Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GDAŃSK – ZIELONY MOST I WYSPA SPICHRZÓW Autorki: Julia Rzepka i Sandra Tórz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GDAŃSK – ZIELONY MOST I WYSPA SPICHRZÓW Autorki: Julia Rzepka i Sandra Tórz."— Zapis prezentacji:

1 GDAŃSK – ZIELONY MOST I WYSPA SPICHRZÓW Autorki: Julia Rzepka i Sandra Tórz

2 Jak powstał zielony most w Gdańsku? Zielony Most został wzniesiony w 1564 roku według projektu Dirka Danielsa. Wcześniej w tym miejscu istniał Most Kog i.

3 Lokalizacja mostu Zielony Most znajduje się na rzece Motławie, łączący Główne Miasto z Wyspą Spichrzów. Jest najbardziej znanym mostem gdańskiego Głównego Miasta.

4 Wielkość mostu Most ma długość 50m. Jego objętość wynosi 15m.Liczba przęseł wynosi 2.

5 Dlaczego ten most tak się nazywa? Genaza nazwy wywodzi się od odcienia kamienia użytego do jego budowy lub od koloru pleśni pokrywającej jego podpory.

6 Jak wygląda spichlerz? W miastach przeważnie murowany, wielokondygnacyjny magazyn z windą do transportu zboża oraz kranami i rynnami spustowymi. Z stromymi dachami, trójkątnymi szczytami i niewielkimi oknami.

7 Co przechowywano w spichlerzu? W spichlerzu przechowywano materiały sypkie, głównie ziarna zbóż.

8 Co teraz jest zamiast spichlerzy? Obecnie rolę dawniej pełnioną przez spichrze przejęły silosy.

9 Lokalizacja i transport Wyspa Spichrzów w Gdańsku położona jest w centrum miasta na rzece Motławie. W czasach, gdy do miasta wpływały statki handlowe, pełniła rolę magazynów zbożowych. Było ich około 340. W późniejszych czasach doprowadzono tam linię kolejową, aby móc transportować towary z i do spichrzów.

10 Koniec


Pobierz ppt "GDAŃSK – ZIELONY MOST I WYSPA SPICHRZÓW Autorki: Julia Rzepka i Sandra Tórz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google