Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XII FORUM DYSKUSYJNE OŚWIĘCIM – MIASTO AKTYWNYCH OBYWATELI?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XII FORUM DYSKUSYJNE OŚWIĘCIM – MIASTO AKTYWNYCH OBYWATELI?"— Zapis prezentacji:

1 XII FORUM DYSKUSYJNE OŚWIĘCIM – MIASTO AKTYWNYCH OBYWATELI?

2 Nie zawsze jest tym samym: być dobrym człowiekiem i dobrym obywatelem. Arystoteles

3

4 Najczęściej wymieniane cechy: inicjatywy obywatelskie, odpowiedzialność, aktywność, zainteresowanie miastem, udział w wyborach, patriotyzm.

5 Najczęściej podawane przykłady aktywności obywatelskiej: działalność w fundacjach i stowarzyszeniach, protesty w sprawie budowy dróg, działalność w radach osiedli.

6 Najczęściej wymieniane przykłady: Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, Oświęcimianie – Oświęcimianom, Fundacja Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim.

7

8 Wymieniane przykłady: a)wykorzystanych: inwestycje m.in. Biblioteka Publiczna, hala targowa, orliki, remonty szkół, coraz więcej imprez sportowych, kulturalnych, Live Festiwal. b) niewykorzystanych: brak miejsc pracy, zbyt dużo marketów, nie rozwijają się inne gałęzie przemysłu, brak propozycji dla turystów odwiedzających były nazistowski obóz.

9 Wnioski z przeprowadzonego sondażu opinii publicznej : (29.05.2013 r. - ankietowanych 100 mieszkańców miasta) 1.Mieszkańcy naszego miasta znają w większości cechy, którymi powinno się charakteryzować społeczeństwo obywatelskie, choć jak część z nich podkreślała nie zawsze stosują je w swoim życiu tłumacząc to brakiem czasu. 2.Oświęcimianie starają się aktywnie działać w fundacjach, stowarzyszeniach, uczestniczyć w innych formach aktywności społecznej. 3.Mieszkańcy znają i doceniają działalność MOWP i Fundacji Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim. Jak wskazywali ankietowani cieszą się one dużym zaufaniem społecznym, co według nas powinno być wzorem do naśladowania dla innych podobnych organizacji. 4.Problemem według nas jest niewielki udział mieszkańców w zebraniach rad osiedli. Jak wynika z sondażu głównym problemem jest niewystarczająca informacja na temat takich zebrań oraz niedostrzeganie roli rad osiedli i ich wpływu na decyzje podejmowane przez władze miasta. 5.Mieszkańcy Oświęcimia są podzieleni w sprawie kierunku rozwoju w jakim zmierza miasto. Doceniają zmianę wizerunku miasta ale oczekują przede wszystkim zapewnienia poczucia stabilności finansowej jaką daje dobra praca. Szczególnie młodzi ludzie nie widzą tutaj perspektyw dla własnego rozwoju.

10 XII FORUM DYSKUSYJNE OŚWIĘCIM – MIASTO AKTYWNYCH OBYWATELI?


Pobierz ppt "XII FORUM DYSKUSYJNE OŚWIĘCIM – MIASTO AKTYWNYCH OBYWATELI?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google