Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LAS ŁAGIEWNICKI WOKÓŁ NAS Projekt realizowany przez klasę II A Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi pod opieką nauczycieli Wandy Fibakiewicz i Anny Ciągło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LAS ŁAGIEWNICKI WOKÓŁ NAS Projekt realizowany przez klasę II A Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi pod opieką nauczycieli Wandy Fibakiewicz i Anny Ciągło."— Zapis prezentacji:

1 LAS ŁAGIEWNICKI WOKÓŁ NAS Projekt realizowany przez klasę II A Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi pod opieką nauczycieli Wandy Fibakiewicz i Anny Ciągło

2 Cele projektu nabycie umiejętności samodzielnego gromadzenia wiadomości przyrodniczych związanych z lasem nabycie umiejętności samodzielnego gromadzenia wiadomości przyrodniczych związanych z lasem zrozumienie zależności przyrodniczych i przyrodniczo społecznych dotyczących z lasu zrozumienie zależności przyrodniczych i przyrodniczo społecznych dotyczących z lasu formułowanie wniosków na podstawie obserwacji przeprowadzonych w lesie, zebranych materiałów i samodzielnych doświadczeń formułowanie wniosków na podstawie obserwacji przeprowadzonych w lesie, zebranych materiałów i samodzielnych doświadczeń uświadomienie znaczenia lasu i zastanowienie się nad sposobami jego ochrony. uświadomienie znaczenia lasu i zastanowienie się nad sposobami jego ochrony.

3 Zbieranie informacji- zajęcia w lesie

4 Wiosenny las w obiektywie

5 Wykonywanie plakatów ze zgromadzonych materiałów

6

7

8

9

10 Prezentacja plakatów w Galerii Szkolnej

11 Praca nad makietą Lasu Łagiewnickiego

12 Praca: Agatki, Kingi, Dominiki, Natalki i Julki

13 Praca Julka, Filipa, Szymona, Tomka i Mateusza

14 Praca Weroniki, Oliwki, Mai, Julki i Kaliny. Praca Pawła, Gabrysia, Witolda i Bartosza

15 Praca Wojtka, Michała, Kamila

16 Praca z programem graficznym Paint- plakat zachęcający do ochrony lasów

17 Przykłady wykonanych plakatów z wykorzystaniem programu graficznego Paint

18 Przykłady kolejnych plakatów

19 Prace uczniów wykonane na zajęciach koła komputerowego

20

21 Przedstawienie W zielonym lesie W zielonym lesie

22 Wnioski ze zrealizowanego projektu. Pobyt w lesie działa uspokajająco. Las obdarowuje nas swoimi owocami, które uzupełniają nasze pożywienie w witaminy. Pobyt w lesie działa uspokajająco. Las obdarowuje nas swoimi owocami, które uzupełniają nasze pożywienie w witaminy. Grzyby są dobre w smaku, ale nie zaspokajają głodu. Grzyby są dobre w smaku, ale nie zaspokajają głodu. Na liściach drzew zatrzymują się kurz i pyły wirujące w powietrzu, przyczyny wielu chorób. W ten sposób las oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Na liściach drzew zatrzymują się kurz i pyły wirujące w powietrzu, przyczyny wielu chorób. W ten sposób las oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Las jest miejscem, gdzie możemy spotkać wiele gatunków zwierząt, roślin i ptaków. Las jest miejscem, gdzie możemy spotkać wiele gatunków zwierząt, roślin i ptaków.

23 Podsumowanie projektu Uczniowie byli zaangażowani w realizację zadań przez: gromadzenie materiałów do badań gromadzenie materiałów do badań prowadzenie dokumentacji badawczej prowadzenie dokumentacji badawczej poszukiwanie informacji w różnych źródłach poszukiwanie informacji w różnych źródłach podczas pracy w grupach przy wykonywaniu plakatów, makiet, haseł zachęcających do ochrony lasów podczas pracy w grupach przy wykonywaniu plakatów, makiet, haseł zachęcających do ochrony lasów wspólne wykonywanie rekwizytów i strojów do prezentacji wspólne wykonywanie rekwizytów i strojów do prezentacji przygotowanie scenografii do przedstawienia. przygotowanie scenografii do przedstawienia.


Pobierz ppt "LAS ŁAGIEWNICKI WOKÓŁ NAS Projekt realizowany przez klasę II A Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi pod opieką nauczycieli Wandy Fibakiewicz i Anny Ciągło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google