Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological."— Zapis prezentacji:

1 Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological University (2003)

2 NTUNTU Singapur: 4.1 mln mieszkańców, 5 miejsce na świecie w eksporcie produktów hi-tech. NTU: jeden z dwóch dużych uniwersytetów, obok NUS. Wspólne programy z MIT i Stanford University. Pracownicy z ponad 70 krajów! Z Polski tylko kilka osób. NIE, National Institute of Education, jest częścią NTU. School of Communication, School of Humanities, więc nie tylko inżynierskie kierunki. Ponad studentów pierwszego stopnia, ponad mgr/dr, znaczna część spoza Singapuru.

3 Widok z okna

4 edveNTUreedveNTUre Center for Educational Development ma własny, rozbudowany system wspomagania nauczania, nazywany edveNTUre, oparty na systemie firmy Blackboard Inc. Spróbujmy wejść na tą stronę. ¾ wykładów jest w tej chwili w edveNTUre!

5 edveNTUre 1 Po zalogowaniu widać po lewej stronie listę narzędzi, po prawej listę kursów, które się samemu uczy, i tych, w których się bierze udział.

6 edveNTUre 2 Po wybraniu swojego wykładu widzę listę inną listę narzędzi: ogólne informacje o prowadzonych zajęciach, informacje o wykładowcy, dokumenty (notatki, prezentacje), zadania dla studentów, narzędzia do porozumiewania się (listy dyskusyjne, tworzenie grup ćwiczeniowych), kalendarz, stopnie, podręcznik używania tych narzędzi, i elektroniczną tablicę. Dla prowadzącego najważniejszy jest Panel Kontrolny.

7 edveNTUre 3 Panel Kontrolny pozwala na zarządzanie wszystkimi elementami związanymi z zajęciami. Ma 6 części: zawartość, zarządzanie użytkownikami (studentami biorącymi udział w kursie i obserwatorami), narzędzia komunikacyjne, narzędzia do oceny, narzędzia do zmiany wyglądu i preferencji, oraz pomoc w używaniu systemu.

8 iNTUitioniNTUition iNTUition (firmy Interwise), właściwe narzędzie do zdalnego nauczania, prowadzenia wideokonferencji, nieco podobne do Centry.

9 preseNTUrpreseNTUr Dodatek do PowerPointa pozwalający na nagrywanie wideo i synchronizację z pokazem slajdów. Strumień wideo przesyła się do komputerów lub PDA.

10 aNTUnaaNTUna To ma brzmieć nieco jak „antena” i jest narzędziem do tworzenia prezentacji dla urządzeń przenośnych – cały kampus jest w zasięgu sieci bezprzewodowych, większość studentów używa notebooków i PDA Studenci mogą przeglądać notatki z wykładów przechowywanych w edveNTUre na PDA lub notebookach, np. po drodze na uczelnię. Pracownicy mogą używać PDA i notebooków do projekcji używając bezprzewodowych projektorów wideo (jest ich już ponad 60).


Pobierz ppt "Komputerowe wspomagania nauczania w Nanyang Technological University, Singapur Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej UMK Nanyang Technological."

Podobne prezentacje


Reklamy Google