Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AEROTOP – Jak napisać skuteczny projekt europejski ………..postępy w realizacji Marie Curie European Project Transfer of Knowledge MTKD-CT-2004-003170 A.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AEROTOP – Jak napisać skuteczny projekt europejski ………..postępy w realizacji Marie Curie European Project Transfer of Knowledge MTKD-CT-2004-003170 A."— Zapis prezentacji:

1 AEROTOP – Jak napisać skuteczny projekt europejski ………..postępy w realizacji Marie Curie European Project Transfer of Knowledge MTKD-CT-2004-003170 A. Stach*, C. Galán**, J. Emberlin***, H. Garcia Mozo**, J.C. Prieto Baena**. Bustos Delgado**, M. Nowak*, M. Smith,***, J. Corden **** * Pracownia Aeropalinologii Instytut Biologii ŚrodowiskaUniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu ** Faculty of Plant Botany, University of Córdoba ***National Pollen and Aerobiology Research Unit, University Worcester **** MAARA Derby

2 Kto i kiedy poinformował mnie o takich możliwościach? Kto i kiedy poinformował mnie o takich możliwościach? W listopadzie 2002 – szukałam możliwości dofinansowania SECBA 2003…. Pani Elżbieta Książek z Regionalnego Punktu kontaktowego z EC Projects w Poznaniu – oraz zespół współpracowników: Ewa Kocińska, Agata Bartoszewska, Paweł Bartoszek To dzięki ww. Osobom mój projekt okazał się skuteczny!!!!!

3 Jeśli X,Y czy Z…..w moim przypadku - aerobiologia jest nową dziedziną na naszym Uniwersytecie, w naszym regionie w naszym kraju……..mamy szanse na uzyskanie dofinasowania w myśl jednej z zasad 6Ramowego Programu – dążenia do ujednolicenia przestrzeni badawczej w Europie…..i to był mój punkt wyjściowy

4 Pierwszy krok polegał na poszukaniu partnerów od których będziemy się uczyć – to jest ośrodków europejskich, gdzie ta dziedzina jest bardzo dobrze rozwinięta, a w których osoby z naszego ośrodka będą mogły się uczyć……….. Na kilkanaście wysłanych listów pozytywnie odpowiedziały: profesor Carmen Galan z Uniwersytetu w Cordoba (Hiszpania) i profesor Jean Emberlin z Worcester (Wielka Brytania) Osoby z Pracowni Aeropalinologii uczą się w tych dwóch doskonałych ośrodkach!!!!

5 Zadania w projekcie AEROTOP Zadania w projekcie AEROTOP Dzięki AEROTOPowi na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, powstaje nowa dziedzina nauki – aerobiologia Transfer wiedzy odbywa się wielotorowo, między innymi poprzez: Organizację laboratorium aerobiologicznego, które docelowo powinno pracować na poziomie jaki reprezentują partnerzy z Uniwersytetów w Córdoba i Worcester Prowadzenie wspólnych badań aerobiologicznych w Poznaniu i Wielkopolsce oraz w Ośrodkach Partnerskich w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

6 Zadania w projekcie AEROTOP Przygotowanie zajęć dydaktycznych dla studentów Wydziału Biologii UAM, Stworzenie bazy danych aerobiologicznych dla Poznania i Wielkopolski z możliwością aktualizacji danych w Wiedniu i przygotowania cotygodniowej prognozy dla alergików na stronie (European Pollen Information) Transfer wiedzy poprzez Poznań do ośrodków Uniwersyteckich w Polsce, gdzie już prowadzony jest monitoring aerobiologiczny oraz pozyskanie nowych ośrodków pod kątem tworzenia sieci monitoringu aerobiologicznego w Polsce (organizacja warsztatów)

7 W pierwszym roku trwania projektu 1.05.2004- 30.04.2005 Dr Jose Carlos Prieto Baena pracował w Poznaniu realizując zadania AEROTOP – doktorantką z Cordoba Inmaculada Bustos Delgado, pracowała w Pracowni jako wolontariuszka Jesienią 2004 Dr Heminia Garcia Mozo pracowała w Poznaniu 2 miesiące. Przygotowałyśmy materiały do ćwiczeń oraz zarys programu aerobiologii Dr Matthew Smith z Worcester pracował od marca do maja 2005 w Poznaniu Mgr Małgorzata Nowak z laboratorium AMU w Poznaniu, uczyła się przez 2 mmiesiące nowych metod Cordoba Ja uczyłam się przez 3 miesiące 2004 roku w Cordoba metod statystycznych, prezentowania danych i wspólnie pracowaliśmy nad artykułem

8 W II roku realizacji AEROTOP Dr Matt Smith obecnie pracuje w Pracowni do maja 2006. Prowadzi monitoring w jednym z punktów pomiarowych. Uczy nas prognozowania i pomoże nam opracować modele prognostyczne stężeń najsilniej uczulających taksonów Od 1 sierpnia 2005 roku w pracowni pracuje mgr Mateusz Puszczyński, zatrudniony z dofinansowania MNII do projektu …WCZEŚNIEJ PRACOWAŁ JAKO WOLONTARIUSZ!!! Od 17 sierpnia do 15 października pracowałam w Worcester poznawałam nowe metody badawcze, zorientowałam się w profilu i zakresie badań prowadzonych w Worcester i wspólnie pracujemy nad artykułem, który zmierzamy ukończyć na przełomie II/III 2006 Mgr Małgorzata Nowak od 10 października do połowy grudnia pracuje w Cordobie. Uczy się miedzy innymi prowadzenia obserwacji fenologicznych dla potrzeb aerobiologicznych W styczniu 2006, dr Natalia Kalinowicz z Lwowa przyjedzie do Poznania prowadzić z nami badania dotyczące zawartości pyłku roślin i zarodników grzybów w powietrzu

9 Jednym z celów AEROTOPu jest dzielenie się zdobyta wiedzą z Aerobiologami z Polski Dlatego w program AEROTOPu wpisane jest organizowanie warsztatów dla Osób z innych Ośrodków Aerobiologicznych w Polsce. W dniach 8-10 kwietnia 2005 odbyły się z dużym powodzeniem AEROTOP Fungal Workshop Poznań. Na których dr Julie Corden i doktorantka Inmaculada Bustos Delgado (znająca zarodniki 77 taksonów!!!) uczyły uczestników warsztatów, oznaczania zarodników 20 taksonów grzybów a zaproszone z innych Ośrodków Osoby wygłosiły referaty.

10 Jestem przekonana, że dzięki AEROTOPowi uda nam się: Zorganizować na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu laboratorium pracujące na poziomie takim jaki reprezentują partnerzy z Uniwersytetu w Córdoba i Uniwersytetu w Worcester Stworzyć płaszczyznę stałej współpracy z Akademią Medyczną, Akademią Rolniczą i Akademią Ekonomiczną w Poznaniu Utworzyć sieć monitoringu aerobiologicznego w Wielkopolsce na poziomie wymaganym przez IAA Nawiązać trwałą wspołpracę z aerobiologami z innych ośrodków w Polsce. Dr Idalia Kasprzyk z Uniwersytetu Rzeszowskiego na konsultacjach w Pracowni. Dr Jose Crlos Prieto Baena uczy nas tworzenia aerobiologicznych baz danych

11 AEROTOP….. To także transfer wiedzy NIE TYLKO AEROBIOLOGICZNEJ….


Pobierz ppt "AEROTOP – Jak napisać skuteczny projekt europejski ………..postępy w realizacji Marie Curie European Project Transfer of Knowledge MTKD-CT-2004-003170 A."

Podobne prezentacje


Reklamy Google