Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga książki od pisarza do czytelnika. Twórca (autor, pisarz) Autor - osoba, która stworzyła, współtworzyła lub zapoczątkowała tworzenie dzieła (w szczególności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga książki od pisarza do czytelnika. Twórca (autor, pisarz) Autor - osoba, która stworzyła, współtworzyła lub zapoczątkowała tworzenie dzieła (w szczególności."— Zapis prezentacji:

1 Droga książki od pisarza do czytelnika

2 Twórca (autor, pisarz) Autor - osoba, która stworzyła, współtworzyła lub zapoczątkowała tworzenie dzieła (w szczególności pisanego). Pisarz – osoba tworząca utwory literackie pisane prozą.

3 Nareszcie mam pomysł!

4 Praca nad treścią książki Różne sposoby zapisywania tekstu

5 Wydawca Wydawca to osoba bądź instytucja, za której pieniądze przygotowywana, opracowywana, a następnie drukowana jest książka. Pisarz proponuje swój gotowy tekst wydawcy – jeśli się spodoba, to podpisują umowę.

6 Redakcja Tutaj przygotowuje się tekst do druku Ustala się: Ustala się: wielkość książki wielkość książki rodzaj oprawy rodzaj oprawy ilustracje ilustracje krój pisma krój pisma rodzaj papieru rodzaj papieru Korekta tekstu – korektor wyszukuje i poprawia błędy w tekście. Korekta tekstu – korektor wyszukuje i poprawia błędy w tekście.

7 Opracowanie plastyczne Grafik – projektuje okładkę, dobiera kroje liter, wyznacza ich wielkość, rozmieszcza napisy i ilustracje. Grafik – projektuje okładkę, dobiera kroje liter, wyznacza ich wielkość, rozmieszcza napisy i ilustracje. Ilustrator – uważnie czyta tekst i wykonuje szkice ilustracji. Ilustrator – uważnie czyta tekst i wykonuje szkice ilustracji.

8 Drukarnia Tutaj z tekstu i ilustracji powstają nasze lektury Tak drukowano dawniej Tak drukuje się dzisiaj

9 Introligatornia Wydrukowany arkusze są składane, szyte lub klejone i obcinane do potrzebnego formatu. Kartonową lub tekturową okładkę introligator przykleja do bloku książki. Wydrukowany arkusze są składane, szyte lub klejone i obcinane do potrzebnego formatu. Kartonową lub tekturową okładkę introligator przykleja do bloku książki. To dział drukarni, w którym książka nabiera ostatecznego kształtu.

10 Księgarnia Tutaj gotowe książki trafiają bezpośrednio z magazynu wydawnictwa lub z hurtowni. Tutaj gotowe książki trafiają bezpośrednio z magazynu wydawnictwa lub z hurtowni. Tutaj wybieramy książki, które się nam podobają, kupujemy je. Tutaj wybieramy książki, które się nam podobają, kupujemy je.

11 Książka wśród nas W domu W domu W bibliotece W bibliotece Książka on-line Książka on-line http://www.pbi.edu.pl/www.pbi.edu.pl

12 Z życia książki Od książki do filmu – na podstawie popularnych powieści kręcone są filmy, np. W pustyni i w puszczy, Panna z mokrą głową. Od książki do filmu – na podstawie popularnych powieści kręcone są filmy, np. W pustyni i w puszczy, Panna z mokrą głową. Spotkanie autorskie – jest okazją do poznania osobiście autora naszych ulubionych książek i zdobycia jego autografu. Spotkanie autorskie – jest okazją do poznania osobiście autora naszych ulubionych książek i zdobycia jego autografu.

13 Bibliografia Bibliografia Sojka Anna: Jak powstaje książka. Poznań 1995 Sojka Anna: Jak powstaje książka. Poznań 1995 Ganeri Anita: Od pióra trzcinowego do edytora tekstu. Warszawa 1998. Ganeri Anita: Od pióra trzcinowego do edytora tekstu. Warszawa 1998. Kronika biblioteki szkolnej SP-5. Kronika biblioteki szkolnej SP-5. http://office.microsoft.com/pl-pl/clipart/default.aspx http://office.microsoft.com/pl-pl/clipart/default.aspx http://office.microsoft.com/pl-pl/clipart/default.aspx www.dap.pl/www/zdjecia/shoei_big.jpg www.dap.pl/www/zdjecia/shoei_big.jpg www.dap.pl/www/zdjecia/shoei_big.jpg www.e-gify.com www.e-gify.com www.e-gify.com www.gify-animowane.pl www.gify-animowane.pl www.gify-animowane.pl www.gwo.pl/parts/home/index.php?menu=122 www.gwo.pl/parts/home/index.php?menu=122 www.gwo.pl/parts/home/index.php?menu=122 www.ksiegarnia.gliwice.pl/zdjecia/9.jpg www.ksiegarnia.gliwice.pl/zdjecia/9.jpg www.ksiegarnia.gliwice.pl/zdjecia/9.jpg www.swch.pl/publikacje/index.htm www.swch.pl/publikacje/index.htm www.swch.pl/publikacje/index.htm


Pobierz ppt "Droga książki od pisarza do czytelnika. Twórca (autor, pisarz) Autor - osoba, która stworzyła, współtworzyła lub zapoczątkowała tworzenie dzieła (w szczególności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google