Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie."— Zapis prezentacji:

1 I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie

2

3 NA terenie Kutna istniejemy ponad 100 lat 100% zdawalność matury NAJLEPSZE liceum ogólnokształcące powiatu kutnowskiego według rankingu miesięcznika Perspektywy

4 Porównanie średnich wyników egzaminów maturalnych Dąbrowszczaka z wynikami liceów województwa łódzkiego (2014) (dane ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi)

5 Porównanie średnich wyników egzaminów maturalnych z wybranych przedmiotów obowiązkowych (2014) (dane ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi)

6 Przedmioty rozszerzone: Matematyka (5+8+7) Fizyka (1+5+5) Informatyka (1+3+3) Klasa „A”

7 Nauka w tej klasie to propozycja dla uczniów zainteresowanych matematyką, informatyką, fizyką. Współpraca z Akademią Młodych Twórców i patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI) umożliwi Ci zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami technologii informatycznych i uzyskanie certyfikatu ECDL. Połączenie wypoczynku i nauki, czyli coroczne warsztaty informatyczne w Tatrach i Pieninach prowadzone przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej - to okazja do udziału w zajęciach z zakresu programowania, tworzenia interaktywnych stron internetowych oraz robotyki. Lubisz komputery i przedmioty ścisłe - wybierz tę klasę!

8 Przedmioty rozszerzone: Matematyka (5+8+7) Geografia (1+5+5) Język angielski (3+6+6) Klasa „B”

9 Jeśli lubisz matematykę i geografię oraz chcesz się uczyć języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest to klasa dla Ciebie. Oferujemy w niej warsztaty dotyczące autoprezentacji, geograficzne, wyjazdy do Muzeum Geologicznego i Muzeum Ziemi PAN oraz na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Klasa ta jest objęta patronatem Wydziału Ekonomiczno -Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Będąc jej uczniem masz szansę solidnie przygotować się i zdać bardzo dobrze maturę na poziomie rozszerzonym z geografii, matematyki i języka angielskiego. Marzysz o karierze ekonomisty lub finansisty? Trafiłeś kapitalnie!

10 Przedmioty rozszerzone: Biologia (1+5+4) Chemia (1+5+4) Matematyka(4+6+6) Klasa „C”

11 Ta klasa jest propozycją dla uczniów zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi. Nauka w niej to oprócz dużej ilości lekcji biologii i chemii również zajęcia terenowe i wyjazdy warsztatowe m.in. do Rogowa, Puszczy Białowieskiej oraz Pienińskiego Parku Narodowego. Szeroką paletę dodatkowych zajęć i warsztatów realizujemy dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Politechniką Łódzką. Organizacja forów przyrodniczych i udział w licznych konkursach pozwala uczniom tej klasy rozwijać swoje zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi. Przyszły lekarzu, farmaceuto, przyrodniku na edukację zapraszamy do nas !!!

12 Przedmioty rozszerzone: Język polski (5+8+8) Historia (2+5+5) WOS (1+3+3) Klasa „D”

13 Jeśli fascynują Cię nauki humanistyczne, sztuka, działalność artystyczna, to propozycją dla Ciebie jest klasa z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie tej klasy są finalistami i laureatami olimpiad na szczeblu centralnym. Oferujemy Ci warsztaty dziennikarskie, stwarzamy możliwość publikacji własnych tekstów w prasie szkolnej oraz udział w prelekcjach organizowanych przez wyższe uczelnie. Dołącz do najlepszych! Zostań uczniem tej klasy!

14 KLASA PUNKTOWANE PRZEDMIOTY (max. 60 punktów) EGZAMINY GIMNAZJALNE (max. 100 punktów) A j. polski, j. obcy, matematyka, fizyka z języka polskiego z historii i społeczeństwa z matematyki z przedmiotów przyrodniczych z języka obcego – poziom podstawowy 1% = 0,2 pkt B j. polski, j. obcy, matematyka, geografia C j. polski, j. obcy, biologia, chemia D j. polski, j. obcy, historia, WOS Maksymalna liczba punktów to 200 cel – 15 pkt., bdb – 13 pkt., db – 11 pkt., dst – 7 pkt., dop – 2 pkt. Świadectwo z paskiem to dodatkowe 7 punktów.

15 Jeżeli chodzisz do gimnazjum poza województwem łódzkim:  Załóż konto na stronie internetowej lodzkie.edu.com.pl i wybierz klasy, do których chcesz uczęszczać. Wydrukuj podanie, daj do podpisu rodzicom i zanieś je do I LO w Kutnie (jeśli klasa Twojego pierwszego wyboru jest klasą w naszej szkole). Zrób to od 1 do 30 kwietnia 2015r., do godziny 13:00.  Po otrzymaniu świadectwa ukończenia gimnazjum zaloguj się ponownie do systemu i wprowadź swoje oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego i informacje o innych osiągnięciach. Przynieś kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do naszej szkoły. Masz na to czas od 26 czerwca do 2 lipca 2015r., do godziny 13:00.  3 lipca 2015r., najpóźniej o godz. 13:00 zostaną ogłoszone listy przyjętych do szkoły.  Wszyscy kandydaci (również z gimnazjów z woj. łódzkiego), którzy znajdą się na liście przyjętych, muszą dostarczyć nam oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum. Zrób to do 7 lipca 2015r., do godziny 12:00.  Ostateczna lista przyjętych zostanie ogłoszona 7 lipca 2015r., o godz. 13.00

16

17 Jeśli masz wątpliwości przyjdź do nas! Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. 99-300 Kutno ul. Dąbrowskiego 1 Tel. 24 355 80 80 sekretariat@dabrowszczak.pl Koniecznie odwiedź: Koniecznie odwiedź: www.dabrowszczak.plwww.dabrowszczak.pl Polub nas na: Polub nas na: www.facebook.com/dabrowszczakwww.facebook.com/dabrowszczak

18


Pobierz ppt "I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google