Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Prowokacja podstępne, wyzywające i zaczepne działanie, którego celem jest postawienie jakiejś osoby (lub grupy osób) w trudnej, kłopotliwej sytuacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Prowokacja podstępne, wyzywające i zaczepne działanie, którego celem jest postawienie jakiejś osoby (lub grupy osób) w trudnej, kłopotliwej sytuacji."— Zapis prezentacji:

1 1 Prowokacja podstępne, wyzywające i zaczepne działanie, którego celem jest postawienie jakiejś osoby (lub grupy osób) w trudnej, kłopotliwej sytuacji i wymuszenie reakcji niekorzystnej w skutkach dla tej osoby wyzwala trudne, nieprzyjemne emocje, ponieważ narusza wartości i normy społeczne

2 2 Etapy/Kroki konstruktywnej konfrontacji

3 3 Krok 1. Widzę.., słyszę… Opisuję krótko zachowanie ucznia (co widzę, słyszę..). Mogę dodać, jakie mam oczekiwania dotyczące zachowania ucznia. Jacku widzę, że masz gazetę w ręku i ją oglądasz. Chciałabym, abyś ją schował i zajął się lekcją.

4 4 Krok 2. Czuję się..,ponieważ.. powtarzam poprzedni komunikat nazywam emocje jakie mi towarzyszą mówię również dlaczego tak się czuję informuję jakiego zachowania oczekuję Jacku widzę, że nadal oglądasz gazetę. Irytuje mnie to, ponieważ usiłuję wytłumaczyć trudne zadanie. Chcę, abyś ją schował.

5 5 Krok 3. Zastanawiam się, po co to robisz? Podaję najbardziej prawdopodobną interpretację (hipotezę) zachowania ucznia Jacku, zastanawiam się, po co to robisz i przyszło mi do głowy (wydaje mi się), że chcesz… zwrócić moją uwagę lub kolegów? jeszcze bardziej mnie zdenerwować? pokazać, że lekcja Cię nie interesuje? Być może się mylę, ale tak sobie pomyślałam (to zdanie dodajemy, gdy uczeń, np.. zaprzecza).

6 6 Proponuję rozmowę po lekcji (jeśli konfrontacja okaże się mało skuteczna) Mamy problem - proponuję, abyśmy porozmawiali o Twoim zachowaniu po lekcji. - jeśli chcę wyjaśnić trudną sytuację, dopytać o przyczyny zachowania, uruchomić inną interwencję


Pobierz ppt "1 Prowokacja podstępne, wyzywające i zaczepne działanie, którego celem jest postawienie jakiejś osoby (lub grupy osób) w trudnej, kłopotliwej sytuacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google