Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pszczyna to miasto w województwie śląskim. Znajduje się nad rzeką Pszczynką. Jest jednym z bardziej urokliwych miast Górnego Śląska. Nazywane także Perłą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pszczyna to miasto w województwie śląskim. Znajduje się nad rzeką Pszczynką. Jest jednym z bardziej urokliwych miast Górnego Śląska. Nazywane także Perłą"— Zapis prezentacji:

1

2 Pszczyna to miasto w województwie śląskim. Znajduje się nad rzeką Pszczynką. Jest jednym z bardziej urokliwych miast Górnego Śląska. Nazywane także Perłą Górnego Śląska.

3 Studzienice to miejscowość, w której mieszkam. Jest to mała wieś w powiecie pszczyńskim. Nazwa ta oznacza miejsce lub obszar obfity w źródła i studnie.

4

5

6 Kiedy skończymy po raz setny zwiedzać park, udajemy się na rynek. To miejsce, czy pora wczesna, czy późna, oblegane jest przede wszystkim przez młodzież. Tutaj możemy pójść na lody, usiąść na ławce i podziwiać uroki tego pięknego miasta.

7 Wreszcie naszym młodym oczom ukazuje się zamek. Jednych zachwyca jego piękno, zaś drugich mało ono obchodzi. Jednak dla tych, którzy doceniają jego piękno, zamek będzie zawsze symbolem i ikoną Pszczyny.

8 To zdjęcie nie jest może tytułowym obrazem Pszczyny w oczach dziecka ale pamiętajmy, że dzieci są także i po...drugiej stronie życia... To one widzą Pszczynę z lotu... Anioła.

9 W Pszczynie jest dużo kawiarenek, restauracji i różnych innych pożywnych atrakcji. Młodzież chętnie wstępuje do tychże budynków, żeby posilić się i nabrać sił na dalszą wycieczkę po mieście.

10 Dla wielu młodych ważna jest w życiu wiara. I choć mamy odmienne charaktery i tyle nas różni, to wielu z nas łączy jedno- Bóg...

11 W naszym sercu dużą rolę odgrywa rodzina. Ważna jest każda minuta spędzona w jej gronie. Służą ku temu ścieżki rowerowe w parkach pszczyńskich. Razem z mamą, tatą, siostrą, bratem warto wybrać się na wycieczkę pełną przygód i miłości.

12 Wykonanie tej prezentacji miało na celu ukazanie spojrzenia młodego człowieka na swoje ukochane miasto. Opracowała: Dagmara Pławecka


Pobierz ppt "Pszczyna to miasto w województwie śląskim. Znajduje się nad rzeką Pszczynką. Jest jednym z bardziej urokliwych miast Górnego Śląska. Nazywane także Perłą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google