Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miniprzedsiębiorstwo założyło 6 uczennic z klasy 2a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miniprzedsiębiorstwo założyło 6 uczennic z klasy 2a."— Zapis prezentacji:

1

2 Miniprzedsiębiorstwo założyło 6 uczennic z klasy 2a.

3 Kinga Adamska Dyrektor ds. finansów Klaudia Nycz Dyrektor ds. marketingu Paulina Zachara Dyrektor naczelny Julia Radwańska Wspólnik

4 „Program Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo jest świetnym programem dla spontanicznych osób, które chcą robić „coś więcej”. BOCCO to właśnie grupa takich uczennic. Uczy ich to dotrzymywania terminów, planowania czy odpowiedzialności za wspólników. Dlatego warto uczniów zachęcać, a później pomagać im realizować ten program.”

5 Udzielała nam pomocy merytorycznej związanej z wyliczaniem podatków, ewidencją sprzedaży i zakupów, składaniem deklaracji, monitorowała efekty pracy dyrektora finansowego miniprzedsiębiorstwa.

6 Główne atuty produktu: przystępna cena, wysoka jakość, atrakcyjność i oryginalność wzorów, idealne na prezent, możliwość zamówienia spersonalizowanych bransoletek Nasze miniprzedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i sprzedażą bransoletek z koralików szklanych.

7 Kluczowe działania: podpisanie umowy spółki, rozpoczęcie procesu produkcji, przeprowadzenie kampanii reklamowej w szkole, założenie fanpage‘a na facebook’u, sprzedaż produktów w czasie wywiadówek, realizacja zamówień za pośrednictwem Internetu, udział w lokalnych targach, prezentacja podczas dni otwartych szkoły. Firma powstała w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa”, który jest realizowany na zajęciach ekonomii w praktyce. Z każdym kolejnym miesiącem wspólnicy zdobywali coraz więcej doświadczenia w dziedzinie prowadzenia własnej działalności, dokumentacji finansowej, składania zeznań podatkowych, deklaracji ZUS i innych rozliczeń z tym związanych. Wszystkie podjęte kroki miały na celu zdobycie zaufania klientów oraz maksymalizację dochodów.

8 Firmie udało się zrealizować zaplanowane w biznesplanie działania i założenia. Miniprzedsiębiorstwo zdobyło zaufanie i uznanie klientów, udaje nam się na bieżąco sprzedawać produkty i jednocześnie realizować wszystkie zlecenia terminowo. Zyski przerosły nasze początkowe oczekiwania. Cieszy nas również pozytywny odbiór miniprzedsiębiorstwa wśród uczniów szkoły, nauczycieli, rodzin i znajomych. Reprezentowałyśmy naszą firmę podczas Targów Budowlanych w Czechowicach-Dziedzicach.

9 L.P.INFORMACJEWARTOŚĆ [zł] 1. Przychody wg PKPiR narastająco1159.76 - w tym darowizny0.00 2.Koszty wg PKPiR narastająco528.74 3. Dochód (przychody – koszty) poz.1 – poz.2 631.02 4.Składka na ubezpieczenie społeczne narastająco27.36 5. Dochód po odliczeniach poz.3 – poz.4 603.66 6. Podstawa opodatkowania (poz.5 zaokrąglona do pełnych złotych) 604.00 7. Podatek dochodowy 19% z poz.6 114.76 8. Odliczenie od podatku: ubezpieczenie zdrowotne narastająco - 7,75% podstawy wymiaru składki Kwota odliczenia nie może być większa niż podatek. 8.64 9. Należny podatek poz.7 – poz.8 po zaokrągleniu do pełnych złotych 106.00 10. Zysk netto (nadwyżka finansowa) poz.5 – poz.8 – poz.9 489.02 Stopa zwrotu na kapitale własnym naszego miniprzedsiębiorstwa wyniosła:

10 zdobyłyśmy wiedzę na temat prowadzenia dokumentacji finansowej, składania zeznań podatkowych, deklaracji ZUS i innych rozliczeń z tym związanych, przyswoiłyśmy i wykorzystałyśmy podstawowe informacji na temat zarządzania firmą i komunikacji interpersonalnej, nauczyłyśmy się organizacji, współpracy w grupie oraz pracy pod presją czasu, zdałyśmy sobie sprawę z tego, jak ważne jest konsekwentne wywiązywanie się z powierzonych zadań i racjonalne gospodarowanie zasobami. Warto jednak podkreślić, że udział w programie był dla nas ciekawą przygodą mobilizującą do większej aktywności i ciągłego rozwoju. Z pewnością zdobyta przez nas wiedza i umiejętności będą przydatne w karierze zawodowej.


Pobierz ppt "Miniprzedsiębiorstwo założyło 6 uczennic z klasy 2a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google