Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzaje schodów Elżbieta Kuskowska. Materiały Podział ze względu na kształt Podział ze względu na konstrukcję Przykłady Rodzaje schodów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzaje schodów Elżbieta Kuskowska. Materiały Podział ze względu na kształt Podział ze względu na konstrukcję Przykłady Rodzaje schodów."— Zapis prezentacji:

1 Rodzaje schodów Elżbieta Kuskowska

2 Materiały Podział ze względu na kształt Podział ze względu na konstrukcję Przykłady Rodzaje schodów

3 Elementy schodów Schody są konstrukcją budowlaną, służącą do komunikacji pieszej w kierunku pionowym w budynku. Głównym elementem schodów jest stopień.

4 Podział schodów w zależności od kształtu i położenia biegów jednobiegowe prostejednobiegowe proste dwubiegowe prostedwubiegowe proste dwubiegowe zwykłedwubiegowe zwykłe dwubiegowe łamanedwubiegowe łamane dwubiegowe z podwójnym dolnym lub górnym biegiemdwubiegowe z podwójnym dolnym lub górnym biegiem trójbiegowetrójbiegowe krętekręte wachlarzowewachlarzowe zabiegowezabiegowe

5

6 Podział schodów ze względu na przeznaczenie 1.Główne 2.Gospodarcze 3.Strychowe 4.Piwniczne 5.Towarowe 6. Pożarowe

7 W Y M A G A N I A O B O W I Ą Z U J Ą C E P R Z Y P R O J E K T O W A N I U S C H O D Ó W Wymiary stopni Szerokość i wysokość stopni schodów powinny być dostosowane do przeciętnej długości kroku ludzkiego. Powinien być spełniony warunek 2 h+s=60-65 cm h-wysokość stopnia s-szerokość stopnia

8 L i c z b a s t o p n i W jednym biegu nie powinno być więcej niż 18 stopni. Najczęściej stosuje się 9-12 stopni

9 N A C H Y L E N IE S T O P N I Stosunek wysokości do szerokości stopni określa nachylenie biegu schodowego w stosunku do poziomu.

10

11 PRZEDSTAWIANIE SCHODÓW NA RYSUNKU TECHNICZNYM

12 Schody płytowe

13 SCHODY BELKOWE

14 Schody belkowo -płytowe

15

16

17

18 BIBLIOGRAFIA TECHNOLOGIA BUDOWNICTWA-ZBIGNIEW SŁOWIŃSKI CZTERY KĄTY-MIESIĘCZNIK MURATOR-MIESIECZNIK DZIENNIK USTAW-NR.10


Pobierz ppt "Rodzaje schodów Elżbieta Kuskowska. Materiały Podział ze względu na kształt Podział ze względu na konstrukcję Przykłady Rodzaje schodów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google