Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA"— Zapis prezentacji:

1 PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA
Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. (Mt 28,5b-6a)

2 Nikt z nas nie lubi ciemności
Nikt z nas nie lubi ciemności. Ciemność kojarzy nam się ze strachem, z zagubieniem, ze złem, może nawet ze śmiercią. Często szatana określa się mianem księcia ciemności. Na szczęście dzięki słońcu następuje dzień.

3 Świt jest zapowiedzią dnia, w którym możemy przeżywać radość i szczęście. Również w naszej wierze chrześcijańskiej światło – poranek odnosimy do Chrystusa zmartwychwstałego. Chrystus, który zmartwychwstał, właśnie o poranku objawia swoje zwycięstwo.

4 Sam Jezus mówi o sobie: (. ) Ja jestem światłością świata
Sam Jezus mówi o sobie: (...) Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (J 8,12b) My zaś nazwani jesteśmy dziećmi światłości.

5 Gdy wyznajemy naszą wiarę, mówimy: Ukrzyżowany również za nas pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał trzeciego dnia, jak oznajmia Pismo. Wierzymy, że Jezus został skazany na śmierć, umarł na krzyżu i trzeciego dnia powstał z martwych. Jest to wiara trudna, ale zarazem jedyna wiara, która daje nam szczęście, prawdziwą radość, bo wiemy – wierzymy, że tak jak Jezus zmartwychwstał, tak też i my powstaniemy do życia wiecznego.

6 Tę wiarę otrzymaliśmy od naocznych świadków zmartwychwstałego Chrystusa i jest nam przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wszystkie cztery ewangelie zawierają opisy objawienia się zmartwychwstałego Chrystusa. Różnią się między sobą, kto był przy grobie, gdzie i z kim spotkał się Jezus, ale wszystkie ukazują prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

7 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.

8 Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie
Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. (Mt 28,1-8)

9 Zmartwychwstanie Chrystusa jest dla nas najważniejszym wydarzeniem w historii świata. Żadne inne wydarzenie nie ma dla nas większego znaczenia. Stąd też każda niedziela, coroczne święta wielkanocne są wielkim czasem radowania się, bo wspominamy i przeżywamy wybawienie nas od śmierci wiecznej, od potępienia.

10


Pobierz ppt "PORANEK ZMARTWYCHWSTANIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google