Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. (Mt 28,5b-6a)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. (Mt 28,5b-6a)"— Zapis prezentacji:

1 PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. (Mt 28,5b-6a)

2 Nikt z nas nie lubi ciemności. Ciemność kojarzy nam się ze strachem, z zagubieniem, ze złem, może nawet ze śmiercią. Często szatana określa się mianem księcia ciemności. Na szczęście dzięki słońcu następuje dzień.

3 Świt jest zapowiedzią dnia, w którym możemy przeżywać radość i szczęście. Również w naszej wierze chrześcijańskiej światło – poranek odnosimy do Chrystusa zmartwychwstałego. Chrystus, który zmartwychwstał, właśnie o poranku objawia swoje zwycięstwo.

4 Sam Jezus mówi o sobie: (...) Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (J 8,12b) My zaś nazwani jesteśmy dziećmi światłości.

5 Gdy wyznajemy naszą wiarę, mówimy: Ukrzyżowany również za nas pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał trzeciego dnia, jak oznajmia Pismo. Wierzymy, że Jezus został skazany na śmierć, umarł na krzyżu i trzeciego dnia powstał z martwych. Jest to wiara trudna, ale zarazem jedyna wiara, która daje nam szczęście, prawdziwą radość, bo wiemy – wierzymy, że tak jak Jezus zmartwychwstał, tak też i my powstaniemy do życia wiecznego.

6 Tę wiarę otrzymaliśmy od naocznych świadków zmartwychwstałego Chrystusa i jest nam przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wszystkie cztery ewangelie zawierają opisy objawienia się zmartwychwstałego Chrystusa. Różnią się między sobą, kto był przy grobie, gdzie i z kim spotkał się Jezus, ale wszystkie ukazują prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

7 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.

8 Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. (Mt 28,1-8)

9 Zmartwychwstanie Chrystusa jest dla nas najważniejszym wydarzeniem w historii świata. Żadne inne wydarzenie nie ma dla nas większego znaczenia. Stąd też każda niedziela, coroczne święta wielkanocne są wielkim czasem radowania się, bo wspominamy i przeżywamy wybawienie nas od śmierci wiecznej, od potępienia.

10


Pobierz ppt "PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. (Mt 28,5b-6a)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google