Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak ewaluator odróżnia dobry projekt od złego? Poznań, 22.10.2004 Dr M. Szweykowska-Muradin Ecofys Polska Sp. z o.o.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak ewaluator odróżnia dobry projekt od złego? Poznań, 22.10.2004 Dr M. Szweykowska-Muradin Ecofys Polska Sp. z o.o."— Zapis prezentacji:

1 Jak ewaluator odróżnia dobry projekt od złego? Poznań, 22.10.2004 Dr M. Szweykowska-Muradin Ecofys Polska Sp. z o.o.

2 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Tematy 1. Co to jest dobry projekt? 2. Strona merytoryczna 3. Forma zewnętrzna 4. Sprawy formalne i organizacyjne 5. Wnioski

3 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Co to jest dobry projekt? Ocena przez eksperta jest mimo wszystko subiektywna. Ekspert może ocenić tylko to, co jest napisane w propozycji. To, że projekt został odrzucony nie oznacza, że jest zły. Prezentacja niniejsza pokazuje moje własne doświadczenia.

4 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Strona merytoryczna Liczy się pomysł! Zawartość naukowa i znaczenie dla danego programu i konkursu są najważniejsze. Ważne, żeby projekt zawierał perspektywę konkretnych wyników. Inne punkty jak schemat czasowy, zarządzanie, europejska wartość dodana itp. są ważne, ale nie najważniejsze.

5 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Strona merytoryczna Niezrozumiały projekt irytuje eksperta: Piszmy prosto, krótko. Używajmy jak najmniej fachowych terminów, które zna wąskie grono specjalistów. Tłumaczmy jak najwięcej.

6 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Forma zewnętrzna Urozmaicona forma zewnętrzna jest ważna: Wyróżnia dany projekt. Umożliwia lepsze zrozumienie projektu. Wskazuje na zrozumienie materii i motywację do dobrego wykonania projektu.

7 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Forma zewnętrzna Dzielmy tekst na podrozdziały. Ilustrujmy tekst tabelami, schematami, wykresami. Nie bójmy się powtórzeń, ale piszmy zwięźle. Summary jest jedną z najważniejszych części. Najważniejsze sprawy umieszczajmy na początku!

8 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Sprawy formalne i organizacyjne Sprawy formalne: Ekspert nie ma z nimi do czynienia. Sprawdzane są one przez urzędników Komisji.

9 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Sprawy formalne i organizacyjne Sprawy organizacyjne Ważny jest skład konsorcjum. Nie bójmy się kontaktować z najlepszymi zespołami w Europie! Budżet i harmonogram musi być realistyczny. Jednak w moim przypadku te aspekty nie decydowały o przyjęciu czy odrzuceniu projektu.

10 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Wnioski W moim odczuciu ocena projektów jest uczciwa, ale dobrze jest mieć trochę szczęścia. Dobry pomysł jest najważniejszy. Najważniejsze jest nie zrażać się!

11 Jak ewaluator odróznia dobry projekt od złego? Dziękuję Państwu za uwagę Ecofys Polska sp. z o.o. ul. Szczurkiewiczów 19 60-184 Poznań tel. 061 661-00-71 do 77 fax 061 661-00-70 info@ecofys.pl www.ecofys.pl


Pobierz ppt "Jak ewaluator odróżnia dobry projekt od złego? Poznań, 22.10.2004 Dr M. Szweykowska-Muradin Ecofys Polska Sp. z o.o."

Podobne prezentacje


Reklamy Google