Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, 13 kwietnia 2015 r. Elitarne grono dyrektorów finansowych Możliwość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, 13 kwietnia 2015 r. Elitarne grono dyrektorów finansowych Możliwość."— Zapis prezentacji:

1 zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, 13 kwietnia 2015 r. Elitarne grono dyrektorów finansowych Możliwość wymiany doświadczeń zawodowych w gronie specjalistów Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych Interaktywna formuła zamkniętych spotkań Możliwość poznania nowych rozwiązań dostosowanych do zmian na rynku Case study Bezpłatna udział Dlaczego warto? CFO Knowledge Exchange Temat przewodni: Raportowanie w grupach kapitałowych

2 Zakres tematyczny Przedmiotem dyskusji w trakcie najbliższego spotkania będą zagadnienia związane ze specyfiką procesów finansowych w Grupach Kapitałowych, a w szczególności aspekty znajdujące się w gestii Dyrektora Finansowego: Jak skonstruować system informacji zarządczej Grupy Kapitałowej, by raporty finansowe pokazywały rzeczywiste wyniki poszczególnych segmentów biznesu uwzględniające kontrybucję w wyniku wszystkich spółek Grupy, a nie tylko sprawozdania finansowe poszczególnych podmiotów prawnych? Jak zoptymalizować procesy zamknięcia ksiąg w Grupie Kapitałowej oraz comiesięcznego raportowania i prognozowania, by skrócić terminy raportów dla Zarządu poprawiając jednocześnie ich jakość i wiarygodność. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami i obserwacjami oraz wspólnie zastanowić się jak zorganizować procesy i narzędzia, by zapewnić kierownictwu firmy właściwą, szybką i wiarygodną informację na temat wyników finansowych firmy i jej jednostek biznesowych. Dyskusja wskazanych problemów będzie również okazją do zapoznania się z możliwościami rozwiązań informatycznych wspierających konsolidację i raportowanie w Grupie Kapitałowej. Wykorzystując systemy Mona InterWeb oraz Mona Group Reporting chcielibyśmy wspólnie zastanowić się nad korzyściami dla Dyrektora Finansowego, podległych mu służb oraz całej firmy, związanymi z poprawą transparentności i jakości comiesięcznych procesów sprawozdawczych.

3 Prowadzący Wojciech Kopcik, Partner w MDDP Business Consulting W latach 1996-2004 pracował w biurze Ernst & Young w dziale audytu na stanowisku menedżera a w latach 2004-2006 pełnił funkcję Dyrektora ds. Finansów i Księgowości w Grupie Polpharma. Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansów i księgowości oraz w kierowaniu zespołami przygotowującymi projekty due diligence, audyty, projekty dotyczące usprawnień funkcji księgowych oraz systemów wewnętrznych. Jest absolwentem Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W 1996 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Posiada również kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Mariusz Sumiński, Starszy Manager w MDDP Business Consulting Od ponad 10 lat doradza polskim przedsiębiorstwom w optymalizacji, projektowania i wdrażaniu systemów informacji zarządczej. Współpracował z wieloma polskimi przedsiębiorstwami, pomagając im w dostosowaniu procesów controllingowych do zmieniających się wymagań wewnętrznych i zewnętrznych. Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych w procesach planowania, budżetowania, raportowania zarządczego, monitorowania efektywności strategicznej czy konsolidacji finansowej. Autor wielu artykułów specjalistycznych publikowanych na łamach prasy branżowej oraz prelegent konferencji branżowych i naukowych dedykowanych problematyce efektywnego zarządzania firmą. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz doktorantem Akademii Leona Koźmińskiego. Rejestracja Seminarium przeznaczone jest dla Dyrektorów Finansowych. Udział w seminarium jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację pod adresem: sekretariat@finexa.orgsekretariat@finexa.org

4 Termin i miejsce spotkania 13. 2015 r., godz. 9:30 - 11.30 Siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, ul. Mokotowska 49 Dojazd: lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy – możliwość zaparkowania w strefie płatnego parkowania lub dojazd u licznymi środkami komunikacji miejskiej: tramwaj, autobus). Rejestracja Seminarium przeznaczone jest dla Dyrektorów Finansowych. Udział w seminarium jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację pod adresem: sekretariat@finexa.orgsekretariat@finexa.org

5 CFO Knowledge Exchange Formuła spotkania łączy wystąpienia członków stowarzyszenia, ekspertów i praktyków z firm doradczych oraz dyskusję i omówienie najciekawszych kwestii z udziałem wszystkich uczestników spotkania. Spotkania CFO Knowledge Exchange będą odbywały się regularnie, mniej więcej raz w miesiącu. Formuła CFO Knowledge Exchange to cykl krótkich, tematycznych spotkań poświęconych wybranym zagadnieniom znajdującym się w zakresie kompetencji Dyrektora Finansowego. Każde spotkanie koncentruje się na konkretnym, wskazanym w temacie przewodnim problemie.


Pobierz ppt "Zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, 13 kwietnia 2015 r. Elitarne grono dyrektorów finansowych Możliwość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google