Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia od pazia do rycerza.. FOSA BRAMA MOST ZWODZONY WIEŻA BASZTA DZIEDZINIEC KAPLICA ZAMKOWA SALA GŁÓWNA Średniowieczny zamek Umieść napisy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia od pazia do rycerza.. FOSA BRAMA MOST ZWODZONY WIEŻA BASZTA DZIEDZINIEC KAPLICA ZAMKOWA SALA GŁÓWNA Średniowieczny zamek Umieść napisy."— Zapis prezentacji:

1 Historia od pazia do rycerza.

2

3

4

5

6

7 FOSA BRAMA MOST ZWODZONY WIEŻA BASZTA DZIEDZINIEC KAPLICA ZAMKOWA SALA GŁÓWNA Średniowieczny zamek Umieść napisy obok strzałek.

8

9

10 Postępować po rycersku to: Być dzielnym, opanowywać swój lęk i przezwyciężyć go. Być nie tylko dzielnym i odważnym, lecz także odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym i dobrodusznym. Być uczynnym, posłusznym i dobrym nie tylko dla swoich bliskich, ale i innych ludzi. Ułóż trzy zdania!

11 HERB – …. Każdy rycerz posiadał … Rycerz w zamian z otrzymaną od swojego pana ziemię służył mu radą i wspierał w czasie wojny. Rycerstwo to jeden ze stanów społecznych średniowiecznego społeczeństwa. Znajdź w podręczniku wyjaśnienie tego pojęcia i zapisz w ramce. Przeczytaj i zapamiętaj:

12 KONIEC Pracę wykonali: -


Pobierz ppt "Historia od pazia do rycerza.. FOSA BRAMA MOST ZWODZONY WIEŻA BASZTA DZIEDZINIEC KAPLICA ZAMKOWA SALA GŁÓWNA Średniowieczny zamek Umieść napisy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google