Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści Co to jest tsunami Jaka jest ró ż nica mi ę dzy fal ą wiatrow ą a tsunami Gdzie powstaje tsunami? w strefie subdukcji w strefie ryftu Skutki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści Co to jest tsunami Jaka jest ró ż nica mi ę dzy fal ą wiatrow ą a tsunami Gdzie powstaje tsunami? w strefie subdukcji w strefie ryftu Skutki."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści Co to jest tsunami Jaka jest ró ż nica mi ę dzy fal ą wiatrow ą a tsunami Gdzie powstaje tsunami? w strefie subdukcji w strefie ryftu Skutki tsunami

3 Jest to fala wywołana trzęsieniami ziemi lub wybuchami wulkanów na dnie oceanów. Podobny charakter mają też fale wywołane obrywami wybrzeża i podwodnymi osuwiskami, ale ich zasięg jest najczęściej niewielki.

4 Jaka jest różnica między falą wiatrową a tsunami? FALA TSUNAMI FALA WIATROWA Wysokość fali do 10 metrów Prędkość fali maksymalnie ok.. kilkanaście m/s. Wysokość fali na otwartym oceanie ok.. 1 m, a w pobliżu wybrzeży kilkadziesiąt metrów, maksymalnie ok. 30 m. prędkość fali osiąga ponad 800 km/h.

5 Etapy powstawania tsunami w strefie subdukcji, czli kolizji płyt litosfery.

6 Rozchodzenie się fali tsunami na Oceanie Spokojnym.

7 Powstawanie fali tsunami w strefie ryftu, czyli rozsuwania się płyt litosfery.

8 Czas rozchodzenia się fali tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. ( od 0 do 45 godzin)

9 Skutki tsunami

10


Pobierz ppt "Spis treści Co to jest tsunami Jaka jest ró ż nica mi ę dzy fal ą wiatrow ą a tsunami Gdzie powstaje tsunami? w strefie subdukcji w strefie ryftu Skutki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google