Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft: Wybierz najlepszą opcję

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft: Wybierz najlepszą opcję"— Zapis prezentacji:

1 Metody licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft: Wybierz najlepszą opcję

2 Która opcja jest najwłaściwsza dla Twojej firmy? Firma Microsoft oferuje kilka opcji licencjonowania

3 Oprogramowanie OEM Jest to oprogramowanie zainstalowane fabrycznie na nowym komputerze. Licencję tę daje się zastosować tylko do jednego komputera PC. Licencja OEM przeniesiona może być jedynie w przypadku sprzedaży lub przeniesienia komputera, na którym pierwotnie zainstalowane zostało oprogramowanie. Uwaga: dotyczy to także wersji językowej systemu operacyjnego.

4 Produkt detaliczny (FPP) FPP to oprogramowanie, które kupić można w sprzedaży detalicznej. Oprogramowanie FPP zalecane jest dla użytkowników prywatnych i dla przedsiębiorstw wykorzystujących mniej niż pięć komputerów.

5 Produkt detaliczny (FPP) Licencję na produkt FPP przenieść można wraz z programem jedynie w przypadku, gdy wraz z nią przenosi się wszystkie oryginalne składniki produktu (nośniki, Certyfikat Autentyczności, podręczniki, itd.). Jeśli program przenoszony jest z jednego komputera na inny, licencja przenosi się wraz z nim. W niektórych przypadkach umowa licencyjna pozwala na dokonanie jedynie jednego takiego transferu.

6 Otwarta Licencja Microsoft Program licencji zbiorowych przeznaczony dla przedsiębiorstw, organizacji rządowych, pozarządowych i naukowych. Otwarta Licencja zalecana jest dla firm posiadających więcej niż 5 komputerów.

7 Otwarta Licencja Microsoft Dzięki Otwartej Licencji oganizacja może zaoszczędzić do 20% ceny produktu detalicznego Informacje o licencjach są przechowywane w bezpiecznej witrynie eOpen. Liczba licencji musi zgadzać się z liczbą komputerów z zainstalowanym zabezpieczeniem.

8 Licencja Select Program ten dostępny jest jedynie poprzez dealerów firmy Microsoft obsługujących dużych klientów instytucjonalnych (Large Account Resellers). Licencja Select zalecana jest dla firm mających ponad 250 komputerów i potrafiących określić zapotrzebowanie na licencje na okres trzech lat. Informacje dotyczące licencji przechowywane są na bezpiecznych stronach internetowych Microsoft – Licencjonowanie.

9 Umowa Enterprise Agreement Program ten dostępny jest jedynie poprzez dealerów firmy Microsoft obsługujących dużych klientów instytucjonalnych (Large Account Resellers). Umowa Enterprise Agreement zalecana jest dla dużych przedsiębiorstw, które zainteresowane są standaryzacją licencjonowania oprogramowania.

10 Umowa Enterprise Agreement Umowa Enterprise Agreement zalecana jest dla przedsiębiorstw, które mają ponad 250 stanowisk komputerowych i które interesuje standaryzacja oprogramowania i licencjonowania oparta na jednym lub kilku produktach Platformy dla Przedsiębiorstw firmy Microsoft (pakiet Office Professional, uaktualnienie do systemu operacyjnego Windows Professional oraz Licencja Dostępu Klienta CORE CAL).

11 Umowa Enterprise Agreement Umowa Enterprise Agreement zapewnia korzystne zniżki w oparciu o trzyletnią umowę. Informacje na temat licencji przechowywane są na bezpiecznej stronie internetowej Microsoft – Licencjonowanie.

12 Porozmawiajmy i spróbujmy wybrać opcję najlepiej spełniającą Państwa wymagania.


Pobierz ppt "Metody licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft: Wybierz najlepszą opcję"

Podobne prezentacje


Reklamy Google