Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działalność Akademii Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działalność Akademii Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa."— Zapis prezentacji:

1 Działalność Akademii Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

2 Działalność ATW Akademia Trzeciego Wieku rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. ATW jest ofertą skierowaną do aktywnych osób w wieku powyżej 50 roku życia, które są zainteresowanie własnym rozwojem.

3 Oferta dla słuchaczy Słuchacze ATW moją również możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych organizowanych przez Uczelnię wydarzeniach kulturalno- -artystycznych, wernisażach oraz spotkaniach z osobami znanymi z życia publicznego: dziennikarzami, politykami, aktorami. Bogata, obejmująca różne dziedziny nauki oferta Akademii III Wieku jest doskonałą okazją do pogłębienia i zdobywania nowej wiedzy. Słuchacze uczestnicząc w zajęciach nawiązują jednocześnie nowe przyjaźnie i rozwijają kontakty towarzyskie. Atrakcyjne ceny i bogata oferta skupiła w naszych szeregach już ponad 800 słuchaczy.

4 Organizacja zajęć Rok akademicki w ATW podzielony jest na dwa semestry – zimowy i letni. Każdy semestr rozpoczyna się rekrutacją, która dla semestru zimowego odbywa się we wrześniu, a dla semestru letniego w lutym.

5 Wykłady Cykl wykładów obejmuje 8 spotkań w semestrze. Tematyka wykładów jest różnorodna, prowadzone są przez specjalistów z dziedziny nauki, sztuki, polityki czy kultury. Każdy semestr nauki rozpoczyna się wykładem inauguracyjnym, na który zapraszamy znane i lubiane osoby z życia publicznego, takie jak: prof. Przemysław Czapliński, prof. Dariusz Doliński, Sławomir Pietras, Małgorzata Niezabitowska czy Monika Jaruzelska.

6 Sekcje Sekcje zainteresowań w ATW odbywają się raz w tygodniu i obejmują w sumie 20 godzin dydaktycznych w semestrze. Sekcje są propozycją dodatkowa i nieobowiązkową. Obecnie swoje zainteresowania można rozwijać w ponad 20 sekcjach zainteresowań, które dzielimy na 5 kategorii tematycznych: językowe, artystyczne, sportowe, humanistyczne i ścisłe.

7 Dodatkowa działalność Słuchacze ATW mogą również uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi, znanymi osobami świata kultury, nauki, sportu, muzyki czy mediów, wernisażach oraz przedstawieniach teatralnych, spektaklach i koncertach o różnorodnej tematyce odbywających się w Auli Artis, które mają charakter otwarty. W ramach ATW organizujemy również udział w bezpłatnych badaniach i szkoleniach.

8 Wycieczki Specjalnie dla słuchaczy ATW mamy przygotowane oferty wycieczek z dwóch firm, z którymi współpracujemy: Agencja Turystyczna KOT i Biuro Podróży Happy Ways. Na promocyjnych warunkach słuchacze korzystają z kilkunastu wspólnych wycieczek w kraju i za granicą. W ramach Akademii organizujemy również wspólne wyjścia do znanych firm lokalnych, np. do Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA.

9 Legitymacje Legitymacje otrzymuje każdy słuchacz ATW. Upoważnia ona do wstępu na zajęcia, wykłady organizowane przez Akademię Trzeciego Wieku, wykłady o charakterze otwartym organizowane przez Uczelnię oraz do korzystania z Biblioteki WSNHiD.

10 Kino Rialto Każdy zainteresowany słuchacz otrzymuje kartę członkowską uczelnianego klubu filmowego Filmokrąg, upoważniającą do zakupu biletu ze zniżką na wybrane seanse w kinie Rialto w ramach Filmowego Klubu Seniora.

11 Biblioteka Słuchacze mogą korzystać z bogatego księgozbioru Biblioteki WSNHiD, gdzie gromadzone są zbiory z zakresu nauk społecznych, politycznych, pedagogicznych, prawniczych, technicznych oraz sztuki.

12 WSNHiD Wszystkie zajęcia dla ATW odbywają się w pełni wyposażonych salach, w nowoczesnym budynku z windą. Do dyspozycji uczestników Akademii jest również uczelniany barek, w którym po zajęciach można spotkać się i porozmawiać przy kawie.

13 Współpraca ATW współpracuje z instytucjami przyjaznymi seniorom: Centrum Inicjatyw Senioralnych (Senioralia poznańskie) Akademia Seniora w Puszczykowie (wykłady) Fundacja Samaritanus (kurs komputerowy dla wolontariuszy) Green Point (zniżki na zajęcia fitness) Czasopismo (My50+) Instytut Rozwoju Prawa (szkolenia prawne)

14 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Działalność Akademii Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google