Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Manewry na drodze. Omijanie to przejeżdżanie lub przechodzenie obok nie poruszającej się przeszkody na jezdni (stojący samochód, roboty na jezdni). Z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Manewry na drodze. Omijanie to przejeżdżanie lub przechodzenie obok nie poruszającej się przeszkody na jezdni (stojący samochód, roboty na jezdni). Z."— Zapis prezentacji:

1 Manewry na drodze

2 Omijanie to przejeżdżanie lub przechodzenie obok nie poruszającej się przeszkody na jezdni (stojący samochód, roboty na jezdni). Z uwagi na konieczność zmiany toru jazdy przez omijającego, manewr ten, wbrew pozorom, nie jest prosty ani bezpieczny.

3

4 Wyprzedzanie to przejeżdżanie obok innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku, lecz z mniejszą prędkością; należy do najbardziej niebezpiecznych i najtrudniejszych manewrów na drodze.

5

6 Wymijanie To przejeżdżanie obok uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku.

7

8 Włączanie się do ruchu Polega na rozpoczęciu jazdy po zatrzymaniu pojazdu nie wynikającym z warunków drogowych lub przepisów drogowych, a wynikającym z woli kierującego.

9

10 Zatrzymanie pojazdu Unieruchomienie pojazdu na czas nie dłuższy niż jedna minuta.

11

12 Postój pojazdu Unieruchomienie pojazdu trwające dłużej niż jedną minutę.

13

14 Skręt w prawo 5. Kontynuować jazdę przy prawej krawędzi 4. Skręcić 3. Zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni 2. Zasygnalizować 1. Upewnić się

15 Skręt w lewo 7. Zająć miejsce przy prawej krawędzi jezdni 6. Upewnić się i skręcić 5. Upewnić się i zasygnalizować 4. Zbliżyć się do środka jezdni 3. Ponownie upewnić się 2. Zasygnalizować 1. Upewnić się

16 Patrycja Flak kl. III a gim.


Pobierz ppt "Manewry na drodze. Omijanie to przejeżdżanie lub przechodzenie obok nie poruszającej się przeszkody na jezdni (stojący samochód, roboty na jezdni). Z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google