Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Główni Bohaterzy. Główni Bohaterzy Isabella "Bella" Marie Swan (po ślubie przyjęła nazwisko męża - Cullen) - fikcyjna postać, główna bohaterka serii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Główni Bohaterzy. Główni Bohaterzy Isabella "Bella" Marie Swan (po ślubie przyjęła nazwisko męża - Cullen) - fikcyjna postać, główna bohaterka serii."— Zapis prezentacji:

1

2 Główni Bohaterzy

3 Isabella "Bella" Marie Swan (po ślubie przyjęła nazwisko męża - Cullen) - fikcyjna postać, główna bohaterka serii książek "Zmierzch" autorstwa amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer. W adaptacji filmowej w postać Belli wciela się aktorka Kristen Stewart. Bella jest drobną, długowłosą brunetką z czekoladowymi oczami. Blada jak na osobę, która wychowała się w upalnym stanie Arizona. Ubiera się na luzie, do założenia bardziej eleganckich kreacji zwykle zmusza ją Alice; jednak Bella nie lubi makijażu i ciągłego przebierania się. Jest dość niezdarna, łatwo się potyka i kaleczy, co często kwituje ironicznymi uwagami. Bella jest inteligentna i obdarzona ironicznym poczuciem humoru, jednak cechą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest jej zamknięcie w sobie. Bywa poważna i rozsądna jak na swój wiek, jednak wewnątrz jest wrażliwa i uczuciowa. Jest bardzo opiekuńcza i troskliwa, zwłaszcza w stosunku do swoich najbliższych. Nie potrafi kłamać, źle się z tym czuje. Nie cierpi być też w centrum uwagi. Wielką zagadką zarówno dla Belli, jak i wampirów jest działanie jej mózgu. Pracuje on na innych zasadach niż u reszty ludzi - zdaje się nie poddawać działaniu "talentów" innych wampirów. Wyjątkiem są Alice (która jest w stanie przewidzieć jej przyszłość) oraz Jasper (który steruje jej emocje siłą woli).

4 Edward Cullen jest postacią z sagi "Zmierzch", autorstwa Stephenie Meyer. Występuje w każdej z książek słynnego cyklu. Edward jest wampirem, który zakochuje się z wzajemnością w Belli Swan, zwykłej nastolatce. W ostatniej części sagi, "Przed świtem", żeni się z nią, a ich dziecko pociąga za sobą zamienienie dziewczyny w wampira. Edward Cullen jest nieludzko pięknym mężczyzną, autorka wielokrotnie porównuje go do młodego, greckiego boga. Ma bardzo blady odcień skóry, który harmonizuje z kasztanowym kolorem jego zmierzwionych włosów. Duże, wyraziste oczy, zmieniają swoją barwę od złotej, przez bursztynową, aż po onyksową czerń. Wysportowaną budową ciała przypomina mistrzowsko wyrzeźbiony posąg Adonisa - w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ nawet jego skóra jest biała, zimna, twarda i gładka jak marmur. Uroku dodaje mu olśniewający uśmiech i smukłe dłonie pianisty. Wysoki i przystojny, z twarzą, której mógłby pozazdrościć niejeden zawodowy model, wzbudza zachwyt wszystkich kobiet jakie napotka. Edward jest najszybszy ze swego rodzeństwa, które podczas polowań porównuje go do zwinnej pumy. Posiada zdolność czytania w ludzkich umysłach - potrafi przejrzeć myśli każdej osoby, do czasu, gdy spotyka Bellę Swan. Brzmienie jego głosu opisywane jest jako erotyczny wręcz baryton z aksamitnym tembrem - porównywany do głosu anioła. Szelmowski, zawadiacki uśmiech czyni jego postać jeszcze bardziej pociągającą.

5 Jacob Black - Jest Indianinem z plemienia Quileute, a także wilkołakiem. Mieszka na terenie rezerwatu La Push. Ma dwie starsze siostry, Rachel i Rebeccę. Według legendy jego plemię wywodzi się od ludzi-duchów, którym wódz zabronił wychodzić z ciała ze względu na zdradę jednego z nich, a sam jako duch wchodził w ciało wilka. Dlatego stwierdzenie, że Jacob i rodzina są wilkołakami, nie jest poprawne (jak to zauważył Edward Cullen pod koniec powieści "Przed Świtem"), tylko zmiennokształtnymi. Jego ojciec, Billy Black, należy do starszyzny plemienia Quileute. Jako swą przyszłą partnerkę wybrał, a właściwie "wpoił sobie", Renesmee, córkę Belli i Edwarda. Nazywa ją pieszczotliwie Nessie.

