Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Elżbieta Tekiela KARTA PŁATNICZA to kawałek plastiku wyposażony w pasek magnetyczny lub chip, który służy do płatności za towary i usługi w punktach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Elżbieta Tekiela KARTA PŁATNICZA to kawałek plastiku wyposażony w pasek magnetyczny lub chip, który służy do płatności za towary i usługi w punktach."— Zapis prezentacji:

1

2 Elżbieta Tekiela

3 KARTA PŁATNICZA to kawałek plastiku wyposażony w pasek magnetyczny lub chip, który służy do płatności za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych.

4 karty bankomatowe karty płatnicze Karty wydawane we współpracy banków wraz z instytucjami niefinansowymi : karta typu co-branded karta typu affinity PODZIAŁ KART BANKOWYCH (ze wzgl. na ich przeznaczenie)

5 TYPY KART PŁATNICZYCH KARTY DEBETOWE KARTY KREDYTOWE KARTY OBCIĄŻENIOWE

6 SYSTEMY KART PŁATNICZYCH Mama: SYSTEMY BANKOWE : VISA Europay (EuroCard/MasterCard) JCB ORGANIZACJE TYPU KLUBOWEGO: Dinners Club American Express KRAJOWY SYSTEM KART PŁATNICZYCH: PolCard

7 AWERS KARTY PŁATNICZEJ logo systemu hologram numer karty okres ważności imię i nazwisko właściciela

8 REWERS KARTY PŁATNICZEJ pasek magnetyczny pasek do podpisu informacje ważne w przypadku utraty karty

9 Przykładowe karty VISA

10

11 PIN (Personal Identification Number) to osobisty numer identyfikacyjny służący właścicielowi karty płatniczej do potwierdzania dokonywanych nią transakcji. 0001

12 WIĘCEJ WIADOMOŚCI NA TEMAT KART PŁATNICZYCH:


Pobierz ppt "Elżbieta Tekiela KARTA PŁATNICZA to kawałek plastiku wyposażony w pasek magnetyczny lub chip, który służy do płatności za towary i usługi w punktach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google