Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum numer 5 w Jarocinie W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszym mieście zmieniło się bardzo dużo rzeczy. Żyje nam się coraz lepiej a ogromny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum numer 5 w Jarocinie W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszym mieście zmieniło się bardzo dużo rzeczy. Żyje nam się coraz lepiej a ogromny."— Zapis prezentacji:

1

2 Gimnazjum numer 5 w Jarocinie

3 W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszym mieście zmieniło się bardzo dużo rzeczy. Żyje nam się coraz lepiej a ogromny wpływ na rozwój naszego miasta ma nasz samorząd gminny. Przed upadkiem komunizmu nie mieliśmy możliwości decydowania o naszych sprawach lokalnych a także komfort naszego życia był o wiele niższy. Aktualnie częścią zadań samorządu jest: -Oświata -Pomoc społeczna -Utrzymywanie dróg, chodników, terenów zielonych i parków. -działanie w zakresie kultury, sportu -Zapewnie bezpieczeństwa (poprzez straż miejską) -Dbanie o zabytki miasta Urząd Miasta w Jarocinie

4 Zasłużeni ludzie samorządu Jarocińskiego Wielu ludzi przyczyniło się do rozwoju naszego miasta, są to między innymi : - Pierwszy burmistrz Marek Przymusiński i jego zastępczyni Bożena Przewoźna – to oni stworzyli główną strukturę samorządu. -Burmistrz Paweł Jachowski -Burmistrz Marian Michalak -Obecny burmistrz Adam Pawlicki i jego zastępcy : Robert Kaźmierczak oraz Witosław Gibasiewicz Robert Kaźmierczak Adam Pawlicki Witosław Gibasiewicz Obecne władze Gminy Jarocin

5 Inwestycje Odnowa naszych zabytków oraz innych obiektów publicznych częściowo sfinansowana przez gminę sprawiają, że nasze miasto jest coraz piękniejsze. Ratusz – przed i po renowacji. Kościół św. Marcina – przed i po remoncie. Kino „Echo” – przed i po modernizacji. Skarbczyk przed i po odnowieniu.

6 Inwestycje Remonty szkół, przedszkoli ( między innymi termomodernizacje) Modernizacja dróg Rozbudowa Hotelu Jarota Zespół szkół nr 5 S.P nr 2 Ul. Gołębia Ul. Kard. St. Wyszyńskiego Hotel „Jarota”

7 Inwestycje – sport Niektóre z obiektów : Modernizacja stadionu Hala Sportowa przy stadionieHala przy szkole nr 2 Jeden z kilku orlików w powiecie przy szkole nr 5 Aquapark – w trakcie budowy, będzie połączony z już istniejącym basenem

8 Inwestycje- miejsca zabaw dla dzieci W ostatnich latach powstało wiele nowych placów zabaw, a także wiele zostało odnowionych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Plac zabaw w parku Plac zabaw przy ul. Kasztanowej Plac zabaw przy ul. Maratońskiej

9 Wydarzenia kulturalne Samorząd dofinansowuje festiwal rockowy w Jarocinie, z którego nasze miasto zasłynęło. W tym roku obchodzimy 30 rocznicę festiwalu..

10 Wydarzenia kulturalne Gmina dofinansowuje i współorganizuje również „Festiwal Polskiej Akademii Gitary ”, który odbywa się w Jarocinie oraz innych miastach Wielkopolski.

11 Wydarzenia kulturalne Stowarzyszenia działające w Jarocinie także dostają dotacje gminne na imprezy kulturalne np. „Wielki teatr w małym mieście”, „Akademia filmowa im. Piotra Łazarkiewicza” Spektakl „Łemko” Spektakl „Bobok”

12 Organizacja pikniku „Mamy Talent” Od zeszłego roku odbywa się w Jarocinie piknik, na którym zaprezentować mogą się organizacje pozarządowe zajmujące się różnymi dziedzinami, m.in. kulturą i sportem. W tym roku piknik odbędzie się 30 maja. Plakat promujący zeszłoroczną edycje festynu.

13 Kontakt samorządu z obywatelami „ W każdy poniedziałek burmistrz albo jego zastępcy mają dzień przyjmowania interesantów. Mieszkańcy przychodzą z bardzo różnymi problemami … ” wiceburmistrz Robert Kaźmierczak Spotkania bezpośrednie Spotkania na osiedlach z mieszkańcami Przeprowadzanie sond w celu uzyskania informacji co mieszkańcy sądzą o działaniach gminy, z czego są zadowoleni, co chcą zmienić itd. Kolportaż gazetki JAPI informującej o działaniach miasta strona internetowa : www.jarocin.pl

14 Informacje uzyskane: Z wywiadu z wiceburmistrzem Robertem Kaźmierczakiem. Materiały: Ze stron internetowych oraz źródeł własnych.

15 Prezentacje przygotowały : Joanna Chmura Adrianna Statucka Joanna Hoffmann Z klasy Id gimnazjum nr 5 w Jarocinie. Pod nadzorem p. Ewy Kuty.


Pobierz ppt "Gimnazjum numer 5 w Jarocinie W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszym mieście zmieniło się bardzo dużo rzeczy. Żyje nam się coraz lepiej a ogromny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google