Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Logo salezjanów.  Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika Księdza Bosko na Valdocco.  Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Logo salezjanów.  Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika Księdza Bosko na Valdocco.  Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno."— Zapis prezentacji:

1 Logo salezjanów

2  Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika Księdza Bosko na Valdocco.  Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno w dużym jak i małym rozmiarze. Używany przez salezjanów w Europie. Logo salezjanów - idea

3  Salezjanie w Ameryce Południowej używali stylizowanej litery „s” jako logo. Logo salezjanów - idea

4  Po połączeniu dwóch znaków powstało logo. Logo salezjanów - idea

5 Symbolika - postacie  Osoba dorosła przyjaźnie otwierająca dłonie do dwóch młodych osób stojących obok.  Ksiądz Bosko dał pierwszeństwo młodzieży i zwrócił ku niej wielu świeckich

6 Symbolika - dom  Dom – symbol rodzinnej atmosfery, ciepła, przyjęcia, które szczególnie dotyczy młodzieży, która nie ma domu.

7 Symbolika - dom  Strzałka w górę – wymiar religijny – ewangelizacja, określenie celu naszej misji. Dążenia do osiągania szczytów i bliskości z Bogiem.

8 Symbolika - kolumny  Trzy kolumny na których zbudowany jest System Prewencyjny;  ROZUM  RELIGIA  MIŁOŚĆ

9 Symbolika - kolumny  Kula ziemska utworzona z dwóch wzgórz, wydm – symbol świata.  W centrum jest znak „S” w kształcie drogi – znak podążania, rozwoju.

10 Logo i herb salezjanów


Pobierz ppt "Logo salezjanów.  Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika Księdza Bosko na Valdocco.  Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google