Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim Miniprzedsiębiorstwo zaprasza!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim Miniprzedsiębiorstwo zaprasza!"— Zapis prezentacji:

1 II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim Miniprzedsiębiorstwo zaprasza!

2 Finanse Izabela Śmigiel Marcelina Kozera Produkcja Alicja Głąb Angelika Bartosik Martyna Piechna Kinga Fiderek Marketing Małgorzata Dębińska Angelika Nowak Aleksandra Reszka Katarzyna Jedyk Dyrektor naczelny Paulina Grzywka Jesteśmy 11 uczennicami klasy II menedżerskiej, pełnymi energii do działania, kreatywnymi, podążającymi za nowymi technologiami.

3 Reprezentacja konkursowa Małgorzata Dębińska Katarzyna Jedyk Małgorzata Dębińska marketing Katarzyna Jedyk dyrektor ds. marketingu Paulina Grzywka dyrektor naczelny Marcelina Kozera finanse

4 Opiekun miniprzedsiębiorstwa Od ponad 10 lat współpracuję z FMP i prowadzę w mojej szkole miniprzedsiębiorstwa. Najpierw jako element innowacyjny w autorskiej klasie menedżerskiej w formie kółka, później jako rozszerzenie przedmiotu podstawy przedsiębiorczości również w klasie menedżerskiej, a obecnie w ramach nowo powstałego przedmiotu Ekonomia w praktyce. W tym programie jest czas na praktykę, a młodzieżowe przedsiębiorstwo to w większości praktyka - praktyka pracy w grupie, praktyka zarządzania, praktyka kreatywności, praktyka reakcji na powodzenia i sukcesy, praktyka w trudnym obszarze finansów i marketingu. Młodzież licealna ma świadomość zmian otaczającego ją świata, szczególnie jeśli chodzi o przyszłą pracę, więc podejmuje każdą możliwość sprawdzenia się w działaniu, dając z siebie 150 %. Młodzi są przedsiębiorczy, kreatywni, ambitni, dążą do sukcesu i chcą być niepowtarzalni. To chyba bardzo dobra na przyszłość cecha. Dostrzegają ich przedsiębiorcy lokalni i krajowi, wspierając, podpowiadając, mobilizując do działania. Filamentia to zespół w całości żeński, a produkują biżuterię i gadżety na... drukarce 3D. Ich marzenie to wprowadzenie na rynek nowej marki biżuterii. Czy masz już taką? Nie? A ja już mam. Jestem bardzo dumna z ich działalności. Mariola Rychlik

5 Konsultant miniprzedsiębiorstwa Bartłomiej Zalewski Pan Bartłomiej udostępnił nam drukarkę 3D, na której opiera się nasza działalność. Przy nim stawiałyśmy swoje pierwsze kroki w projektowaniu i drukowaniu naszych produktów. Pan Bartłomiej przeprowadził dla nas kurs obsługi drukarki. Naszym konsultantem jest pan Bartłomiej Zalewski – właściciel firmy Zalbart znajdującej się w Tomaszowie Mazowieckim. Przedsiębiorstwo Zalbart zajmuje się produkcją elementów i konstrukcji metalowych.

6 Nasze produkty. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i sprzedażą biżuterii, breloczków oraz gadżetów wytwarzanych przy pomocy drukarki 3D. W swojej działalności wykorzystujemy drukarkę 3D oraz inne nowoczesne urządzenia i technologie. Swoje produkty, tworzone według własnych projektów, kierujemy zarówno do klienta indywidualnego, jak i do korporacji.

7 Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa – czyli jak powstawało i rozwijało się Wasze miniprzedsiębiorstwo, kluczowe działania, co jest Waszym największym sukcesem, z czego jesteście najbardziej dumni, co się Wam udało. Funkcjonowanie naszego miniprzedsiębiorstwa usprawnił wybór zarządu firmy – wyodrębnienie trzech działów: produkcji, marketingu oraz finansów a także dyrektora naczelnego. Dokonując wyboru, pod uwagę brałyśmy indywidualne predyspozycje każdej ze wspólniczek. Ruszyła sprzedaż, z miesiąca na miesiąc powstawały coraz to nowsze, bardziej skomplikowane i dokładniejsze produkty - kolorowe, ażurowe breloki oraz wzory indywidualne, drukowane na życzenie klientów. Wzrastało zainteresowanie produktem. Ponadto ze strony odbiorców pojawiało się zaskoczenie i jednoczesna fascynacja działalnością 100 % żeńskiej firmy, która podjęła się pracy z technologią 3D oraz zmierzyła z komputeryzacją.bezproblemowy. Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa

8 Naszymi kluczowymi działaniami są produkcja i sprzedaż gadżetów 3D, pozyskanie jak największej liczby klientów, zysk oraz podniesienie wartości firmy. Naszym sukcesem jest przede wszystkim dostanie się do finału ogólnopolskiego, ponadto promocja miniprzedsiębiorsta na Start-upach oraz wystąpienie na spotkaniu z przedsiębiorcami z województwa lubuskiego, a także spotkanie z Dyrektorem Loży Łódzkiej Business Centre Club. Podczas całego okresu działalności wzbogaciłyśmy się o nowe doświadczenia związane z biznesem, prowadzeniem własnej firmy i pracy w grupie. Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa

9 l.p.INFORMACJAWartość [zł] 1. Przychody wg PKPiR narastająco - w tym darowizny 652,77 17.50 2.Koszty wg PKPiR narastająco 550,70 3. Dochód (przychody – koszty) poz.1 – poz.2 102,07 4.Składki na ubezpieczenia społeczne narastająco 50,72 5. Dochód po odliczeniach poz.3 – poz.4 51,35 6. Podstawa opodatkowania poz.5 zaokrąglona do pełnych złotych) 51,00 7. Podatek dochodowy 19% z poz.6 9,69 8. Odliczenie od podatku: ubezpieczenie zdrowotne narastająco -7.75% podstawy wymiaru składki Kwota odliczenia nie może być większa niż podatek 9,69 9. Należny podatek poz.7 – poz.8 po zaokrągleniu do pełnych złotych 0,00 10.Zysk netto (nadwyżka finansowa) poz.5 – poz.8- poz.9 41,66 Finanse Źródłem finansowania działalności miniprzedsiębiorstwa Filmanetia są udziały własne wspólników w wysokości 420 zł oraz darowizna w wysokości 17.50 zł na zakup materiałów do drukarki 3D.

10 Zyski pozafinansowe Podczas prowadzenia naszego miniprzedsiębiorstwa zyskałyśmy cenną wiedzę z zakresu finansów, marketingu i zarządzania. Nauczyłyśmy się obsługi programów graficznych oraz przeszłyśmy szkolenie dotyczące korzystania z drukarki 3D. Dzięki prowadzeniu własnej działalności dowiedziałyśmy się o swoich mocnych i słabych stronach oraz przekonałyśmy się, jak odpowiedzialnymi ludźmi jesteśmy. Z naszą pomocą szkoła otrzymała drukarkę 3D, która zostanie już u nas na własność, jednocześnie rozpowszechniłyśmy nowoczesną technologię wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Miniprzedsiębiorstwo przyniosło dużo korzyści zarówno nam, jak i całej społeczności szkolnej.


Pobierz ppt "II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim Miniprzedsiębiorstwo zaprasza!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google