Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological."— Zapis prezentacji:

1 Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological University (2003) http://www.phys.uni.torun.pl/~duch

2 NTUNTU Singapur: 4.1 mln mieszkańców, 5 miejsce na świecie w eksporcie produktów hi-tech. NTU: jeden z dwóch dużych uniwersytetów, obok NUS. Wspólne programy z MIT i Stanford University. Pracownicy z ponad 70 krajów! Z Polski tylko kilka osób. NIE, National Institute of Education, jest częścią NTU. School of Communication, School of Humanities, więc nie tylko inżynierskie kierunki. Ponad 16.000 studentów pierwszego stopnia, ponad 7.000 mgr/dr, znaczna część spoza Singapuru. http://www.ntu.edu.sg

3 Widok z okna

4 edveNTUreedveNTUre Center for Educational Development ma własny, rozbudowany system wspomagania nauczania, nazywany edveNTUre, http://edventure.ntu.edu.sg, oparty na systemie firmy Blackboard Inc. http://edventure.ntu.edu.sg Spróbujmy wejść na tą stronę. ¾ wykładów jest w tej chwili w edveNTUre!

5 edveNTUre 1 Po zalogowaniu widać po lewej stronie listę narzędzi, po prawej listę kursów, które się samemu uczy, i tych, w których się bierze udział.

6 edveNTUre 2 Po wybraniu swojego wykładu widzę listę inną listę narzędzi: ogólne informacje o prowadzonych zajęciach, informacje o wykładowcy, dokumenty (notatki, prezentacje), zadania dla studentów, narzędzia do porozumiewania się (listy dyskusyjne, tworzenie grup ćwiczeniowych), kalendarz, stopnie, podręcznik używania tych narzędzi, i elektroniczną tablicę. Dla prowadzącego najważniejszy jest Panel Kontrolny.

7 edveNTUre 3 Panel Kontrolny pozwala na zarządzanie wszystkimi elementami związanymi z zajęciami. Ma 6 części: zawartość, zarządzanie użytkownikami (studentami biorącymi udział w kursie i obserwatorami), narzędzia komunikacyjne, narzędzia do oceny, narzędzia do zmiany wyglądu i preferencji, oraz pomoc w używaniu systemu.

8 iNTUitioniNTUition iNTUition (firmy Interwise), właściwe narzędzie do zdalnego nauczania, prowadzenia wideokonferencji, nieco podobne do Centry.

9 preseNTUrpreseNTUr Dodatek do PowerPointa pozwalający na nagrywanie wideo i synchronizację z pokazem slajdów. Strumień wideo przesyła się do komputerów lub PDA.

10 aNTUnaaNTUna To ma brzmieć nieco jak „antena” i jest narzędziem do tworzenia prezentacji dla urządzeń przenośnych – cały kampus jest w zasięgu sieci bezprzewodowych, większość studentów używa notebooków i PDA Studenci mogą przeglądać notatki z wykładów przechowywanych w edveNTUre na PDA lub notebookach, np. po drodze na uczelnię. Pracownicy mogą używać PDA i notebooków do projekcji używając bezprzewodowych projektorów wideo (jest ich już ponad 60).


Pobierz ppt "Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological."

Podobne prezentacje


Reklamy Google