Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ginące zawody Szamotuły 2013. Pracujemy nad projektem gimnazjalnym dotyczącym dawnych – ginących, już dziś zawodów. Chcemy sprawdzić czy te, które zamieściliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ginące zawody Szamotuły 2013. Pracujemy nad projektem gimnazjalnym dotyczącym dawnych – ginących, już dziś zawodów. Chcemy sprawdzić czy te, które zamieściliśmy."— Zapis prezentacji:

1 Ginące zawody Szamotuły 2013

2 Pracujemy nad projektem gimnazjalnym dotyczącym dawnych – ginących, już dziś zawodów. Chcemy sprawdzić czy te, które zamieściliśmy w ankiecie są Wam znane.

3 Odpowiedzi udzieliło: - 33 uczniów klas trzecich naszej szkoły - 18 nauczycieli Zestawienia danych na slajdach przedstawiają odpowiedzi na poszczególne pytania podane w procentach.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15 Na podstawie analizy ankiet przeprowadzonych wśród uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Szamotułach wnioskujemy, że:  nie wszystkie zanikające zawody są jednakowo rozpoznawalne,  uczniowie dobrze wiedzą na czym polega praca szewca, bo z pewnością niejednokrotnie korzystali z jego usług,  trzecioklasiści wykazali się również znajomością pracy łaziebnika i kowala choć są to zawody obecnie rzadko spotykane (prawdopodobnie jest to wiedza teoretyczna, zaczerpnięta z tekstów historycznych, a także z popularnych gier komputerowych),  zecer i kominiarz to również zawody w znacznym stopniu znane uczniom, wszyscy wiemy, że spotkany na ulicy kominiarz przynosi szczęście, za to znajomość pracy zecera wzbudziła nasz podziw dla ankietowanych,  niewielu uczniów wie, na czym polega praca zduna i ludwisarza,  najmniej młodych ludzi wie czym zajmował się puszkarz i flisak.

16 Dla porównania wiedzy gimnazjalistów o zanikających zawodach poprosiliśmy o odpowiedź na te same pytania naszych nauczycieli. Ankietowani dorośli to osoby w przedziale wiekowym od 33 – 58 lat. Przedstawiamy procentowe odpowiedzi naszych pedagogów.

17

18

19   Z porównania odpowiedzi dwóch pokoleń jasno wynika, że nasi nauczyciele w przeciwieństwie do nas, prawidłowo rozpoznają wszystkie zawody.   Niewielką trudność sprawiło im jedynie nazwanie rzemieślnika zajmującego się odlewem z brązu, miedzi, mosiądzu dzwonów, luf do dział – ludwisarza jako zawodu zupełnie ginącego.

20 Wszystkim ankietowanym dziękujemy za udzielenie odpowiedzi! za udzielenie odpowiedzi! Opracowanie: Piotr Ciachurski IIIA Eryk Człapka IIIA


Pobierz ppt "Ginące zawody Szamotuły 2013. Pracujemy nad projektem gimnazjalnym dotyczącym dawnych – ginących, już dziś zawodów. Chcemy sprawdzić czy te, które zamieściliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google