Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kurs języka C++ Paweł Rzechonek Instytut Informatyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kurs języka C++ Paweł Rzechonek Instytut Informatyki"— Zapis prezentacji:

1 Kurs języka C++ Paweł Rzechonek Instytut Informatyki
Uniwersytetu Wrocławskiego semestr letni 2012/2013

2 Organizacja zajęć Cel Nauka programowania obiektowego w języku C++.
Umiejętność wykorzystania wybranych klas z biblioteki standardowej. Wymagania Umiejętność programowania strukturalnego w języku ANSI C. Znajomość podstawowych struktur danych (tablice, listy, drzewa, grafy).

3 Organizacja zajęć Wykład Wykładowca: Paweł Rzechonek
Kontakt mailowy: Materiały do wykładu i zadania laboratoryjne będzie można znaleźć na stronie: Zakres materiału: programowanie obiektowe w C++; programowanie z szablonami; nowe elementy języka w standardzie C++0x; biblioteka STL.

4 Organizacja zajęć Laboratorium
W semestrze będzie do zrealizowania około 12 prostych zadań. Za każde zaprogramowane zadanie będzie można dostać do 10 punktów. Aby zaliczyć kurs należy do końca semestru zgromadzić co najmniej 50% z możliwych do zdobycia punktów. Zadania należy oddawać w wyznaczonym terminie. Studenci powinni osobiście prezentować swoje programy w czasie trwania ćwiczeń laboratoryjnych.

5 Organizacja zajęć Literatura
B.Stroustrup: Język C++. WNT, Warszawa 2000. N.M.Josuttis: C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty. Wydawnictwo Helion, Gliwice 2003. J.Grębosz: Symfonia C++ (tom 1, 2, 3). Oficyna Kallimach, Kraków 2002. J.Grębosz: Pasja C++ (tom 1, 2). Oficyna Kallimach, Kraków 2003. S.B.Lippman, J.Lajoie: Podstawy języka C++. WNT, Warszawa 2001. C.L.Tondo, B.P.Leung: Podstawy języka C++. Ćwiczenia i rozwiązania. WNT, Warszawa 2001.

6 Cechy języka C++ C++ jest rozszerzeniem ANSI C.
C++ jest zorientowany na programowanie obiektowe. C++ to język ogólnego przeznaczenia. Wygenerowany przez kompilator C++ kod wynikowy jest bardzo efektywny. C++ i jego standardowe biblioteki zakładają przenośność.

7 Historia języka C++ Język C++ został wymyślony Bjarnea Stroustrupa.
Pierwsza wersja języka, znana jako C z klasami, pojawiła się w roku 1979 (było to obiektowe rozszerzenie języka C). Nazwa języka C++ została zaproponowana przez Ricka Mascitti w 1983 roku. Pierwszy standard języka C++ powstał w 1998 roku (ISO/IEC 14882:1998 "Information Technology – Programming Languages – C++"). Kolejny standard języka C++ (nazywany też C++03) pochodzi z roku 2003 (jest to ISO/IEC 14882:2003). Aktualny standard C++0x (nazywany też C++11) pochodzi z roku 2011 (jest to ISO/IEC 14882:2011).


Pobierz ppt "Kurs języka C++ Paweł Rzechonek Instytut Informatyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google