Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist www.steico.com.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist www.steico.com."— Zapis prezentacji:

1 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist

2 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Tańszy, lżejszy, łatwiejszy w montażu strop z belek dwuteowych STEICO joist

3 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist O STEICO S.A. STEICO S.A. (dawna EKOPŁYTA S.A.) jest największym europejskim producentem płyt pilśniowych dla budownictwa i meblarstwa. Głównym udziałowcem jest niemiecka firma STEICO AG z Feldkirchen pod Monachium. Najnowsza technologia połączona z kilkudziesięcioletnim know how oferuje nowe możliwości w wytwarzaniu nowoczesnych i ekologicznych materiałów izolacyjnych. Wspólnie realizowane działania w zakresie badania i rozwoju gwarantują innowacyjne produkty o wysokiej jakości. W 2006 roku uruchomiona została produkcja belek dwuteowych STEICO joist i STEICO wall.

4 3 system belek dwuteowych do stosowania w konstrukcjach dachowych i stropowych Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Belki dostarczane są w standardowych długościach 5,0; 7,0; 9,0, 13,5 m. Na życzenie klienta istnieje możliwość przycięcia belek zgodnie ze specyfikacją klienta.

5 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist

6 Propozycja stropu

7 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist

8 Montaż stropów z belek STEICO joist

9 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Montaż stropów z belek STEICO joist

10 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Montaż stropów z belek STEICO joist Wspornik belki SFJC

11 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Zalety stropu z belek STEICO joistKorzyści ekonomiczne Niska masa własna.Oszczędność na dodatkowym sprzęcie (dźwig, podnośnik). Łatwy i szybki montażu.Nie potrzeba angażować wysokokwalifikowanych pracowników. Krótszy czas montażu. Czas realizacji 1-2 dni. Przydatny do renowacji budynków.Łatwość wymiany starego stropu w remontowanych budynkach. Możliwość wykonania stropu w momencie zamknięcia budynku (po montażu dachu). Oszczędność na dodatkowym zabezpieczaniu stropu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlaczego warto stosować strop z belek dwuteowych STEICO joist ?

12 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Dlaczego warto stosować strop z belek dwuteowych STEICO joist ? Zalety stropu z belek STEICO joistKorzyści ekonomiczne Nie wymaga robót wykonawczych dodatkowych np. stemplowania, szalowania, transportu betonu. Oszczędność czasu i pieniędzy na dodatkowych robotach. Strop łatwy w projektowaniu.Nie wymaga stosowania wymiarów modułowych. Przez co nie ogranicza inwencji twórczej projektanta. Możliwość izolowania dowolnie pomiędzy belkami. Konstrukcja stropu nie ogranicza nas podczas wykonywania izolacji termicznej. Łatwy montaż instalacji technicznych wewnątrz stropów. Duża zdolność przenoszenia obciążeń. Stabilne wymiary.

13 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Porównanie popularnych stropów Nazwa stropuKoszt wykonania 1m2 Drożej od belek STEICO joist Strop z belek STEICO joist SJ60/ zł Płyty kanałowe150 zł36 % Strop TERIVA I155 zł40 % Strop z pustaków DZ-3166 zł50 % Strop typ FERT zł90 % Strop typ ACKERMAN215 zł95 % STROP z belek STEICO joist tania i solidna alternatywa wśród stropów

14 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Zestawienie stropów wykonano na podstawie kosztorysów wykonawczych – ceny I kwartał 2007, koszt roboczogodziny dla rynku lokalnego Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Strop z belek STEICO joist SJ60/240 – strop o rozpiętości do 4 m. Strop z izolacją z wełny mineralnej 150 mm. Strop bez podsufitki. Strop z płyt kanałowych – w wycenie przyjęto założenia wykonania stropu z płyt stropowych kanałowych przy obciążeniu 4,5 kN/m2 w zakresie podstawowym z wykonaniem izolacji i podkładu pod posadzki nie uwzględniając takich elementów jak: zbrojnie pachwinowe, zbrojenie wieńca, wylewki żelbetowe, wykonanie posadzek, wykonanie sufitów. Strop TERIVA I - w wycenie przyjęto założenia wykonania stropu TERIVA I w zakresie podstawowym z wykonaniem izolacji i podkładu pod posadzki nie uwzględniając takich elementów jak: zbrojnie żeber rozdzielczych, zbrojenie przy kominach, siatki zbrojeniowe przypodporowe, zbrojenie wieńca, wykonanie posadzek, wykonanie sufitów. Strop z pustaków DZ-3 na belkach prefabrykowanych - w wycenie przyjęto założenia wykonania stropu DZ-3 w zakresie podstawowym z wykonaniem izolacji i podkładu pod posadzki nie uwzględniając takich elementów jak: zbrojnie żeber rozdzielczych, zbrojenie przy kominach, siatki zbrojeniowe przypodporowe, zbrojenie wieńca, wykonanie posadzek, wykonanie sufitów. Stop ceramiczno-żelbetowy z belkami stropowymi typu FERT-45 - w wycenie przyjęto założenia wykonania stropu FERT- 45 w zakresie podstawowym z wykonaniem izolacji i podkładu pod posadzki nie uwzględniając takich elementów jak: zbrojnie żeber rozdzielczych, zbrojenie przy kominach, siatki zbrojeniowe przypodporowe, zbrojenie wieńca, wykonanie posadzek, wykonanie sufitów. Stop ACKERMAN na belkach stropowych ceramicznych - w wycenie przyjęto założenia wykonania stropu ACKERMAN w zakresie podstawowym z wykonaniem izolacji i podkładu pod posadzki nie uwzględniając takich elementów jak: zbrojnie żeber rozdzielczych, zbrojenie przy kominach, siatki zbrojeniowe przypodporowe, zbrojenie wieńca, wykonanie posadzek, wykonanie sufitów. Elementy nie ujęte w kalkulacjach należy dodatkowo wycenić na podstawie indywidualnego projektu.

15 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist Galeria

16 Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist

17 3 Zastosowanie systemu belek w budownictwie tradycyjnym przyjazne środowisku materiały budowlane z drewna i konopi Belka stropowa 2 Belka ścienna 3 Belka dachowa

18


Pobierz ppt "Lekki strop w systemie belek dwuteowych STEICO joist www.steico.com."

Podobne prezentacje


Reklamy Google