Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RUGBY Źródło: Zdjęcia: grafika google

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RUGBY Źródło: Zdjęcia: grafika google"— Zapis prezentacji:

1 RUGBY Źródło: www.wikipedia.org.pl Zdjęcia: grafika google
Autorzy: Kacper Jonak i Eryk Papis

2 Słowa Ball rugby – piłka do rugby Player- zawodnik

3 Rugby union (pot. rugby) – zespołowa gra między dwiema piętnastoosobowymi drużynami, polegająca na podawaniu owalnej piłki ręką lub nogą, przy czym podania ręką do przodu są zabronione; punkty zdobywa się za przyłożenie piłki na polu punktowym przeciwnika (5 punktów), za celny strzał z karnego lub dropgola na bramkę w kształcie litery H, z poprzeczką umieszczoną na wysokości 3 metrów, ponad którą piłka musi być przerzucona (3 punkty).

4 Irish Rugby Football Union Irlandzki Związek Rugby Logo irlandzkich ragbystów

5 Zasady gry: Po przyłożeniu następuje tzw. podwyższenie (skuteczne jest warte 2 punkty); piłkę ustawia się na podstawce (kiedyś usypywano górkę z piasku) na linii prostopadłej do linii końcowej boiska i przebiegającej przez miejsce, w którym wykonano przyłożenie, ale w dowolnej odległości od słupów – z tego miejsca kopacz musi trafić w bramkę ponad poprzeczką.

6 Słynni zawodnicy Leigh Halfpenny  (ur. 22 grudnia 1988 w Gorseinon na przedmieściach Swansea) – walijski rugbysta występujący na pozycji skrzydłowego lub obrońcy. Reprezentant kraju, uczestnik Pucharu Świata w 2011 roku. Chris Ashton (ur. 29 marca 1987 r. w Wigan) –  angielski rugbysta uprawiający początkowo rugby league, a od roku rugby union. Reprezentant kraju zarówno w odmianie trzynasto-, jak i piętnastoosobowej; uczestnik Pucharu Świata w Rugby (union) w 2011 roku.

7 ZAWODNICY W AKCJI

8 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "RUGBY Źródło: Zdjęcia: grafika google"

Podobne prezentacje


Reklamy Google