Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM CUBASIS AV Po otwarciu program powinien wyglądać tak, jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM CUBASIS AV Po otwarciu program powinien wyglądać tak, jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM CUBASIS AV Po otwarciu program powinien wyglądać tak, jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku narzędzia do odsłuchiwania muzyki i kontroli jej podstawowych parametrów (tempo, metrum) należy z menu Windows odznaczyć Hide Transport Bar

2 Prawym przyciskiem „myszki” uaktywniamy narzędzie w formie flamastra.

3 Flamastrem rysujemy ścieżkę dźwiękową MIDI. Rysujemy ją, przytrzymując lewy klawisz „myszy”. Powinna ona zawierać około 20-30 taktów. Skalę widoku ustawiamy „+” i „-” w prawym dolnym rogu. Po zaznaczeniu ścieżki (kolor ciemny) dwa razy na nią „klikamy” albo przechodzimy do menu Edit i wybieramy Polecenie Edit.

4 Powinien nam się otworzyć widok siatki czasowej MIDI, jak na obrazku. Uwagi praktyczne: kwantyzacją (Quant) zmieniamy najdrobniejszą wartość nuty, jaką możemy zapisać – najbezpieczniej ustawić na 16. Możemy zmieniać kolor rysunku (flamastry po lewej stronie) oraz instrument. Instrument zmieniamy w menu Edit, wybierając okienko GM/GS/XG Editor.

5 Nuty zapisujemy ołówkiem lub pędzelkiem. Kompozycja może wyglądać jak na obrazku.

6 Najważniejsza w tej pracy to wyobraźnia. Powodzenia!


Pobierz ppt "PROGRAM CUBASIS AV Po otwarciu program powinien wyglądać tak, jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google