Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skanery Wykonali: Szymon Tyniec Arek Piszczek Paweł Dec 01.03.2007 p.n.e.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skanery Wykonali: Szymon Tyniec Arek Piszczek Paweł Dec 01.03.2007 p.n.e."— Zapis prezentacji:

1 Skanery Wykonali: Szymon Tyniec Arek Piszczek Paweł Dec p.n.e.

2 Skaner bębnowy (ang. drum scanner) - urządzenie peryferyjne komputera pozwalające na stworzenie postaci cyfrowej obrazu z oryginałów transparentnych (przeźroczystych) czyli slajdów lub odbitek fotograficznych.

3 Skaner płaski (ang. desktop scanner) – peryferyjne urządzenie wejściowe komputera służące do przetwarzania rzeczywistego obrazu do postaci cyfrowej. Tym obrazem na ogół jest ilustracja lub tekst. W przypadku rozpoznawania tekstu stosowane jest oprogramowanie OCR, które umożliwia rozpoznanie obrazu jako tekstu.

4 Budowanie trójwymiarowej siatki obiektów nie jest zadaniem prostym, jednak z pomocą nowych technologii można je ułatwić. Podczas wystawy SIGGRAPH 2006 (International Conference and Exhibition on Computer Graphics and Interactive Techniques) w Bostonie, firma Z Corporation zaprezentowała urządzenie ZScanner 700. Przenośny gadżet to urządzenie laserowe potrafiące na szybkie przeniesienie obiektów trójwymiarowych w wirtualny świat aplikacji 3D. Efektem skanowania są pliki.stl, pozwalające na importowanie ich do oprogramowania CAD lub do drukarek trójwymiarowych.


Pobierz ppt "Skanery Wykonali: Szymon Tyniec Arek Piszczek Paweł Dec 01.03.2007 p.n.e."

Podobne prezentacje


Reklamy Google