Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch."— Zapis prezentacji:

1

2 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między Ciebie, a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje, a potomstwo jej: ono ugodzi cie w głowę, a ty ugodzisz je w piętę (Rdz 3, ).

3 Każdy jest wolny i może wybierać dobro lub zło… Boga, który daje życie wieczne i szczęście, lub szatana – który sieje niepokój i kusi grzechem… jednak…

4 … tak często ślepo trzymam się grzechu i nie chce się z nim rozstać… on mnie niszczy, ale…

5 …mogę spojrzeć na Jezusa, oddać Jemu wszystkie grzechy i cieszyć się nowym życiem

6 Zaproszenie i propozycja Boga: Przyjmij moje zbawienie

7 Protoewangelia – pierwsza radosna wieść o Jezusie. Jest to fragment Pisma Świętego, zapowiadający wydarzenia Jezusa, czyli narodzenie, życie, śmierć i zmartwychwstanie. Chrystus przez nie pokonał śmierć, czyli szatana, odkupił nas z grzechów i ocalił od śmierci wiecznej. Niewiastą jest Maryja, a potomstwem – jej Syn.


Pobierz ppt "Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch."

Podobne prezentacje


Reklamy Google