardziej tragicznego, śmiertelnego. Karetka, wóz strażacki, parawan do oględzin zwłok i wykonujący swoje czynności ludzie z ekip ratowniczych.

6 Dotrzeć do wyobraźni! Najważniejszy cel akcji, to dotrzeć do wyobraźni zwykłych przechodniów, którzy będą takie miejsca mijać – natura ludzka nie pozwoli przejść obojętnie, każdy będzie chciał się dowiedzieć, co się stało... Dowie się. Ekipy wolontariuszy będące w każdym punkcie akcji będą wręczać ulotki ze zdjęciami oraz opisami autentycznych sytuacji, w których ktoś ucierpiał, a także prezentujące skutki takich wypadków. W każdym punkcie akcji będzie też duża tablica informacyjna.

7 Zapraszamy do współpracy!
Firmy medyczne, chcące się włączyć w kampanię w ramach organizacji pokazu „rekonstrukcji” a także inne jednostki ratownicze. Służby ustawowo i statutowo powołane do ratowania życia ludzkiego. Drukarnie i agencje reklamowe – które chciałyby wesprzeć naszą kampanię poprzez druk ulotek informacyjnych. Wszystkie inne firmy i osoby, którym bliskie jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a które mogłyby nam pomóc w organizacji kampanii.

8 Cały proces kampanii będzie dostępny na naszej stronie:
Szczegóły projektu Zainteresowanych szczegółami projektu, oraz chcących się włączyć w przygotowania kampanii zapraszamy do kontaktu mailowego: Cały proces kampanii będzie dostępny na naszej stronie:

9 Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego
Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 2011


Pobierz ppt "Rekonstrukcja Zdarzenia Drogowego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google