Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gleba - biologicznie czynna powierzchniowa warstwy skorupy ziemskiej. Jest ona wytworem długotrwałych procesów odbywających się na powierzchni Ziemi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gleba - biologicznie czynna powierzchniowa warstwy skorupy ziemskiej. Jest ona wytworem długotrwałych procesów odbywających się na powierzchni Ziemi."— Zapis prezentacji:

1

2 Gleba - biologicznie czynna powierzchniowa warstwy skorupy ziemskiej. Jest ona wytworem długotrwałych procesów odbywających się na powierzchni Ziemi.

3 W 1896 roku Henri Becquerel odkrył istnienie promieniotwórczości. Uznano to odkrycie za zadziwiające ale również za bardzo ważne i wartościowe. Zaczernienie płyty fotograficznej

4 Radioaktywność – zdolność jąder atomowych do rozpadu promieniotwórczego, który najczęściej jest związany z emisją cząstek alfa, cząstek beta oraz promieniowania gamma

5 Występowanie Ra-226 w Polsce.Występowanie K-40 w PolsceWystępowanie Cs-137 w Polsce

6 Zdjęcie, które jest dowodem naszej samodzielnej pracy.

7 Wykres przedstawia poziom promieniowania tła. Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Bytomia. Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Brzegu Dolnego. Średnia wszystkich wartości pomiarów pobranych przez nas gleb wynosi: 11,17 imp/min Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Naramic. Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Olesna. Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Warszawy. Wykres przedstawia poziom promieniowania gleby z Wojciechowa.

8

9

10

11


Pobierz ppt "Gleba - biologicznie czynna powierzchniowa warstwy skorupy ziemskiej. Jest ona wytworem długotrwałych procesów odbywających się na powierzchni Ziemi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google