Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

516.W jednorodnym, pionowym polu elektrycznym o natężeniu E umieszczono wahadło matematyczne o długości l z kulką o masie m naelektryzowaną dodatnio. Oblicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "516.W jednorodnym, pionowym polu elektrycznym o natężeniu E umieszczono wahadło matematyczne o długości l z kulką o masie m naelektryzowaną dodatnio. Oblicz."— Zapis prezentacji:

1 516.W jednorodnym, pionowym polu elektrycznym o natężeniu E umieszczono wahadło matematyczne o długości l z kulką o masie m naelektryzowaną dodatnio. Oblicz różnicę okresów wahadła wywołaną zmianą zwrotu natężenia pola elektrycznego.

2 Dane: E, l, m, q. Szukane:  T=? F/M:

3 516.W jednorodnym, pionowym polu elektrycznym o natężeniu E umieszczono wahadło matematyczne o długości l z kulką o masie m naelektryzowaną dodatnio. Oblicz różnicę okresów wahadła wywołaną zmianą zwrotu natężenia pola elektrycznego. Dane: E, l, m, q. Szukane:  T=? F/M: Gdy natężenie pola elektrycznego jest skierowane w dół:  N P F el F 

4  N P F 

5  N P F 

6  N P F  P-F el

7  N P F el F  P-F el

8  N P F el F  P-F el

9  N P F el F  P-F el

10

11


Pobierz ppt "516.W jednorodnym, pionowym polu elektrycznym o natężeniu E umieszczono wahadło matematyczne o długości l z kulką o masie m naelektryzowaną dodatnio. Oblicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google