Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pszczyna w oczach dziecka " A czy znasz ty, bracie młody,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pszczyna w oczach dziecka " A czy znasz ty, bracie młody,"— Zapis prezentacji:

1 Pszczyna w oczach dziecka " A czy znasz ty, bracie młody,
Twojej ziemi bujne płody? Pola bitew - ojców groby - i pomniki starej doby? Twe kurhany i mogiły, i twe dzieje, co się śćmiły?"

2 Pszczyna Pszczyna to miasto w województwie śląskim. Znajduje się nad rzeką Pszczynką. Jest jednym z bardziej urokliwych miast Górnego Śląska. Nazywane także Perłą Górnego Śląska.

3 Studzienice to miejscowość, w której mieszkam
Studzienice to miejscowość, w której mieszkam. Jest to mała wieś w powiecie pszczyńskim. Nazwa ta oznacza miejsce lub obszar obfity w źródła i studnie.

4 inaczej odbierają uroki Pszczyny.
Młodzi ludzie inaczej odbierają uroki Pszczyny. Pokażę Wam, jak wygląda to miasto w ich oczach.

5 Jest to np. wędrówka na Eis-Keller
Zazwyczaj, spacerujac po alejkach pszczyńskiego parku, młodzież ma jakiś cel. Jest to np. wędrówka na Eis-Keller lub spacer nad stawy

6 Kiedy skończymy po raz setny zwiedzać park, udajemy się na rynek
Kiedy skończymy po raz setny zwiedzać park, udajemy się na rynek. To miejsce, czy pora wczesna, czy późna, oblegane jest przede wszystkim przez młodzież. Tutaj możemy pójść na lody, usiąść na ławce i podziwiać uroki tego pięknego miasta.

7 Jednak dla tych, którzy doceniają jego piękno, zamek będzie zawsze symbolem i ikoną Pszczyny.
Wreszcie naszym młodym oczom ukazuje się zamek. Jednych zachwyca jego piękno, zaś drugich mało ono obchodzi.

8 To zdjęcie nie jest może tytułowym obrazem „Pszczyny w oczach dziecka” ale pamiętajmy, że dzieci są także i po ...drugiej stronie życia... To one widzą Pszczynę z lotu... Anioła.

9 Smaczne atrakcje W Pszczynie jest dużo kawiarenek, restauracji i różnych innych pożywnych atrakcji. Młodzież chętnie wstępuje do tychże budynków, żeby posilić się i nabrać sił na dalszą wycieczkę po mieście.

10 Pszczyna to nie tylko kawiarnie ścieżki czy sklepy ,
Dla wielu młodych ważna jest w życiu wiara. I choć mamy odmienne charaktery i tyle nas różni, to wielu z nas łączy jedno- Bóg...

11 Ważna jest też rodzina... W naszym sercu dużą rolę odgrywa rodzina. Ważna jest każda minuta spędzona w jej gronie. Służą ku temu ścieżki rowerowe w parkach pszczyńskich. Razem z mamą, tatą, siostrą, bratem warto wybrać się na wycieczkę pełną przygód i miłości.

12 Wykonanie tej prezentacji miało na celu ukazanie spojrzenia młodego człowieka na swoje ukochane miasto. Opracowała: Dagmara Pławecka


Pobierz ppt "Pszczyna w oczach dziecka " A czy znasz ty, bracie młody,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google