6

7 Saga zmierzchu

8 Zmierzch Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się z Phoenix - słonecznej stolicy stanu Arizona - do ponurego, deszczowego miasteczka Forks w stanie Waszyngton, aby jej matka mogła podróżować razem ze swoim nowym mężem Philem - baseballistą. Zaczyna całkowicie nowe życie ze swoim ojcem Charliem. Chodzi do miejscowej szkoły średniej. Z początku nie może się przyzwyczaić do życia w Forks, jednak niedługo potem poznaje tam nieludzko przystojnego i zarazem tajemniczego chłopaka, o imieniu Edward, który zawsze przesiaduje wraz ze swoim rodzeństwem przy jednym stoliku w stołówce i trzyma się z daleka od innych ludzi. Dziewczyna dowiaduje się z czasem, że Cullenowie (rodzina Edwarda) są wampirami, z czego niektórzy obdarzeni są nadludzkimi mocami, takimi jak czytanie w myślach (Edward), umiejętność sterowania cudzymi emocjami (Jasper) czy przewidywanie przyszłości (Alice). Mimo, że wiąże się to z dużym ryzykiem, Edward i Bella nadal utrzymują ze sobą kontakty. Wkrótce zakochują się w sobie bez pamięci, nie mogąc bez siebie żyć. Niedługo jednak do miasta przybywa troje podróżujących wampirów: James, Laurent i Victoria. Wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności jeden z nich - James - stawia sobie za cel dopaść i zabić Bellę. Dziewczyna ucieka do swego rodzinnego miasta Phoenix, gdzie jest chroniona przez Alice i Jaspera. Bella dostaje od Jamesa informację, że ten uwięził jej matkę i wypuści ją tylko, jeśli dostanie to, czego chce, czyli krew siedemnastolatki. W trosce o życie matki, Bella wymyka się eskorcie i udaje się na spotkanie z Jamesem w szkole tańca nieopodal jej domu. Ostatecznie James zostaje zabity, Edward ratuje ukochaną przed niebezpieczeństwem i razem z całą rodziną Cullenów szczęśliwie wracają do Forks.

9 Księżyc w nowiu W swoje osiemnaste urodziny, Bella rozcina sobie palec podczas rozpakowywania prezentów w domu Cullenów. Jasper traci nad sobą kontrolę i próbuje ją zaatakować, w czym przeszkadza mu Edward. Cała rodzina opuszcza Forks, gdyż wampir uważa, że naraża ukochaną na zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Edward mówi dziewczynie, że już jej nie kocha i nie potrzebuje. Bella zapada w głęboką depresję na cztery miesiące. W końcu zaprzyjaźnia się z Jacobem Blackiem, zaczyna spędzać więcej czasu w rezerwacie La Push. Kiedy czuje przypływ adrenaliny, ma omamy i słyszy głos Edwarda, dlatego zaczyna świadomie narażać swoje życie. Indianin bliżej poznaje Bellę i zakochuje się w niej, jednak ona wciąż darzy Edwarda głębokim uczuciem. Jacob nagle zaczyna chorować i zmieniać się, nie chce już widywać się z przyjaciółką. Wkrótce okazuje się, że legendy, które jej opowiadał, są prawdziwe. Stał się wilkołakiem - największym wrogiem wampirów. Chroni Bellę przed Victorią, która nade wszystko pragnie zemsty po śmierci ukochanego Jamesa. Wielkie zamieszanie rozpoczyna się, kiedy Alice - siostra Edwarda - widzi w swojej wizji Bellę skaczącą z klifu. Edward przekonany jest, że jego ukochana popełniła samobójstwo. Nie widząc sensu swojej dalszej egzystencji, decyduje się wyjechać do Volterry we Włoszech i sprowokować Volturi, największą i najgroźniejszą na świecie rodzinę wampirów, by go zabili. W samą porę Alice i Bella powstrzymują go przed wyjściem na słońce i ujawnieniem swojej prawdziwej tożsamości. Volturi, zdecydowani pozbawić Edwarda i jego towarzyszki życia, zgadzają się puścić ich wolno pod warunkiem, że Bella zostanie zmieniona w wampira w najbliższym czasie, co chłopak chce jak najbardziej odwlec. Po powrocie do Forks, Jacob Black nie chce dalej utrzymywać kontaktów z Bellą, a Edward obiecuje, że już nigdy jej nie zostawi, chyba, że sama będzie tego chciała. Akcja książki kończy się głosowaniem rodziny Edwarda, czy Bella ma zostać jedną z nich. Edward i Rosalie są temu przeciwni; Alice, Jasper, Emmett, Carlisle i Esme są jak najbardziej za. Decyzję podejmuje Carlisle: zobowiązuje się zmienić Bellę w wampira w jak najbliższym czasie. Edward oświadcza się Belli.

