Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kasia Sobiło i Kornelia Szydłowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kasia Sobiło i Kornelia Szydłowska"— Zapis prezentacji:

1 Kasia Sobiło i Kornelia Szydłowska
Kompresja Kasia Sobiło i Kornelia Szydłowska

2 Program do kompresji ZIP
ZIP-ZIP jest jednym z najczęściej używanych formatów kompresji na platformie IBM PC, zwłaszcza w środowisku Microsoft Windows. Format ten został zaprojektowany przez Phila Katza dla PKZIP, w aktualnej postaci (PKZIP 2) korzysta przy kompresji z algorytmu deflate. Pliki w formacie ZIP mają rozszerzenie ".zip" i kod MIME application/zip. Pojedynczy plik ZIP może zawierać jeden lub więcej plików oraz podfoldery w postaci skompresowanej lub nieskompresowanej.

3 Kompresja stratna Kompresja stratna to metody zmniejszania ilości bitów potrzebnych do wyrażenia danej informacji, które nie dają gwarancji, że odtworzona informacja będzie identyczna z oryginałem. Zwykle kompresję stratną stosuje się do: obrazków dźwięków ruchomych obrazów, Np. w filmie

4 Program do kompresji WinRAR
WinRAR – bardzo popularny program do kompresji danych, który tworzy archiwa z rozszerzeniem *.RAR. Dodatkowo WinRAR może rozpakować inne rodzaje archiwów, między innymi popularne pliki *.ZIP. Bez problemu także radzi sobie z tworzeniem archiwów .zip. Program oferuje graficzne środowisko pracy, obsługuje technologię drag and drop (przeciągnij i upuść), może tworzyć archiwa zabezpieczone hasłem.

5 Kompresja dźwięku wave 50MB MP3 5MB

6 Kompresja obrazu TIFF 20MB JPG 1,5MB


Pobierz ppt "Kasia Sobiło i Kornelia Szydłowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google