Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Diagram obiektów Diagram obiektów ukazuje elementy i związki z diagramu klas w ustalonej chwili. Diagram obiektów jest grafem złożonym z wierzchołków i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Diagram obiektów Diagram obiektów ukazuje elementy i związki z diagramu klas w ustalonej chwili. Diagram obiektów jest grafem złożonym z wierzchołków i."— Zapis prezentacji:

1 Diagram obiektów Diagram obiektów ukazuje elementy i związki z diagramu klas w ustalonej chwili. Diagram obiektów jest grafem złożonym z wierzchołków i krawędzi. Diagram obiektów wyraża zrzut systemu w określonym czasie. 

2 Diagram obiektów Zawartość diagramu: obiekty, związki. Na diagramie mogą się również znaleźć: pakiety, podsystemy, notatki.

3 Obiekt to konkretne wystąpienie abstrakcji klasy, może być poddany działaniu zbioru operacji, ma stan uwzględniający wyniki wykonania operacji. Abstrakcja (klasa) opisuje istotę elementu, a egzemplarz (obiekt) konkretne jej wystąpienie.

4 Stan obiektu Graficzna reprezentacja obiektu składa się z: nazwy – tekst podkreślony nazwa : typObiektu np.: k : Klient : typObiektu np.: : SterownikODBC nazwa np.: KlientKorporacyjny nazwa : np.: agent : atrybutów obiektu atrybut [ : typ ] = wartość np.: index : int = 1001 ulica = „Poziomkowa”

5 Stan obiektu Graficzna reprezentacja stanu obiektu nazwa obiektu atrybuty obiektu

6 Obiekt Obiekt może być:  nazwany  anonimowy  osierocony

7 Stan obiektu Stan obiektu określa właściwości egzemplarza w konkretnym czasie. Właściwościami są atrybuty obiektu. Wykonanie operacji na obiekcie zwykle prowadzi do zmiany stanu obiektu. Wykonanie zapytania na obiekcie nie zmienia jego stanu. Atrybuty Właściwości obiektu

8 Obiekty aktywne Procesy lub wątki będące źródłem przepływu danych to obiekty aktywne.

9 Diagram obiektów Opisując zbiór abstrakcji tworzy się diagram klas, diagram komponentów, diagram wdrożenia. Jeżeli zatrzymamy działanie systemu zobaczymy diagram obiektów, z których każdy jest w innym stanie i w pewnych szczególnych związkach z innymi obiektami.

10 Diagram obiektów Przykładowy diagram obiektów:

11 Diagram obiektów

12 Diagram obiektów - Ćwiczenie Zbuduj diagram obiektów w oparciu o diagram klas w wybranej przez Ciebie chwili działania automatu do sprzedaży napojów.


Pobierz ppt "Diagram obiektów Diagram obiektów ukazuje elementy i związki z diagramu klas w ustalonej chwili. Diagram obiektów jest grafem złożonym z wierzchołków i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google