10 ZAĆMIENIE Charlie okazuje wyraźną niechęć do Edwarda za to, że jego córka tak wiele przez niego wycierpiała. Żądna krwi Victoria nadal poszukuje Belli. Do tego w Seattle grasuje nowo narodzony wampir, który zabija ludzi. Poza tym jakiś obcy pobratymiec Edwarda odwiedza pewnego ranka, podczas nieobecności Belli, dom Swanów i zabiera wiele ubrań dziewczyny. Okazuje się, że za wszystkim stoi wampirzyca Victoria, która tworzy armię "nowo narodzonych" wampirów. Rodzina Cullenów i sfora Blacka, składająca się z dziesięciu wilkołaków, łączy się w bitwie przeciw Victorii i jej armii. Jasper szkoli wszystkich, aby jak najlepiej umieli się bronić i unieszkodliwiać nowo narodzonych. Bella, martwiąc się o ukochanego Edwarda, prosi go, by został z nią na czas bitwy. Na dwie noce przed atakiem wampirów Edward ponownie prosi Bellę o rękę, a dziewczyna przyjmuje oświadczyny. Oczekując na bitwę, Jacob oznajmia Belli, iż będzie starał się zginąć w walce. Martwiąc się o jego życie, Bella całuje go i prosi aby po bitwie wrócił. Wtedy zdaje sobie sprawę, że kocha również Jacoba Blacka, jednak nie tak mocno, jak Edwarda. Walka rozpoczyna się i Victoria wraz ze swoją armią zostaje pokonana i uśmiercona. Jacob odnosi poważne rany, lecz cechy wilkołaka pomagają mu w leczeniu obrażeń. Pod koniec Bella wybiera miłość Edwarda, nie Jacoba. Zapada decyzja o ślubie zakochanych. Jacob, nie mogąc znieść bólu po stracie ukochanej, ucieka z Forks pod postacią wilka.

11 Przed świtem Bella i Edward pobierają się. Miesiąc miodowy spędzają na Wyspie Esme, gdzie przeżywają swój pierwszy raz. Jednak sielanka szybko się kończy, kiedy Bella dowiaduje się, że zupełnie nieoczekiwanie zaszła w ciążę. Nikt nie spodziewał się, że wampir może mieć dziecko. Ekstremalnie szybka ciąża Belli odbiera jej siły, przez co Edward nienawidzi istoty, która wyrządza jego żonie krzywdę. Zmienia jednak zdanie, gdy słyszy myśli ich dziecka, a są one przepełnione miłością do Belli. Gdy na świat przychodzi ich córeczka, pół-człowiek, pół-wampir, rodzice nadają jej imię Renesmee. Podczas porodu Bella prawie umiera, gdyż dziecko złamało jej m.in. kręgosłup. Edward, chcąc uratować ukochaną, przemienia ją w wampira, wstrzykując swój jad w jej serce. Po przemianie Bella nie zachowuje się, jak inne nowo narodzone wampiry - potrafi nad sobą panować, jest w stanie powstrzymać się od zaatakowania człowieka, a głód nie przesłania jej miłości do bliskich. Wkrótce okazuje się, że dziecko Cullenów posiada nadprzyrodzoną moc - potrafi pokazywać swoje wspomnienia, prośby, żądania za pomocą obrazów. Poza tym rozwija się w zatrważającym tempie - po trzech miesiącach dziewczynka wygląda jak dwulatka. Gdy wampirzyca z Denalii, Irina, dostrzega Renesmee w lesie, bierze ją za "nieśmiertelne dziecko", których tworzenie jest niezgodne z prawem ustanowionym przez Volturi. Zawiadamia Aro, Kajusza i Marka o zaistniałym incydencie. Kiedy wiadome jest, że dojdzie do starcia z Volturi, Alice i Jasper niespodziewanie znikają i zostawiają Belli dziwne znaki. Cullenowie, którzy zdążyli pokochać Renesmee, zwołują swoich znajomych z całego świata, aby ci potwierdzili, że dziecko Belli i Edwarda rozwija się i nie jest tym, za kogo uważają je Volturi. Podczas zjazdu wampirów Bella dowiaduje się, że ma wyjątkowy dar - może chronić swoich bliskich przed atakami mentalnymi. Cullenowie przekonują Volturi, że Renesmee nie jest jedynym takim przypadkiem i nie stanowi niebezpieczeństwa dla reszty wampirów. Volturi, nie mając argumentów, by ukarać Cullenów, zawieszają broń i odchodzą w pokoju, zgładziwszy uprzednio Irinę. Po tych wydarzeniach Bella i Edward ze swoją córeczką przenoszą się do swojego pięknego domku w lesie niedaleko Forks, by odtąd mieszkać tam w spokoju i niczym niezmąconym szczęściu.

12 Galeria

13

14

15

16

17

18

19

20

21 Wykonała : Angelika Suchorab


Pobierz ppt "Główni Bohaterzy. Główni Bohaterzy Isabella "Bella" Marie Swan (po ślubie przyjęła nazwisko męża - Cullen) - fikcyjna postać, główna bohaterka serii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google