Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIZNES W TURCJI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIZNES W TURCJI."— Zapis prezentacji:

1 BIZNES W TURCJI

2 Powitanie Zwyczajem jest uściśnięcie dłoni.
Kobieta pierwsza wyciąga rękę. Mężczyzna powinien poczekać, aż kobieta wyciągnie rękę.

3 Komunikacja Najpopularniejszą metodą jest wywoływanie po imieniu.
Po imieniu powinien nastąpić zwrot „Beja” – w stosunku do mężczyzny, „Hanim” – do kobiety.

4 Relacje biznesowe Turcy wolą robić interesy z ludźmi, których znają i szanują. Wspólne obiady, kolacje i wyjazdy integracyjne. Uprzejmość ma zasadnicze znaczenie. Brak przestrzeni osobistej. Na spotkaniach można rozmawiać o swoich rodzinach, kulturze i historii. Kontakt wzrokowy.

5 Pierwsze wrażenie Garnitur i krawat. Elegancja i profesja.
Schludny ubiór. Nie wyzywający ubiór przede wszystkim.

6 Spotkania handlowe i negocjacje
Negocjują z ludźmi zaufanymi i z którymi zapewnią sobie długoterminowy związek biznesowy. Nie przywiązują dużej wagi do korzyści finansowych W kontaktach z Turkami trzeba okazać cierpliwość. Na pierwszym spotkaniu biznesmeni poznają się nawzajem, dopiero potem ewentualnie zmierzają ku sprawom biznesowym.

7 Prawo pracy Każda osoba pracująca musi
przepracować 45 godzin tygodniowo. Pracować może już nawet 15-letnia osoba. 13-latek może pracować, jeśli praca nie wymaga ciężkiej pracy fizycznej i jeśli uczęszcza do szkoły. Nielegalna praca w Turcji nie jest niczym niezwykłym.

8 Godziny pracy Administracja publiczna, banki, poczta biura oraz muzea 8:30 – 12:00 i 13:30 – 17:00 (od poniedziałku do piątku). Sklepy od 9:00 lub 9:30, a nawet o 10:00 (na prowincji) do 19:00 lub 20:00 (od poniedziałku do soboty, czasem do niedzieli – tylko supermarkety) Miejsca stricte turystyczne – pracują bez przerwy. Bazary z dywanami do 22:00 lub 23:00. Praca w bardzo gorących regionach rozpoczyna się o 7:00 i kończy o 14:00 Piątek jest dniem świętym dla muzułmanów jednak jest to dzień pracy, a niedziela wolna, na modłę europejską. Podczas świąt państwowych i wielu świąt religijnych wszystko się zamknięte na cztery spusty.

9 Dziękujemy za uwagę. Prezentacje wykonały: Joanna Miałkowska
Kamila Kass


Pobierz ppt "BIZNES W TURCJI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google