Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje najpiękniejsze miejsce na Lubelszczyźnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje najpiękniejsze miejsce na Lubelszczyźnie"— Zapis prezentacji:

1 Moje najpiękniejsze miejsce na Lubelszczyźnie

2 Miejscem, które bardzo się mi spodobało i utkwiło w pamięci jest Górecko Kościelne zwane również „Perłą Roztocza”. Odwiedzam tą piękną, i niezwykłą miejscowość bardzo często, ponieważ mieszka tu moja rodzina. Spędzam tu również wakacje i ferie Ta malownicza miejscowość położona jest przy południowo - zachodniej granicy Roztocza i równiny biłgorajskiej. Górecko Kościelne bogate jest w zabytki historyczne takie jak: modrzewiowy kościół i relikwie św. Stanisława, dziejopis z XVII wieku z objawieniami świętego.

3 Wieś ta urzeka również pięknem przyrody
Wieś ta urzeka również pięknem przyrody. Podania legend mówią, że jeśli był na ziemi raj, to znajdował się właśnie w tym zakątku Roztocza. Nie mogę zobaczyć na własne oczy kolorów i kształtów otaczającej mnie przyrody, ale podziwiam ją za pomocą zmysłu słuchu, węchu i dotyku. O wielu miejscach opowiada mi mama i moja cioteczna siostra. Miejsce to oczarowało mnie dźwiękami natury. Wszystkie docierające do mnie odgłosy z otoczenia tworzą przepiękną orkiestrę, w której śpiew ptaków przeplata się z szumem prastarych dębów i muzyką wiatru.

4 Przebywając pośród tego bogactwa natury mam zawsze wrażenie jakbym znajdowała się na wytwornym koncercie, który jest wielką rozkoszą dla duszy. Przechadzając się aleją dębów czuję ich potęgę, wielkość i mądrość. Każde drzewo szumi swoją własną opowieść. Magiczną moc ma także drewniana kapliczka na wodzie, w której liczne grupy turystów powierzają swe najskrytsze pragnienia modląc się o cud uzdrowienia dla siebie i najbliższych. Miejsce to napawa wewnętrznym spokojem i duchowością .

5 „Szemranie” źródełka to także okazja do wysłuchania swoistej pieśni a może nawet legendy. Wydaje się, że potok snuje cichą piosnkę o nieszczęśliwej miłości. Miłości pięknej dziewczyny do ubogiego młodzieńca. Według legendy miłość została zdradzona, a oblubieniec rzucił na dziewczynę klątwę. Symbolem tej nieszczęśliwej miłości jest „płaczący kamień”. Jest on także przestrogą przed haniebnymi czynami. Górecko zachwyca ! To naprawdę magiczne miejsce warte odwiedzenia. Gorąco polecam. Klaudia


Pobierz ppt "Moje najpiękniejsze miejsce na Lubelszczyźnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google