Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kotek Łasi się, pręży grzbiet, rusza wąsami. Kiedy dostanie mleczko, jest zadowolony. Potem zwija się w kłębuszek i śpi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kotek Łasi się, pręży grzbiet, rusza wąsami. Kiedy dostanie mleczko, jest zadowolony. Potem zwija się w kłębuszek i śpi."— Zapis prezentacji:

1

2 Kotek Łasi się, pręży grzbiet, rusza wąsami. Kiedy dostanie mleczko, jest zadowolony. Potem zwija się w kłębuszek i śpi.

3 Zły pies Pies jest przywiązany na łańcuchu. Szarpie się, nie może podbiec, szczerzy zęby, chce ugryźć. W końcu nudzi się tym zajęciem, ziewa, podwija ogon pod siebie i idzie spać do budy.

4 Ślimak Porusza się bardzo wolno, kurczy się i rozszerza. Włazi w każdy kąt dźwigając na sobie swój domek.

5 Konik polny Jest bardzo ruchliwy, doskonale skacze, nie ma miejsca, w którym by się nie mógł znaleźć.

6

7 Drzewo Wsadzone w ziemię nasionko wypuszcza kiełek, potem łodyga pnie się w górę. Gałęzie są coraz grubsze i mocniejsze. Formuje się korona. Wyrastają liście, które grzeją się na słońcu.

8 Upał Upał wisi nad ziemią. Rozciąga się nad wszystkim, jest wszędzie. Poci się, męczy każdego.

9 Bryła lodu Z zimnej bryły z powodu ocieplenia zaczyna kapać. Bryła topnieje, staje się mała, coraz mniejsza. Kurczy się, po chwili zostaje tylko mała kałuża.

10 Trzęsienie ziemi Wstrząs wstępny. Potem cisza. Wtem apogeum: drgawki narastają, przechodząc przez całe ciało. Po chwili wszystko ustaje. Cisza. Nagle wstrząsy wtórne. Koniec.

11 * Zdjęcia wykorzystane w prezentacji pochodzą z Internetu: Google-> Grafika Autor: Agata Konewecka


Pobierz ppt "Kotek Łasi się, pręży grzbiet, rusza wąsami. Kiedy dostanie mleczko, jest zadowolony. Potem zwija się w kłębuszek i śpi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google